Aktivity na leto pre deti v zlom finančnom období

13. apr 2024

Baby, máme momentálne s manželkom ťažšiu finančnú situáciu , nie sme tak zle ,aby na jedlo nebolo, ale deti sú zvyknuté každy rok na more, akvaparky, výlety do zahraničia..tento rok sa finančne nezadarilo , museli sme ťahať nájom ,lebo podnajomnik z bytu odišiel , a iných veľa výdavkov sme mali ..čo je najhoršie ,ani firma mi tento rok veľa nezarobila , tak dosť nám klesli zarobky a museli sme dosť čerpať aj z nasporených ..
Nakoľko ja vôbec neviem čo s deťmi robiť pri obmedzenom rozpočte , nakoľko sme to proste riešiť nemuseli ..a bojím sa že sa budú nudiť a v žiadnom prípade NECHCEM aby boli stále na telefóne, tablete..ani televízore..chcem s nimi veľa behať, korčule, bicykel atď..doma majú v podstate dosť toho , bazén , všetky možné odrážadla , elektrické motorky ale ...to všetko poznajú ...čo celé leto?bývame na dedine kde nič ,nič nie je ..

sandra49
13. apr 2024

Výlety po slovensku, hrady, zamky, tury.., kľudne aj vlakom. Stanovacky v rôznych kempoch..to vsetko stojí malo peňazí.. a určite by som nestavala na tom, na čo sú deti zvyknuté.. co im dáš to budú mať a musia sa s tým uspokojiť. Troska skromnosti ich to naučí.

barbora0308
13. apr 2024

@sandra49 Plne suhlasim!

autor
13. apr 2024

@sandra49 vieš čo chcela by som aby si vedeli ,vážiť aj málo, že nie vždy je hojno ,len akurát mi je ich luto,lebo vedia ako vyzerá more ,a stále chcú tam , chcú sa tam vrátiť

sasa1310
13. apr 2024

chcieť je pekná vlastnosť. Snáď nemáš problém vysvetliť deťom, že tento rok more nebude. Neubudne z nich. Možno to budú tie najkrajšie prázdniny

autor
13. apr 2024

@sasa1310 do tábora nechcú, skúšala som sa pýtať , malý nie ten má 4 roky toho nezoberú nikde aj tak ale mala ma 7 a nechce ísť ..

sandra49
13. apr 2024

Ja to chápem.. ale aj my dospelí, keby sme mohli tak sme 5x do roka pri mori, lebo sme to uz zazili, bolo nam tam prijemne, more je super a je tam krásne..ale takto to v živote nefunguje. Tento rok im ukaz ako to vyzerá keď na to peniaze niesu. A ze su aj iné možnosti ako si užiť prázdniny a čas s rodinou. Ako staré máš deti?

liz_lemon
13. apr 2024

spomínaš odrážadlá, takže to budú asi ešte malé deti, pochybujem, že by boli tak zvyknuté na to, čo píšeš, všetky deti ocenia hlavne, spoločne strávený čas s rodičmi, a je jedno akým spôsobom

autor
13. apr 2024

@sasa1310 no veď chcem im spraviť pekne prázdniny..o to ide , keby nie nechám ich aj pri tej telke

autor
13. apr 2024

@liz_lemon plaču za morom

gabrm
13. apr 2024

@autor
To je pekné že chcú,vieš koľko detí by možno chcelo to,čo majú tvoje deti? Skús trocha zmeniť myslenie a zdá sa mi, že aj trocha pokory by nezaškodilo. A tiež vieš ako sa hovorí-dopraj a bude ti dopriate a to sa týka aj dobrého aj zlého. 😉

koniarova
13. apr 2024

Nepreháňaj to tak. Určite z nich neubudne,keď jeden rok strávia doma s víkendovými výletmi po SK. Nech sa aj sami neučia zabaviť a zahrať. Nerob im animátora celé leto.

autor
13. apr 2024

@gabrm áno ja viem že veľa detí by možno veľmi chcelo aj ten dvor a boli by najšťastnejšie na svete .uvedomujem si to

autor
13. apr 2024

@koniarova musím si to nejak prestaviť v hlave

koniarova
13. apr 2024

To dáš. 👍

autor
13. apr 2024

@koniarova ja sa idem zabiť za tým aby mali všetko (aj to more) a keď sa nedarí , mám normálne depky z toho ...musím si asi nejak prestaviť myslenie

dusankomoj
13. apr 2024

Nie,neplačú za morom! Najskôr vás iba počuli,že tento rok na more nemáte a teraz just chcú,to čo nemôžu. Sú ešte malé a najviac ocenia spoločný čas s rodičmi. Moja dcéra má zajtra 27r a s detstva si nepamätá drahé výlety,ale to ako sme ležali na gauči a čítali si,alebo ako s dedom upratovali povalu,umývali bicykel a podobne.

chodec15
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
betulinka1
13. apr 2024

A odkial si? Je kopec miest pri vode na Sk, kde su pekne plaze, zoberiete stan a mate aj vodu, okupu sa a nejaky zazitok.

doriiis
13. apr 2024

Bývate na dedine a nemáte dvor?

liz_lemon
13. apr 2024

@doriiis ved maju bazen

autor
13. apr 2024

@chodec15 momentálne je pre mňa veľa aj tých 1200 eur..ja musím mať aj našetrené niečo , nie bezhlavo minút a niečo sa doma pokazí čo spravím ? Vypadne podnajomnik , aj ten byt treba platiť , a nikoho nezaujíma že tam nik nebýva..teraz sa nám to stalo ...a má že sa to stať znova

lucik194
13. apr 2024

prestavit hlavu na to, ze more tento rok nebude.

7r navrhnut v najblizsom meste denny tabor, maleho v tom case dat do skolky.

kedze si anonym nevieme ktorá cast SR to je..... poobzeraj sa po okoli, jazera, rybníky, naucne chodniky, rozhľadne...... vsetkeho je naozaj dost. vela ludi sa trepe cez pol sveta, ale SR nepozna.

stanovacka ako tu Ti radia, nie je lacnejsia, keďže predpokladám, ze vybavenie nemate......

hladajte na par dni chaty a apartmany, nie hotel na SK...... alebo po vlastnej linii more v apartmane, kde budes varit.

autor
13. apr 2024

@betulinka1 západné Slovensko

jimi1985
13. apr 2024

Ak vam nevadi ist autom,tak do Chorvatska alebo sever Talianska. A cena je tiez priazniva. Vyjde to lacnejsie ako dovolenka na Slovensku.

autor
13. apr 2024

@doriiis máme dvor nie veľký , 8a pozemok ale tak stačí

jimi1985
13. apr 2024

Tak potom by som riesila aj denne tabory. Tam sa deti dobre zabavia

autor
13. apr 2024

@lucik194 stan máme veľký pre 6 ľudí , to by možno aj šlo , západné Slovensko sme

autor
13. apr 2024

@lucik194 aj chatu máme vlastnú ,

autor
13. apr 2024

@jimi1985 nechce ísť mala ,pýtala som sa jej , nejde povedala

doriiis
13. apr 2024

@liz_lemon ...jaj,to mi nedoplo🤦🏻‍♀️
Autorka.....my sme v lete 90%casu na dvore.Bazen,loptove hry,badminton,so psami,záhradka.Milion veci vieš robiť doma,deti stanujú na dvore.Okrem toho bicykle,prechádzky,atď..to všetko je zadarmo.Ak nerátam vodu v bazéne😂