Rodinné výlety s pubertiakmi /13,14 rokov/

ivkamt
26. jan 2022

Kam chodíte na výlety prípadne dovolenky s väčšími deťmi? Je veľa rezortov s programom pre drobcov, len čo so staršími súrodencami? Je niekde niečo,kde by robili "program" aj pre starších? Videla som nejaký tábor, ale hľadám skôr niečo, kde chodia rodiny s deťmi.

janka_smile
26. jan 2022

@ivkamt aquaparky, túristuka, chata,

jarmila2010
26. jan 2022

https://www.satur.sk/produkt/rezort-x-bionic-sp... kopec aktivit aj pre vacsie deti a dospelych...sportove aktivity,tuli kino,bowling,pri vodnom diele Gabcikovo a v rezorte poziciavaju aj bicykle a moztes aist previezt po hradzi..inak,naskok od BA,kde mozte zbehnut kuknut ...

ivkamt
autor
26. jan 2022

@jarmila2010 to vypadá fajne,ďakujem za tip

alazala
26. jan 2022

@ivkamt my sme zvykli chodiť na roadtripy - Taliansko , Rakúsko , Česko Slovensko - všade je čo pozerať . Turistika, kúpanie , pamiatky, galérie .. potom cez školský rok mali materiál na projekty 😊

jarmila2010
26. jan 2022

@ivkamt ano,je tam super..stravili sme tam 2roky po sebe cez leto v tejto koronovej dobe...

ivkamt
autor
26. jan 2022

@alazala q chodili ste sami ?My by sme niečo také brali, len najlepšie s viacerými rodinami..kým boli deti menšie,tak sme čosi po ehali, len teraz im chybajú parťaci v podobnom veku..

h2
26. jan 2022

@ivkamt Myslím, že to posledné, o čo 13-14 ročné deti na dovolenke s rodičmi stoja, je organizovaný program nejakých animátorov v rezorte. Ak chceš, aby boli decká spokojné, skús ich zapojiť do výberu dovolenky, nech sami rozhodnú, čo by radi robili.

ivkamt
autor
26. jan 2022

@h2 áno, pýtala som sa čo by radi..a radi by niekoho vo svojom veku + nejaké atrakcie, kde by sa zabavili aj oni 😉

dskjhfdlkdjhl
26. jan 2022

@ivkamt my sme teda ani s malymi detmi nevyhladavali hotely s animatormi, vzdy sme si dovolenky organizovali sami (zabezpecili let, ubytko a sli sme), takze u nas sa velmi nic nezmenilo-ak ideme k moru, tak vacsinu dna travime na plazi, vecer ideme na veceru a potom prechadzky, vzdy si robime aspon jeden den vylet za pamiatkami a zvycajne striedame plaze. Ak ideme do hor, tak turistika kombinovana s pamiatkami, pripadne plavanim.

ivkamt
autor
26. jan 2022

@dskjhfdlkdjhl áno, takto fungujeme už 15 rokov aj my.Neviem mozno je to tým že sme teraz stále spolu/ja som na materskej a muž pracuje z domu/. Doteraz sme s vystačili, ale posledne keď sme boli na dovolenke v lete a potom teraz v zime, tak im chýbali iné deti .. a tiež.je niekedy náročné /nielen finančne/ vymýšľať im furt program..

slniecko_12
26. jan 2022

Mozno nejaky aquapark, turistika, escape room, motokary, paintball alebo zabavne parky. Ale vyber by som nechala aj na nich..

dadis
26. jan 2022

Uz malo co ich zaujme. Nasi ma prekvapili vyberom dovolenky v Slovenskom raji. Radi maju aquaparky este stale, tarzanie, ferraty, bobove drahy, lyzovanie, splavy, to "lietanie" pri tatralandii..bicykle a klasicku turistiku, hrady uz velmi nie..skor maju radi take akcnejsie zazitky, ak vobec...uz velmi s rodinou nechcu travit cas 🙄🤔

dskjhfdlkdjhl
26. jan 2022

@ivkamt Neviem, ale s nami nema problem ist aj dospela dcera a nikdy nebol problem, len treba samozrejme pri planovani dovolenky nechat aj deti do toho vstupit a planujte spolu-nech si pohladaju, co by chceli vidiet a potom to treba akurat dobre rozplanovat.

