Čo robíte s hračkami, keď sa s nimi deti nehrajú?

tatiana1329
26. sep 2021

Ahojte. Baby co robite s hrackami s ktorymi sa deti uz nehraju? Tie rozbite som samozrejme vyhodila, ale vela hraciek mame doslova v top stave a je mi luto ich vyhodit ked im nic nieje. Su to hracky s ktorymi sa nehraju lebo su urcene malym detom a oni su uz vacsi na ne. Nemam kam posunut, darovat je v tejto dobe dost tazke a ak by som ich dala na predaj aj tak sa asi nikto ani neozve. Tak co s nimi robite vy prosim?

jaga18
26. sep 2021

Skúste osloviť Úsmev ako dar, oni vedia, kde ich je treba 🙂 Majú viac pobočiek na Slovensku 🙂

anjelok
26. sep 2021

Bud darovat alebo predat. Ja som nieco posunula do skolky, ine predala cez bazar alebo na burze. Este mi nieco ostalo po dcere, ale naozaj velkej casti som sa uz zbavila. Samozrejme chce to cas a vyvinut nejaku aktivitu.

pribinak
26. sep 2021

Pozerám že si z Malaciek, veď tam máte detsky domov, tak im môžeš darovať

sapetka
26. sep 2021

@tatiana1329 predat, darovat alebo odlozit do pivnice pre druhe

jablkovastrudla
26. sep 2021

Porozdavala som kamaratka, doniesla do detskeho centra kde robim, odniesla do charity shopu.

kataleya
26. sep 2021

@tatiana1329 ak ich chcete darovať za poštovné tak ja by som sa potesila. Prípadne kúpim za symbolickú cenu. Mám prvé dieťa, tak nemám veľa hračiek pre neho zatiaľ. Má 3 mesiace

tatiana1329
autor
26. sep 2021

Baby problem je covid. Nikde nic neberu kvoli tomu. A na predaj moc casu a miesta nemam ale skusim teda. Kocik sa snazim predat uz dlhsie a nic z toho iba mi zavadzia. Nemam komu rozdavat rada by som sa toho zbavila. A to este nehovorim a vreciach na povale plne plysakov.
@sapetka uz mam dve deti a staci, viac ich urcite nebude.

mimimami3
26. sep 2021

@tatiana1329 my zvykneme nosit do cakarni k detskym lekarom resp. do cakarni v detskej nemocnici 😉

zuzanaete
26. sep 2021

V Malackach mate azylove centrum Betania. Ti by mali zobrat. U nas robia aj pocas kovidu pre nich zbierky. A ja bud hracky darujem znamym alebo odnesiem do nedaleleho centra, kde potom organizuju swap. Povodne prerozdelovali veci iba socialne slabym rodinam, ale tych veci je tolko, ze uz robia swap pre vsetkych. Niekde byva zona bez penazi. Moznosti je vela.

janickacrazy
26. sep 2021

@tatiana1329 veď dačo pofot a daj tu na bazar MK, že darujes za poštovné, určite sa niekto ozve, nemáš žiadne kamarátky, ktorým by sa zišli hračky? Alebo susedov, ktorí majú deti? Ja som dala aj do škôlky, zobrali normálne aj keď je covid, veď vydezinfikuju.

akbara77
26. sep 2021

@tatiana1329 do rómskej osady dávam

sense
26. sep 2021

Plysaky vezme možno aj útulok pre psov. Ja som dala darujem za poštovné alebo do skolky

pribinak
26. sep 2021

@tatiana1329 plysaky väčšina fakt nechce, to sú take lapace prachu, ale ostatne hračky by som buď podarovala do domova, ale nemáte materské centrum?

jablkovastrudla
26. sep 2021

@tatiana1329 u nas nebrali kvoli covidu minuly rok ale uz par mesiacov beru. Pripadne cokolvek coho som sa chcela zbavit som dala na marketplace na darovanie a este v ten den si preto prisli.

leskovael
26. sep 2021

Darujem alebo predávam. Darujem väčšinou v mestskej skupine nech si po to prídu osobne ku mne, alebo sa skús spýtať aj v škôlke či nechcú

nwnw
26. sep 2021

@tatiana1329 swap a tie dobrocinne burzy.

tatiana1329
autor
26. sep 2021

Dakujem baby poskusam asi vsetko aby som sa toho zbavila...

kacena4
26. sep 2021

@tatiana1329 detsky domov prijme aj v covidovom obdobi "dary" ci uz oblecenie po detoch (nositelne) alebo hracky

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
jana_eyre_2
26. sep 2021

Ja mám vždy komu posunúť (mám v okolí kopu deti) ale tiež občas využijem: zóna bez peňazí, Facebook obce, čakáreň u lekára, škôlka, kaviarnicka v našej obci vedľa telocvične kam chodia deti na krúžok...

barbora9312
26. sep 2021

@tatiana1329 ahoj pre aky vek sú hračky vhodné?

kacena4
26. sep 2021

@viestta blbost s decakom robila som tam 10r a nikdy sme takto nebazirovali na cistote len aby boli veci nositelne a ok. ale asi zalezi od konkretneho decaku

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
hennyinnsbruck
26. sep 2021

Posuvam kamoske ,darujem , teraz som objavila detsky second hand oni aj vykupuju ale budem im davat zadarmo.
Veci do kontajner s oblecenim .

tatiana1329
autor
26. sep 2021

@barbora9312 to je tak okolo roka a vyssie. Su to rozne hracky my sme nikdy nepozerali na cedulky od kolko rokov su vhodne.
@hennyinnsbruck prosim ta ten second hand je kde alebo kde by som ich nasla? Ja im to aj darujem len aby to uz zmizlo 😄 aj oblecenie aj hracky

hennyinnsbruck
26. sep 2021

@tatiana1329 u nas v Innsbrucku 😅 to ti asi moc nepomoze…

janickacrazy
26. sep 2021

@tatiana1329 second hands obchody nájdeš v každom meste

kubkovamama
26. sep 2021

@tatiana1329 podobný problém,u nás v DD neberú momentálne nič, Červený Kríž berie skôr prádlo,paplony,spotrebiče,samozrejme aj pre deti niečo,ale hračky väčšinou odmietnu,skôr pred Vianocami uspeješ.Kočík predávam aj ja za tretinu pôvodnej ceny,to je bez šance,naj darovať a aj doviezť.🙂 Takže skladujem vo vreci na povale a veľké šťastie, že sme doma kreatívny a aj z hračiek pre malinké vieme pri dobrom nápade výrobky nejakú blbosť aj pre starších..potom už len vyhadzujem.Charita je aj u nás,no keď idem okolo a kvantá vecí v otrasnom stave po zemi,pri smeťákoch,dnes si tuším fakt nikto nič neváži,je mi to aj ľúto aj blbé tam voziť

diusqa761
26. sep 2021

Oblečenie a topánky dávam väčšinou mojej tete , robí pre červený kríž, hračky väčšinou porozdávam po kamoškách , rodine , mám veľa známych s mladšími deťmi plus niekedy jednej mojej dobrej známej , detskej pediatričke , tej to každú chvíľu knižky aj hračky kradnú z čakárni 😓 najhoršie je že čo sa dozvedá od iných čo to vidia tak že väčšinou to matky kradnú 🤦 nie deti že by zobrali ...

ivik111
26. sep 2021

@kataleya ahoj,budem triediť hračky,rada pošlem za poštovné,kľudne mi napíš do správy😊