Notino - ide o originál produkty?

4. mar 2023

Dobrý deň, žienky mám otázku myslíte si že na stránke norino.sk sú original produkty? Ide o to, že si chcem objednať pomerne drahší pletovy krém a nejaké séra a teraz váham či bude ten istý krém taký istý ako keby som si ho objednala z oficiálnej stránky od výrobcu. Aké máte vy skúsenosti s výrobkami z Notina? Majú takú účinnosť ako ked si ich objednáte od výrobcu? Ďakujem

nika_val
4. mar 2023

Nie, nie sú. Notino je známe tým že predáva fake produkty

jamimo
4. mar 2023

ja som mala/mám originál parfumy z kamenných obchodov a aj z notina, necítim rozdiel... mám odtiaľ aj makeup Lancôme a taký istý ako z fann.

anita6666
4. mar 2023

@nika_val suhlasim

kate9999
4. mar 2023

Notino má v poslednom čase ceny ako v kamennych obchodoch takže ja si radšej kúpim v parfumérii čo potrebujem.

lenkas17
4. mar 2023

Treba sa informovať priamo u značky, ktorú chces kúpiť. Ja som písala do Vichy a oni potvrdili, že Notino predáva ich autentické výrobky.

jamimo
4. mar 2023

@kate9999 pravda je, ja mám cenový rešerš v oku, a nakupujem keď je dobrá akcia. Napr. Marionnaud keď má 30% zľavu tak kupujem v predajni Chanel a Dior 100ml balenie, vtedy je cena fakt že dobrá 😉

kate9999
4. mar 2023

@jamimo Presne tak či Marionnaud alebo aj Douglas keď maju zľavy a dosť často majú,tak radšej tam,keď už tak nech mám istotu že nekupujem fejk.

queen_mary
4. mar 2023

Nikto nemoze oficialne predavat ziadne fejky 😀😀 mozno su to vyrobky urcene pre iny trh, ake urcite to nie su ziadne fejky.

miriam_s
4. mar 2023

Ja mám zlu skúsenosť , silne parfumy slabé jak čaj , a vlaková kozmetika tiež nemala kvalitu na akú som zvyknutá …

drews_beauty
4. mar 2023

Notino, čo je na trhu x rokov a má zastúpenie v x krajinách.. neviem, ako by im prešiel predaj fake v tak veľkom merítku 😀 to si môžu dovoliť všelijaké malé neznáme FB stránky.

katka700
4. mar 2023

Notino hlavne predáva obrovské množstvo výrobkov a pochybujem že majú čas preverovať či je každý jeden výrobok pravý.
Z jednej staršej reportáže (ak chcete overte si či je to ešte pravda):V Rusku a iných krajinách sú vraj veľké továrne na feiky, balenie je takmer identické s originálom. Fejky putuju k menej čestnému distribútorovi ktorý má aj originály a predáva ďalej. Paleta s originálmi sa prebali a v určitom pomere sa pridajú fejky. Notino objedná od tohoto distribútora, do pravosti nerype a predáva ďalej. Niektorý zákazník má šťastie a dostane za svoje peniaze originál, kto má smolu tomu sa ujde fejk. Notinu tento biznis model vyhovuje kôli priaznivejsim cenám, občas sa síce zákazníci sťažujú ale notino nerobí problémy s vrátením výrobkov tak sa to nerieši.

anita6666
4. mar 2023

@drews_beauty predávajú fake,reklamovala som,uspela som...výrobok,ktorý je bežný v Amerike sa objavil v notine a bol to fake

queen_mary
4. mar 2023

@anita6666 ktory produkt?

liz_lemon
4. mar 2023

@anita6666 to, ze si uspela, neznamena, ze to bol fake, proste len su ustretovi k zakaznikom, a ak si myslis, ze to bol fake, mala si ich nahlasit

nika_val
5. mar 2023

@katka700 vieš mi nejak poradiť pod čím by som našla tento článok alebo reportáž?

nika_val
5. mar 2023

Notino ponúka produkty ktoré by sa bežným spotrebitelom nemali predávať.. ale mali by sa predavať iba salónom a kaderníčkam.. takže neberú tovar od oficialnych distribútorov.. či už sú to produkty ktore su určene pre iny trh, alebo produkty po zaruke (kde sa to jednoducho prepíše), alebo nariedené produkty, alebo celé fake produtky ..

