Olejovanie vlasov

29. apr 2024

Ahojte, olejujete si vlasy ak ano koľko krat do týždňa a ake oleje používate na pokožku hlavy

missviolet
29. apr 2024

2x tyzdenne, renovality vlasovy olej

michaela329
29. apr 2024

2x v letnom, 3x v zimnom období. Používam olej z Amly.

pralinka25
29. apr 2024

robim si olejovy zabal pred kazdym umyvanim na pokozku hlavy. a potom medzi umyvaniami si davam take tie oleje co nemastia kazdy den ale len na konceky.

stellarstar
29. apr 2024

Ja začínam tento týždeň, akurát dnes mi došli oleje, budem striedať a každý 2 d zábal pred umývaním vlasov

lucijalucy
29. apr 2024

Robím si svoj olej - olivový s rozmarínom. Masírujem do pokožky hlavy pred každým umývaním, nechávam 2 hodiny pôsobiť, potom umyjem. Do mokrých vlasov potom arganový olej ale len málo na končeky.

luciaruz
29. apr 2024

Ja mam od kožnej, ze olej v ziadnom pripade nesmie ist na pokozku vlasov🤷🏻‍♀️

stellarstar
29. apr 2024

@luciaruz dôvod?

pralinka25
29. apr 2024

@luciaruz no on tam nema zostavat dlhodobo ale na dve hodky moze.

pralinka25
29. apr 2024

Inak baby nezabudajte potom aj na peeling a cistiaci sampon raz do tyzdna

stellarstar
29. apr 2024

@pralinka25 existuje peeling na vlasy??

pralinka25
29. apr 2024

@stellarstar ano. aj klasicky "zrnieckovy" aj na baze AHA BHA

pralinka25
29. apr 2024

a inak autorka zalezi od toho aky problem riesis podla toho sa pouzivaju aj oleje. mozes pouzit iny na pokozku a iny na konceky vlasov.
rozmarin, ricin su napriklad dobre na rast vlasov. jojoba napriklad reguluje vlhkost pokozky a má regeneracne schopnosti. arganovy olej reguluje tvorbu kožného mazu. je vhodny aj pri lupinách a svrbiacej pokozke hlavy. dodava vlasom lesk a uzamkne v nich vlhkost.
makadamiovy olej je dobry na vlasy poskodene. vlasy budu lesklejsie, hodvabnejsie a pruznejsie, poddajnejsie a lahsie upravitelne.
olejov je viacero. treba vediet ktory je na co dobry. nie bezhlavo pouzit kadeco

lalenka33
29. apr 2024

Používam keratínový olej pred umývaním do dlžok a po umytí do končekov marocký olej. Som závislá na jeho vôni .

nika_val
1. máj 2024

Pri olejoch opatrne a treba sledovať komedogennosť daných olejov.
Komedogennosť - ako silno upchávajú póry
Napr: taký kokosový , olivový sú vysoko komedogenne a na vlasovú pokožku by sa ani len nemali dostať

A ako sa píše vyššie pri olejovaní je nutné používať aspoň 1krat za 2 týždne čistiaci šampón

Olej vlas nehydratuje (žiadny ) iba uzamuká vlhkosť vo vlasoch takže ak sú vlasy suché a chcete ich hydratovať olejovaním to nedocielite.

pralinka25
1. máj 2024

@nika_val ano dobry postreh. Ja pouzivam na vlhke vlasy kys. Hyal. Potom olej

nika_val
1. máj 2024

@pralinka25 ja som v skupine Starostlivosť o vlasy písala aj o olejoch dosť dlhý príspevok v rámci nazvala som ich Náučné príspevky
Lebo veľa žien si tuna pýtalo radu na olej na suché vlasy ale nevedeli pochopiť že ten olej im na tú suchosť nepomôže 🙂

pralinka25
1. máj 2024

@nika_val je verejna ta skupina?

nika_val
1. máj 2024

@pralinka25 áno verejná 🙂

pralinka25
1. máj 2024

@nika_val dakujem idem to pohladat 🙂

liliana8
1. máj 2024

@nika_val a co teda radis na suche vlasy?

nika_val
1. máj 2024

@liliana8 hydratačné produkty (kondicionér a maska) k tomu bezoplachová starostlivosť a na úplný záver môže byť olej 🙂
Značky ako:
MalibuC, Olaplex, K18, Davines, Autentic Beauty, Schwarzkopf profesional Bonucure BC
To su značky čo má len tak napadli narýchlo čo majú dobré produkty so super zložením

nika_val
1. máj 2024

@pralinka25 našla si? Môžem poslať pozvánku ak bude treba 🙂

pralinka25
1. máj 2024

@nika_val nasla dakujem. citam 🙂👍

liliana8
1. máj 2024

@nika_val dakujem🙂