Vianočný príspevok k invalidnému dôchodku

22. jan 2023

Ahojte, bol mi schvaleny polovičny invalidný....Na posudkovej som bola začiatkom januara...Dôchodok mi schvalili od 15.11.2022..Čakam na rozhodnutie..Povedali mi, že sa čaka 2-3mesiace...Myslite, že mi doplatia aj vianočny? Plus za november dostanem celý,či len alikôtnu časť..Na poisťovni som sa nespýtala, nebol čas sa ani opytat, ďakujem

zalka
22. jan 2023

No dôchodok sa vypláca za kalendárne dni, čiže od 15.11. ti vyplatia čiže áno pol mesiaca,
a vianočný zrejme nie, lebo v lete si ID nemala a nedostala si 13 dôchodok, a ten 14 dôchodok bol 70% z 13teho a 13ty si mala 0 .. a 70% z 0 je 0

autor
22. jan 2023

@zalka dakujem...kamaratke doplatili..preto sa pytam...dostala vianocny plus spätne..veď uvidim 🙂

zalka
22. jan 2023

predtým áno, lebo nebol posunutý vianočný na leto .. teraz som čítala o takom prípade, že nič neposlali.

autor
22. jan 2023

@zalka ďakujem 🙂

loginexistuje
22. jan 2023

nie nedoplatia nesplnas podmienky

loginexistuje
22. jan 2023

ale budes mat uz to zvysenie od januara pockaj si na rozhodnutie tam budes mat vsetko rozpisane

autor
22. jan 2023

@loginexistuje dakujem...ja som ziadala vyplatit spätne od augusta..ale dali az od 15.11...neviem preco...

loginexistuje
22. jan 2023

to je na rozhodnuti posudkoveho lekara od kedy schvali

autor
22. jan 2023

@loginexistuje ved to ☹ ale dakujem

autor
3. feb 2023

@zalka zas som o nieco mudrejsia 🙂 rámci podmienok sa určuje hraničný mesiac, v ktorom už človek musí poberať penziu, aby mohol dostať v tomto prípade štrnásty dôchodok. V tomto prípade by mali dostať prilepšenie všetci penzisti, ktorí majú nárok na výplatu dôchodku v novembri tohto roka. Nárok na dôchodok tak penzistovi musí vzniknúť najneskôr 30. októbra tohto roka.

autor
3. feb 2023

@loginexistuje toto som nasla na nete 🙂 rámci podmienok sa určuje hraničný mesiac, v ktorom už človek musí poberať penziu, aby mohol dostať v tomto prípade štrnásty dôchodok. V tomto prípade by mali dostať prilepšenie všetci penzisti, ktorí majú nárok na výplatu dôchodku v novembri tohto roka. Nárok na dôchodok tak penzistovi musí vzniknúť najneskôr 30. októbra tohto roka.

katyka83
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
martina2001
3. mar 2023

Dostaneš aj 14 dôchodok

autor
3. mar 2023

@martina2001 ano dostala som 🙂 dakujem