ckocka
5. mar 2023

Škoda len že nikto s tým fake parfémom nedá podnet na obchodnú inšpekciu alebo colnú správu.

katka700
5. mar 2023

@nika_val link ti bohužiaľ nedám, videla som to asi 3-4 roky dozadu na niektorej z nemeckých televízii a pri čítaní tejto témy som si na to spomenula.

katka700
5. mar 2023

@ckocka Raz som videla video od pána čo robí recenzie na parfémy, volal sa Sebastian jeho youtube kanál sa volal smelling great alebo nejak podobne. Ukazoval tam originál a fejk drahého parfému. Rozdiely boli veľmi malé a človek ktorého parfémy nezivia a nemá originál na porovnanie by si ich vôbec nevšimol.

veroonikadan
7. mar 2023

neviem si predstavit, zeby taka spolocnost nepredavala originaly, podla mna si to vobec nemozu nieco take dovolit, kedysi som nakupovala len v parfumerkach a davala kopu penazi za vonavky, potom som si skusila z Notina objednat vonavku, ktoru som dlho pouzivala, len za nizsiu cenu ako som bola zvyknuta ju kupovat a prisla mi taka ista vona, aj intenzivna rovnako, aj vydrz mala rovnaku a odvtedy objednavam takto.

anita6666
7. mar 2023

@queen_mary ono to nie je až také ťažké zistiť,keďže tento produkt svojho času dostupný v Európe ani nebol a fíha,notino ho malo v ponuke 😀 už tento fakt bol podozrivý,takže som presne vedela,čo mi bude doručené,zvedavosť mi nedala a skutočne ma to pobavilo. Veľmi zlý fejk to bol už len na pohľad,ale cena tomu celkom zodpovedala, čiže pre neznaleho človeka by to bolo asi v pohode. Odvtedy tam nenakupujem absolútne nič.

anita6666
7. mar 2023

@liz_lemon bol to fejk a veľmi nevydarený,ono neslo o vrátenie peňazí,to je štandardný postup, skôr o tú satisfakciu celého toho procesu

liz_lemon
7. mar 2023

@anita6666 no, a nahlasila si to na policii? nahlasila si porusenie prava dusevneho vlastnictva?

luccija
7. mar 2023

@nika_val to, že predávajú vlasove výrobky a farby, ktoré by sa mali predávať iba v kaderníctve je ich šikovnosť🙂ja nevidím rozdiel vo vonavke z duty free, Fann či Notina a bolo ich veľa
detto špirála, Yankee candle sviečky, veľa veci tam kupujem z dekorativky

nika_val
7. mar 2023

@luccija šikovnosť? 😁 ako môžu predávať bežnemu spotrebitelovy to čo výrobca tych vyrobkov nedovoluje predávať bežnemu spotrebitelovy?
No jedine tak že to nemaju priamo od výrobcov/original distribútorov.
Nevravím že všetko u nich je tak, ale verím tomu že maju niečo original a niečo nie..

lubisvecko
9. mar 2023

@luccija podobne, ani ja nie a to kopu veci som mala aj z parfumerky a potom rovnake som si z Notina a rozdiel som vobec nezbala, ani v kozmetike a ani v parfumoch. Akurat teda rozdiel v cene a to ma prijemne tesi zakazdym ked nieco kupujem 😀

kiwi3
9. mar 2023

mysliet si, ze takato spolocnost bude predavat fake produkty mi pride tak nejak na urovni natierania domu horcicou proti radioaktivite. v eu by to proste nebolo mozne a ani som sa osobne s nicim fake nestretla z notina. to, ze stahuju vseliake leziaky z vsemoznych trhov je uz ina vec (a urcite aj rozne dalsie veci, aby mali co najvyssie zisky)... ale ak by to boli fejky, uz len vyrobci by to nenechali bez odozvy, ved by notino porusovalo ich prava a prichadzali tym o zisk. v kozmetickom priemysle su take peniaze, ze urcite namaju problem zaplatit pravnikov, co by cele notino rychlo vyriesili. ved legislativne je to uplne mimo, v eu su falzifikaty zakazane, takze toto je celkom konspiracia, ze notino si v pohodke predava fejky

