Je trápne mať azet email?

7. júl 2023

Ahojte😄, mozno blba otazka, ale spytam sa. Je podla vas trapne/blbe/nevhodne mat mail na azete? Myslim taky mail, ktory oficialne pouzivate v skole/praci, pisete si ho na uradoch a vlastne kdekolvek ho treba? Alebo je to uplne jedno?

66bublinka66
7. júl 2023

Pokial sa tam nevolas (teraz trepnem) cicuska123 tak why not? 🙂

lizwer
7. júl 2023

Keď tam nemáš nejaký vulgárny nick tak nie. Aj ja tam mám už dlhé roky a nikto sa nikdy nad tým nepozastavil. Mám aj gmail, ale takmer stále všade uvádzam azet mail.

mandzula
7. júl 2023

Pokial tam nie si sexykockapostavicka, maska, ibatvoja a spol., problem nevidim.

petrofka
7. júl 2023

prvé by mi napadlo, že nie je veľmi zdatný, čo sa týka používania internetu alebo sa už proste nechce učiť nové veci

bluka2
7. júl 2023

Ten gmail robí fakt trochu lepší dojem

cocolino234
7. júl 2023

@autorka osobne mi tieto maily prídu neprofesionálne. V dnešnej dobe by som preferovala mať skôr .com ako .sk, pôsobí to dôveryhodnejšie. Ale ak píšeš iba na slovensku, tak tu to má zase veľmi zlé meno, keď vidím takýto mail pôsobí to zle, nerobí to dobrý dojem. Určite by som šla do gmailu.

viestta
7. júl 2023

trapne moze byt len to co mas pred zavinacom, cicamica@gmail je rovnako trapna ako cicamica@azet, domenove meno o trapnosti nerozhoduje

galganka
7. júl 2023

E-mail trapný? 😳 ja mám Pobox. Nebudem ho meniť iba preto, že niekto povedal, že G-mail je lepší. Manžel je ajťák a má azet mail. Dokonca s prezývkou a používa ho všade, v banke, na úradoch... 🤷‍♀️

simona20201309
7. júl 2023

@galganka 😀 neeeee..... a fakt neuvažoval zmeniť ho? Ak nie, načase

lindous
7. júl 2023

Ono to jedno asi je, ale niekde v podvedomí je ten prvý dojem horší, tak ako niekto písal vyššie, pôosobi to zastarane na mňa...: keby mi to niekto napíše ako svoj mail, tak to vlastne ani neriešim, ale ja by som z neho napr. CV neposlala 😅

galganka
7. júl 2023

@simona20201309 nie. Má aj s menom, pracovný.
U neho to neriešil nikto, nikdy, u mna sa občas ľudia zarazia, lebo automaticky začnú písať gmail za @. 🤷‍♀️ Trápne by bolo keby mal niečo vulgárne. 🤷‍♀️🤷‍♀️

candii
7. júl 2023

Jasné že je to trápne. Veď založiť mail na gmail stojí 10m času

cocolino234
7. júl 2023

@galganka samozrejme, že to nikto nebude riešiť. Prečo by mali? mail je funkčný, použiteľný a to stačí na fungovanie. Lenže neriešime použiteľnosť ale ako je to vnímané, nikto ti v banke nepovie "príďte s iným mailom, tento je neprofesionálny" ale jednoducho to tak pôsobí. Ja by som sa osobne necítila komfortne s azet účtom v pracovnej či hocijakej oficiálnej oblasti. To ale neznamená, že odomňa niekto môže vyžadovať zmenu.

cacianka
7. júl 2023

Odkedy nie je azet coool ?! Ešte aj na emailovej adrese sa bude niekto odbavovať ?

galganka
7. júl 2023

@cocolino234 no vidíš, ty by si sa. My sa zjavne cítime 🤷‍♀️😄 Bez zaváhania ho vypisujem deťom na dokumenty do kontaktných info, u lekára, hocikde. Ak si niekto bude kvôli tomu myslieť, že sme sedláci, tak žiaľ, to je jeho problém. 🤷‍♀️ Aj pre iné blbosti si to myslia... 🤷‍♀️😄

