Zvýšená teplota po očkovaní trvajúca viac ako 10 dní?

21ivka
8. okt 2018

Čaute 😊 Ako dlho mali vaši drobci teplotu po 1. očkovaní (do oboch nožičiek)?
My sme mali asi 4 dni mierne zvýšenú len do 37,5 ( vždy mu to takto vyhuplo na obed a večer inak vpohode). Ale od vtedy ma už stále od 37,2-37,6. Na 7. deň som sa šla spýtať lekárky a vraj to môže trvať aj 10 dní, že dieťa si stále ešte buduje imunitu. Dnes je to 13. deň a stále 37,6. Máte niekto podobnú skúsenosť. Je to naozaj normálne??😕

lubik87
8. okt 2018

@21ivka kde meriaš a ako ?

21ivka
autor
8. okt 2018

@lubik87 meriam infračerveným teplomerom. Od stredu čela sa prechádza svetielkom až po spánkovú tepnu, vo vzdialenosti 3-5 cm. Už som návod študovala viackrát či to nerobím zle. Dokonca som merala sebe aj partnerovi teplotu a nám namerali normálnu, takže teplomer by mal byť ok.

alchemilkazltozelena
8. okt 2018

@21ivka malym detom sa meria teplota v konecniku a nie tymito vymyslami

lubik87
8. okt 2018

@21ivka och tie sú len orientačné ja mám tiež microlife...dieťa.nesmie.mat ani trochu spotené čelo alebo zalezane...merajú v zadočku a odrataj 0,5 stupňa 😊 keby som sa orientovala presne podľa toho teplomera tak deti.maju stále teplotu nad 37

cichlida
8. okt 2018

Neviem, nemerala som im teplotu ako najata cele dni, max, ked sa mi zdalo dieta nepokojne a horuce...

21ivka
autor
9. okt 2018

@lubik87 ďakujem, tak budem teda radšej v zadočku aj do budúcnosti odmeriavať. Nemyslela som si že by to mohlo u bábätiek tak skresľovať. Nám z mužom to meria normálne hodnoty, aj v nemocnici som sa s týmto teplomerom stretla (Thermoval od Hartmannu). Ale tak dám nám na starú dobrú klasiku ako odporúčaš 😊

miku1
9. okt 2018

@21ivka Najpresnejšie meranie teploty je v konečníku. Ja mám deti 7 a 5 ročné, a stále ak sa mi nezdajú, tak im meriam teplotu takto.

lula313
9. okt 2018

@21ivka aj nám v nemocnici kázali meriat v konečníku a odpočítať stupen

eririka
9. okt 2018

@21ivka Bez pardonu treba merať v zadku ! Tak to bude presné, určite nesklame 😉

eririka
9. okt 2018

@miku1 Ešte síále zadoček ? A deti nebojujú ?

miku1
9. okt 2018

@eririka Nie. Nikdy s tým nemali problém, a automaticky, keď poviem, že ideme merať teplotu, tak sťahujú gate 🙂 Inak, raz im moja mama merala pod pazuchou, tak s toho boli vyšašené, že čo to robí 🙂 Kým sú s tým v pohode, tak budem merať takto. Je to predsa len najistejší spôsob.

eririka
9. okt 2018

@miku1 Jasné, treba v zadku, najpresnejšia 🙂😉

lubik87
9. okt 2018

@21ivka aj ja som.moj kúpila lebo nás s ním merali v nemocnici teraz ho používam len málinko a už skôr syn keď sa hrá na doktora🙂

zuzka2288
12. okt 2018

Tie moderne infra su dost presne. A najme ked si predtym merala 100 x teplotu a mal medzi 36.6-37 a teraz ma odrazu 37.6 tak ano je to zvysena teplota. A nebuduje imunitu ale bojuje s nasledkami ockovania najme s hlinnikom a formaldehydom vo vakcine.