Prehodnotenie invalidného dôchodku pred komisiou

1. máj 2024

Ahojte, bol tu niekto na prehodnotenie ID pred komisiou kvôli psych. diagnóze?
Na depresie a úzkosti trpím od roku 2003, odkedy sa aj liečim. V roku 2021 som po dvoch hospitalizáciach požiadala o ID, konalo sa bez fyzickej účasti pred komisiou. Žiadost mi zamietli, neskôr po odvolaní mi priznali ČID, s mierou poklesu 55%. Od priznania ID som v roku 2022 bola 5 mesiacov na PN, potom na jeseňń hospitalizácia, v roku 2023 bez hosp.
Tento rok 2024 1 mesiac PN, 1 mesiac som odpracovala a potom som znovu už 3 mesiac PN. Prehodnotenie mám o rok, v roku 2025. Ako to býva pred komisiou? Zažil to už niekto? Ako dlho predtým mi príde pozvánka na prehodnotenie? Mám tam doniesť všetky správy od rôznych lekárov? Ako dlho trvá samotné prehodnotenie? Povedia mi rovno tam, či mi ID nechávajú, odoberajú, znižujú alebo zvyšujú ( čo sa nestane ). Ďakujem vopred za info.

lenka664
1. máj 2024

Ahoj, ja som bola na prehodnotenie ID pred komisiou. Poviem Ti, že je to oveľa lepšie ako "iba" zaslanie lekárskych správ za určité obdobie. Pozvánka príde približne mesiac pred prehodnotením a sami Ti v nej napíšu, čo budú od Teba potrebovať /lekárske a prepúšťacie správy po hospitalizácicách za určité obdobie/. Mne nepovedali priamo, ako sa rozhodli, prišlo mi to písomne.