viestta
7. júl 2023

Netusila som, ze k nobl sposobom patri aj email na cool domene 🙄

vandica
7. júl 2023

Ja mám už roky ofic.mail na azete, normálne priezvisko a meno spolu. Mám aj gmail, pre prípad, pretože párkrat sa mi stalo, že sa niekto spýtal či náhodou nemám gmail alebo iný mail, lebo na azet to niekedy z niektorých domén trošku trvá. Ale nikdy sa nikto nad tým nepozastavil. A nebudem to rušiť, len preto, že niekomu by sa to náhodou zdalo že to nie je cool, to už kde sme dospeli 🤦

zuzanka.zuzu
7. júl 2023

áno je

cocolino234
7. júl 2023

@galganka asi tak, lepšie by som to nepovedala. 😀

marca12
7. júl 2023

@galganka bez urážky,ale to,ze je ajtak,neznamena,ze je automaticky etalon pre ostatnych. Mail s prezyvkou je najhorsie,co moze byt. V styku s uradmi si to ziada solidny email.

viera27
7. júl 2023

Co ja viem. Segra taky ma a strasne sa na tom bavime. Nie je to nejake trapne,ale skor to poukazuje na flexibilitu cloveka a schopnost orientovat sa. Takze skor maly minusovy bodik ak zhanas pracu 🤣.

galganka
7. júl 2023

@marca12 pracujem na "úrade"... by si sa divila, čo tam chodí... mail jankohraskokukurasko@azet.sk by bol k tomu iba taká odrobinka... 🤣
A tým ajťákom som ho nestavala na nejaký piedestál, to bola reakcia skôr na komentár o nízkej pc zručnosti. 🤭

nelca84
7. júl 2023

Za mna ano, trosku trapas. Hlavne teda v oficialnej komunikacii. Azet som mala tak 15-20 rokov dozadu 🙈 Pouzivam gmail.

avonladyba
7. júl 2023

Tak hlavne čo sa z azetu stalo... Sex ponuky od stetiek pre zúfalcov, nechcela by som od nich nič, aby niekto vedel, že tam chodím 😀

autor
7. júl 2023

Dakujem. Vacsina pisete, ze je to hanba. Pojdem si to pomaly pomenit, lebo tiez som sa v realite stretla s nazormi, ze je to ako sto rokov za opicami a mne to bolo doteraz aj jedno…

pininka1
7. júl 2023

Ja mam stále mail na azete a nebudem ho meniť a všade možne písať zmenu len preto ze niekomu sa to zdá divne. Treba používať vlastnú hlavu a nie pozerať co používajú ostatní a prečo ak to tebe vyhovuje.

jaond19
7. júl 2023

Mam azet mail uz presne 20 rokov, zaregistrovany vsade mozne aj na vsetkych eshopoch. Nechce sa mi to menit :D ale ak by som potrebovala kvoli nejakej praci solidnejsi mail, tak si zalozim novy, len pre tuto pracu...

atinkaa
7. júl 2023

@autorka uprimne ano, vela to napovie najma ak to mas ako pracovny, hanba to nie je, ale udaj to o tebe da a mozno uz ani nie je platny, ale ide s tebou, chce to zmenit...najma ak sa tam volas zabiatko264 alebo seximaminka363 alebo aj veroooniq69, uplne naj je, ak sa daju vyklikat par klikmi este aj nejake fotky, spravy, alebo barsco ine.

Ludia si obcas neuvedomuju ake spravy idu s nimi dalej a tym myslim niekedy aj to ake spravy o sebe davaju aj tu, na fb, a rozne po nete.

autor
7. júl 2023

@atinkaa nie, nie, normalne osobne meno a priezvisko, ziadne taketo traposiny a na pokeci som nikdy nemala fotky a ani tam velmi nechodila, takze to je uplne ok. Slo mi cisto len o tu platformu.😅 Ale uvedomujem si a citam tu, ze je to fakt hanba a prejav internetovej negramotnosti.🙈

atinkaa
7. júl 2023

@autorka to uz som trochu pritiahla za vlasy do absurdna ano beriem, ale videla som uz aj to a vzdy som premyslala ako vazne to clovek mysli, ked toto nahlasi v praci ako real....lebo aj to, co tu niekto vyssie napisal, ze to tam ma 20rokov a nebude to menit ma vypovednu hodnotu, predsa len asi nejde o platformu, kde som roky zchranovala nejake maile pracovneho typu...teda nechcem to menit a je mi jedno ako pri tom vyzeram.....urcite to zmen