Pranie bábiky v práčke

pribinak
15. jún 2015

Baby, prali ste uz niekedy takýto typ bábiky v práčke? Je strašne špinavá, navyše našou vinou a neter mi ju nakazala oprat 🙂 motorček co vydával zvuky uz nefunguje
Je mi jasne, ze nejaky krátky a nie horúci program, ale ci to baba aj pracka prežijú ?

Ďakujem

meusicka
15. jún 2015

tak tot som este neprala, ale ked si netrufas tak by som dala normal rucne a namocila pred tym vo Vanish oxi, a potom oprala.

sissy27
15. jún 2015

@pribinak daj aj čo najnižšie otáčky a prihoď k tomu nejaké uteráky alebo handry... a ten motorček alebo čokoľvek je dnu by som pre istotu vybrala, aj keď je nefunkčný...

pribinak
autor
15. jún 2015

@meusicka dakujem za odpoved, rucne som to uz skusala, ked bola mokra, vyzeralo to tak, ze je dobre vyprata, ale ked vyschla, tak ta spina zas vysla ako keby na povrch a vyzera to otrasne, hlavne na rukach
Oreto chcem skusit pracku

henikav
15. jún 2015

@pribinak ja periem aj babiky, aj plysaky, uplne vsetko, ak sa ti to nepozdava, daj ju do dvoch navleciek na vankus, tak bude trosku chranena pred narazmi a oprat s uterakmi naokolo. Ale vzdy je riziko, ze sa ocka prestanu otvarat a zatvarat, nam sa ale doteraz nikdy nic take nestalo, len ja to beriem tak ze ak sa poskodi, vyhodim a kupim novu

0silvia0
15. jún 2015

@pribinak nebála by som sa tej pračky, ale dala by som ju prať do nejakej plátenej tašky, aby sa jej nepoodierala tvár...

@henikav si ma predbehla :D

mawka
15. jún 2015

ked sme uz pri tejto teme, co s vlasmi babiky? nejake osvedcene tipy a triky? aby sa dali dobre rozcesat.

pribinak
autor
15. jún 2015

@henikav to sa neda, ze kupit novu, toto je oblubena, uz si ju aj neter poznacila, ma dohryzene prsty na rukach

pribinak
autor
15. jún 2015

@henikav najvacsiu obavu ci fobiu mam z toho, ze ci sa jej nerozpusti gumenna hlavicka ;(((((

sissy27
15. jún 2015

@mawka aviváž zriediť s vodou, ale presný pomer si už nepamätám...

sissy27
15. jún 2015

@pribinak keď to budeš prať na 30°C alebo aj 40°C stupňov, tak sa určite nerozpustí... a to látkové telíčko nastriekaj alebo natri niečím na škvrny, mne sa osvedčilo žlčové mydlo...

henikav
15. jún 2015

@pribinak hlavicka sa urcite nerozpusti, toho sa bat nemusis, nedaj ju na vysoku teplotu, ja zvyknem na 40°C, ale zabalit do obliecky na vankus, aby sa pri zmykani neobuchala

henikav
15. jún 2015

@mawka na vlasky babik umyt normalnym samponom a kondicioner...

pribinak
autor
21. jún 2015

@meusicka
@sissy27
@henikav
@0silvia0
@mawka

Babiku som teda oprala v pracke. Program na 40 C, 800 otacok, dala som ju do navlecky a ...... prezila. Dakujem

sissy27
21. jún 2015

@pribinak prežila - a je aj čistá? 😀

pribinak
autor
21. jún 2015

@sissy27 žiarivo čistá ;)))))

sissy27
21. jún 2015

@pribinak super ! 😉

0silvia0
21. jún 2015

@pribinak a foto nebude? pred ufúľaná a po žiarivo čistá 🙂

keischa
21. jún 2015

Ja periem vsetky aj tie co hraju a stale funguju 😀

pribinak
autor
21. jún 2015

@0silvia0 nebude, neterka aj s babou su uz prec, ale vidim, ze sa bavíte milé dámy a taka vážna vec to partie bola ;)