2-týždňové bábätko som začala prikrmovať, lebo mám málo materského mlieka

3. máj 2024

Ahojte mam doma 2 týždňové babatko, nakoľko mám veľmi málo materského mliečka (cca 30ml na davku každé 3 hod), tak som začala prikrmovat tým babylove pre mlieckom. Týždeň všetko ok ale uz druhy deň malý grcka. Nechať ešte alebo zmeniť mlieko? Rozmýšľam nad france lait 1

mima1608
3. máj 2024

Mlieko by sa nemalo meniť často, nám dr vravela, že aspoň 2 týždne vyčkať, kým si bábo naň zvykne. Ale teda Babylove mlieko nám hneď vyslovene neodporúčala, že nie je vhodné. Ja som dokrmovala zo začiatku tiež (ale Bebou) a bez problémov.

lucia13022023
3. máj 2024

Možno ma reflux, určite by som sa spýtala dr. Ja som všetko konzultovala s nou. A teda prešli sme z beby supreme pro na beba ar. A už negrckal.

evitka83
3. máj 2024

Ja som menila hned, ked detom nesadlo mlieko/ Rozdiel som tiez videla hned. Ja osobne nevidim dovod, trenovat svoje deti zvykanim na mlieko, pokial z neho maju traviae problemy. Dospely clovek tiez do seba nebude pchat potraviny z ktorych zvracia

mima1608
3. máj 2024

@lucia13022023 aj my sme dávali Supreme Pro, švagriná dáva Comfort, ani oni nemajú problém.

Inak, autorka, to že si sem-tam grcne nevadí. Ja som malú prezliekala jeden čas aj 5x denne. Oni keď sa viac napapajú, tak potom to vygrckajú, keď ich to ťaží na brušku. Ak to už je extrémne, tak potom ako vraví pani, môže ísť o reflux.

mima1608
3. máj 2024

@evitka83 to nie je celkom tak. Bábätká, a najmä novorodenci, majú nevyzretú tráviacu sústavu a preto môže trvať aj niekoľko týždňov, kým si ich žalúdok zvykne na prijímanie potravy. Tým, že sa mlieka často striedajú sa môže tráviaci trakt ešte viac rozhádzať a problém sa tým nemusí vyriešiť, ale sa práve naopak môže zhoršiť.