ivkamt
autor
26. jan 2022

@dskjhfdlkdjhl naši chcú ísť s nami.len to je naozaj o tom že by chceli mať aj nejakých sebe rovných pri sebe, preto som písala túto tému.pre malé deti je toho dosť, rodičia sa tiež porozprávajte, deti podobného veku sa vyhrajú..tak som myslela, či niesú podobne pobyty aj pre starších. Chodíme do aquaparkov, na hrady, dráhy, lyžovačky, turistku, dovolenky na chaty..ale len málo kedy stretneme inú rodinu s detmi ktorá sa chce zoznámiť..

slniecko_12
26. jan 2022

@ivkamt mozno tabory, mozu sa tam stretnut s rovesnikmi

ivkamt
autor
26. jan 2022

@slniecko_12 áno len to zas nieje pre nás 🙂

ivkamt
autor
26. jan 2022

Teraz som nasla toto len to je len pre menšie deti https://www.wachumba.eu/rodinne-pobyty/rodinny-...

slniecko_12
26. jan 2022

@ivkamt tak podla mna sa to vsetko dokopy neda spojit tak sby to vyhovovalo vsetkym a na 100 percent..vzdy musi niekto ustupit..alebo si dohodnite vylet s viacerymi rodinami alebo znamymi

ivkamt
autor
26. jan 2022

@slniecko_12 práve takýchto známych nemáme😉 preto hľadám alternatívu. Ale ďakujem za rady 😊

fiffinkaa
26. jan 2022

Pri tomto veku detí riešime akcie spoločne s priateľmi ktorí majú deti v podobnom veku..pre našich tralalaksnie po pamiatkach a výletoch je trest...naopak opekacka grilovačka na záhrade s bazénom a priateľmi je naj aktivita..ešte aj bicykel a hubarcenie ich baví.

Všetko čo si vymenovala kam chodíte chaty, lyžovačky atď..tak to spojte s rodinnými priateľmi. Ja si neviem predstavit ísť na chatu len my..

vanda323
26. jan 2022

@h2 Môj syn chce ísť jedine k babke na chalupu môžeš mu ukázať hocijakú dovolenku 😄 U babky na chalupe v bazéne kysnuté buchty, traktor....to sú jeho prázdniny....
Dcéra je zas iná ona každý deň chce niekde chodiť....hore dole a stále reštaurácie chce ochutnávať nové jedlá....

ivkamt
autor
26. jan 2022

@vanda323 🙂 jasne u babky je vždy super, náš sa tam teší zakaždým na štrúdľu. Ja sa môžem snažiť ako chcem, aj recept mam rovnaký,ale u babky je aj tak najlepšia🙂

ninusa221
27. jan 2022

My sme s rodičmi vždy chodili tak že sme išli aj 3 rodiny proste v lete a aj v zime na dovolenku. Takze sme vekovo boli tak rovnako vzdy sme mali vlastnú izbu a nikto sa do nas nestaral..😀

jana005
27. jan 2022

@ivkamt škoda,že nebývate bližšie,možno by sme vymysleli nejakú dovolenku,kde by sme sa zoznámili.
Lebo my sme tiež teraz v lete boli sami s deťmi na šírave a som povedala,že nikdy viac.
Jedine s niekým,kto má deti v ich veku.

ivkamt
autor
27. jan 2022

@jana005 tiež máte už takéto väčšie deti? Tal v tom nieste sami, čo majú takýto "problémik" 🙂

jana005
27. jan 2022

@ivkamt áno, dievčatá majú 13 a 11.
Chlapcom je to ešte jedno, ale dievčatám už chýbal niekto v ich veku.
Uvidíme,čo vymyslíme toto leto,lebo staršia už bude mať 14 a začína puberta. Teda myslím,že ona tu je už dávno 😁

zuzike123
27. jan 2022

@ivkamt co tak ponuknut ich kamosom (1-2), aby sli s vami na dovolenku/chatu. My sme tak v puberte zobrali moju kamosku, o to dobrodruznejsie to bolo, ze sme sa my dve museli dopravit na miesto vlakom, urcite to bolo lepsie ako nudit sa celu dofcu. Ved to nemusite platit, treba sa len dohodnut s rodicmi deti a mozno aj oni budu radi, ze o ich ratolesti bude v lete postarane.

alazala
27. jan 2022

@ivkamt chodili sme vždy sami, oni traja si vystačili . Popravde neviem si ani predstaviť ešte s niekým 😊

enoula
27. jan 2022

Spojit sa s inou rodinou? Aby mali bratranca, sesternicu? Alebo kamarata zavolat? A ideal najst miesto kde je blizko voda na kupanie, cyklotrasy alebo nejake lezenie, mozno stan na dvor pre nich na prenocovanie a deti sa zabavia hadam 🙂