Kto býva vo Veľkej Lomnici?

lucimich
3. mar 2022

Ahojte, ako sa byva vo V. Lomnici? Myslim aj obciansku vybavenost, dakujem

alenamihal
3. mar 2022

Ja som byvala vo Tatranskej Lomnici...Je tam vela "tmavych ludi" ciganov....raz za cas sme tam chodili na zmrzku,ale byvat si tam neviem predstavit ...

mraviator
12. mar 2022

Ahojte, my sa do Velkej Lomnice budeme stahovat buduc rok a tiez sa trocha obavame tej obcianskej vybavenosti...hlavne co sa tyka tej hornej "novej" casti obce kde vyrastaju domceky. Tesi nas, ze v obci je doktor, skola, skolka, lekaren a potraviny. Ak by sa vsak nasiel nikto kto vie z prvej ruky posudit kvalitu a dostupnost sluzieb budeme tiez velmi vdacni 🙂

natvozarova
12. mar 2022

@mraviator byvala som bo veľkej Lomnici tri roky a som rada ze tam už niesom .. jedine co sa mi tam páčilo bol výhľad na Tatry . Bývalá som aj v novej časti a aj priamo v dedine. V novej časti je to lepšie nakoľko tam nieje toľko Rómov ale už začínajú chodiť aj tam . Priamo v dedine sú skoro všade..na detskom.ihrisku ich stále bolo požehnané a robili tam bordel v parku tak isto stále boli . Doktorov by som určite riešila niekde v meste . Potraviny fajn nakupis co ti treba. Väčšinou som chodila len do sintry tam podľa mňa je väčší výber ako v jednote . Co som mala najradšej bola pekáreň v dedine kde som si vedela kúpiť čerstvé pečivo .viem ze veľa Lomnicanou dáva deti do škôl tak isto do mesta alebo do Tatranskej Lomnice z toho dôvodu lebo v škole je tiež veľa rómskych detí . Zo školkou som skúsenosť nemala ale švagriná tam ma syna , sú spokojný. ..

mraviator
13. mar 2022

@natvozarova Dakujeme za zaujimave postrehy. Nam ta horna cast okolo golfoveho ihriska (ulice Golfova a Pod Lesom prisla velmi kludna a zatial sme tam neprisposobivych vobec nevideli, ale dakujeme za info. Lomnica nam vysla ako taky kompromis, lebo manzelka je z Kosic a ja z Liptova a potrebujeme byt blizko letiska v Poprade. Nakolko ostatne dedinky okolo Popradu az tak nepozname, vedela by si odpurucit nejaku peknu oblast na bezpecny vidiecky zivot v rodinnom dome a detmi do 15 min od Popradu? Asi zalezi od kazdeho vkusu, ale zaujimal by ma nazor tejto skupiny...dakujem 🙂

lucimich
autor
14. mar 2022

@mraviator ja si myslim, ze Lomnica je kompromis, je tam aj kde vybrat dom ci pozemok, v okoli nie su taketo.moznosti pre byvanie, mozno este Nova Lesna, prip nejaka obec v tatrach ale aj ceny su ine, a ak to bude sluzit ako domov na spanie, vikendy a pracujete v meste, deti vozite do mesta verim, ze to bude ok

minkus
27. apr 2022

@lucimich celkom dobre ... Je tu vlak, autobus, škola, škôlka, lekáreň, obchody.... Pre bývanie sú tu všetky nevyhnutné veci... Ak by ste sa chceli opýtať na niečo konkrétne kľudne mi napíšte správu 😊

monstos
9. jún 2022

@lucimich to radsej Mlynica. Jednoznacne

nikaliatessa
Včera o 22:22

@mraviator No do Lomnice sa ani nestahujte . my sme tu kupili dom a ide to dole vodou. je to brutalne vela ciganov. obrovska osada lomnicka a z huncoviec osada dalsia.. na hlavnej ulici maju cigani asi tri domy a je ich tam asi 200. skola zakladna plna ciganov .. zivot tu aj kultura dediny ide dole vodou.. ceny nehnutelnosti pojdu kvoli tymto dole este viac.. my sa len modlime aby sme stihli dom dokoncit a predat.. chceme ist prec. a starosta ten sa angazuje akurat tak pre tych ciernych nie pre pracujucich ludi , ktory chcu zit normalne… nam je vyslovene do placu z toho ze sme investovali peniaze do domu tuna. dufame ze sa nam to ako tak vrati.Deti ani rano nemozem peso do skolky zaniest lebo idete vyslovene cez rieku ciganov.. bohuzial su nevychovani , smrdia a robia neskutocny bordel.