Helma a kolobežka

macickaandy
21. júl 2022

Budem možno za divnú, ale v detstve som nikdy nemala také veci ako bycikel alebo kolobežku. Iba kamaráti mi požičali aj ma naučili.. Nedávno som dostala prvú kolobežku, Potrebujem helmu, keď sa chcem na nej voziť? Musím ísť po ceste, alebo aj po chodníku? Ďakujem za odpovede.

belllinka
21. júl 2022

Nepotrebujes helmu a chod po chodniku

sojorez
21. júl 2022

Nepotrebujes, ale ked sa mas rada, tak si ju kup. Mat prilbu nie je ziadna hanba, ja ju nosim na bike.

patka06
21. júl 2022

Kolobežka na chodník nepatrí, teda pokiaľ nie si malé dieťa. Prilba nie je povinná, ale odporúčala by som ju.

mimikarol
21. júl 2022

Určite by som bez prilby nešla.

mondolina
21. júl 2022

môžeš aj na chodníku,

petruldo
21. júl 2022

@patka06 na chodník nepatrí elektrická kolobežka. Ak jazdíš na klasickej, teda odrazas sa nohou si chodec

belllinka
21. júl 2022

@patka06 moze sa jazdit po chodniku
@sojorez zas na obycajnej kolobezke nevyvynies az taku rychlost, ako na bicykli, tak zas to netreba prehanat s prilbou. Aj na behanie nosis prilbu?

kaktusik007
22. júl 2022

na kolobezke chodim aj po chodnikoch - podla zakona som chodec ;) samozrejme sa nebavime o elektrickej, ta patri na cestu.

k prilbe - nenosila som, pokial som netrafila nejaku nerovnost na chodniku a neostala som v bezvedomi - prva cesta z nemocnice pred jazdou na kolobezke viedla prave do predajne cyklodoplnkov a odvtedy helmu nosim a neriesim, kto si co o mne mysli. Jeden otras mozgu z kolobezky bez prilby mi v zivote staci.

sojorez
22. júl 2022

@belllinka Nie, na behanie nenosim prilbu. Na kolobezke nemusis mat velku rychlost, aby si hodila papuliaka. Staci kamienok a letis. Mimochodom, dole kopcom to uz ide celkom rychlo na kolobezke, a aj na rovinke vies ist rychlo, pokial sa nesuchces s kamaratom chodcom vedla.

mareri
4. sep 2022

moje ju dostavaju či už su na kolobežke, alebo na odražadle, alebo na bicykli

magda15
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
erikama8
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
krstn003
25. sep 2022

prilbu nosíme aj my dospelí, ako príklad pre deti, nie je to žiadna hanba a vie to zachrániť v niektorých prípadoch aj život