Skončenie pracovnej zmluvy a tehotenstvo

anastazka12
29. máj 2019

Ahojte,
nastúpila som do novej práce od 01.07.2018 medzitým som otehotnela, zmluvu však mám na dobu určitú - na rok t.j. do 30.06.2019 mi končí - riaditeľ hovoril že mi zmluvu dá na dobu neurčitú nakoľko bol so mňou veľmi spokojný no keďže som oznámila že som tehotná, žiaľ zmluvu mi nepredĺži...vo februári sa nám narodila dcérka, čiže teraz som na MD po skončení MD mám ísť na úrad práce nahlásiť sa ako nezamestnaná-mám nárok na podporu? môžem poberať potom rodičovský alebo ako to vlastne celé je? Prosím poradte...

alica_matejka
29. máj 2019

na podporu nebudes mat narok, kedze si nebola zamestnana dva roky ale rodicovsky by si mala dostavat podla mna. no nie som si na 100% ista.

simca06022011
29. máj 2019

Normálne budes pokračovať po MD v rodičovskej dovolenke.

evittam
29. máj 2019

@alica_matejka Na RP má nárok kazda matka ci otec starajuci sa o dieta do 3rokov, pripadne ina osoba-nahradna starostlivosť.

evittam
29. máj 2019

@anastazka12 Na podporu mas narok ak mas za posledne styri roky aspon 730dni PvN. Ty mas od 1.7.2018-30.6.2019 len 365dni. Co bolo predtym?
Mas narok na RP.

evittam
29. máj 2019

@simca06022011 Bude poberať RP ako osoba starajuca sa o dieta do 6 rokov. Na RD nemá byt voci komu, PP skoncil.😉

dudos
30. máj 2019

Bola som presne v tejto situácii. Pred týmto zamestnaním si bola niekde zamestnaná? Ak áno,tak pred skončením MD by som išla na UPSVaR sa informovať ako sa dá po MD začať čerpať podpora v nezamestnanosti čo je 6 mesiacov. Ak by som na ňu mala nárok tak by som ju vyčerpala a po vyčerpaní by som sa dala na RD. Inak ti zanikne nárok na podporu v nezamestnanosti po skončení RD na ktorú by si nastúpila hneď po MD. Toto všetko platí len v tedy ak máš nárok na podporu v nezamestnanosti. To si choď zistiť.

evittam
30. máj 2019

@dudos Ak je nárok na podporu tak sa da normalne čerpať po MD. Požiadať o podporu ak mas na nu nárok môžeš do 2rokov od skončenia PP. Nie je možný súbeh podpory a RP, cize RP na otca dietata. A este raz - nepojde potom na RD. Vid co som uz napísala.😉