rasto_v
5. apr 2023

Vidím, že ste tu všetci odborníci na vône...ááách jaj...trošku vás oboznámim s tým, ako to ohľadne tých parfúmov je. Viete čo sú vlastne fejky? Fejky si môžete kúpiť od rumunov niekde na parkovisku, to budú fejky...súhlasím. Ale určite nie z Notina. Dnes sú kontroly námatkové a určite ich SOI robí, aj u Notina, sú za to obrovské pokuty, atď., verte nestojím im to za to, aby predávali rumunské fejky z parkoviska, sa zobuďte. Argument ceny...nedávnom som si kúpil telku, ktorá v NAY stála 459€ a na nete bola za 389€...chcete mi povedať, že som si kúpil fake, lebo nebola z kamennej predajne a lebo cena??? 😅 Kamenná predajňa musí do cien premietnúť réžiu, energie, platy, odvody a XY ďalších vecí a ako to majú získať, len tým, že to rozrátajú k cenám parfúmov. Viete vôbec, čo je projekcia a výkon parfúmov? A prosím...naštudujte si, čo je "macerácia parfúmu" ak si kúpite nový flakón rovnakého parfúmu, ako ste mali doteraz, tak NIKDY nebude zo začiatku voňať tak, ako váš pôvodný parfém a NIKDY nebude mať takú projekciu, ako váš pôvodný parfém, aj keď si ho pôjdete kúpiť priamo do továrne a bude to originál originálov. Môže za to macerácia. Ak sa do flakónu dostane vzduch, parfém zreje, zvyšuje sa jeho výdrž a projekcia, vôňa sa čístí, je intenzívnejšia a všetky tie ingrediencie viete viac rozlíšiť a čím toho vzduchu je tam viac, tým je to viac badať. Kúpte si nový flakón, ak z neho miniete tak 1/4, odložte ho do krabičky na miesto so stálou teplotou na mesiac a potom ho vyberte a používajte...uvidíte čo sa stane! Preto, aj tie testery v parfumériach voňajú, ako divé a ak si kúpite priamo v tej istej parfúmerke rovnakú vôňu a dôjdete domov, tak ste sklamaní, lebo to nevonia tak, ako to čo ste tam skúšali. Všimnite si, že väčšina flakónov testerov má cca. polovicu vzduchu v sebe. Odparí sa čiastočne ten alkohol a viniknú tie ingrediencie. Určite sa tu nájdu, aj oponenti...a jediné, čo som ochotný pripustiť, ako možnosť nižšej kvality parfúmov u nás na SK (myslím celoplošne, NIE Notino!), je pre aký trh bol parfém vyrobený. Tam by sa dalo polemizovať o tom...avšak nejaké reálne poznaťky o tom nemám, tak neviem sa k tomu objektívne vyjadriť. To máte tak...rakúsky Ariel vonia, aj perie lepšie, ako ten slovenský, rakúsky Lenor vonia tiež intenzívnejšie a lepšie a rakúska Milka chutí tiež lepšie (mám to odskúšané) a tie čo idú na náš trh niesú predsa fejky, to dúfam nikto nieje, až tak mimo, aby si toto myslel...len sú možno menej koncentrované, použité trochu iné ingrediencie a možno menej...majte pekný a voňavý deň. 😉

lubisvecko
5. apr 2023

@rasto_v suhlasim, nieco take si dovolit nemozu, je to velka spolocnost a teda tie ceny su nizsie tiez preto, ze nemaju kvantum kamennych predajni.
Ja z tade nakupujem casto a velmi rada, lebo maju aj ceny dobre a aj prehladny obchod 🙂

tomasko1990
5. feb 2024

Kde si zvyknete kufor parfumy mimo Notina? Také, čo za 2-3 hoďky nevyprchnú. Ja som kupoval, vždy na Alze, ale chcem si kúpiť Hugo Boss a tam ten výber je o dosť menší. Fann je o dosť drahšia, máte nejaké tipy na eshopy? Vďaka