Poberám opatrovateľské a chcem si nájsť prácu

18. feb 2024

ahojte. starám sa o deda a poberám opatrovateľské 2 roky. rada by som si ale našla prácu a starala by sa oňho mama, ktorá ale pracuje. povedala, že tam musí zostať ešte 2 mesiace po tom, ako dá výpoveď. tak ako to spraviť? môžem si počas poberania opatrovaľského hľadať prácu a chodiť na pohovory a keď ma prijímu, tak to prepísať na ňu? alebo musím počkať, kým skončí v práci, prepísať to na ňu a zaregistrovať sa na ÚP a až tak si hľadať prácu? prácu si chcem hľadať v Bratislave, my bývame na východe. auto nemám, čiže si viem predstaviť, že to budú riadné behačky vlakom.

andrejka1974
18. feb 2024

To s prepisom nie je také jednoduché najprv musíte ukončiť poberanie opatrovateľského a potom podať novú žiadosť čiže opäť všetko od znova čiže občas sa to nevyplatí nemusia to na noví schváliť a musíte čakať opäť pár mesiacov dokiaľ vám to schvália

lilianka28
18. feb 2024

Prácu si môžeš hľadať aj počas poberania opatrovateľského. Len je otázne, ako je na tom dedo a či za ten čas pohovoru bez teba vydrží. Taktiež aj pracovať do určitej sumy môžeš. Pokiaľ túto sumu prekročis, opatrovateľské ti zastavia.

autor
18. feb 2024

@andrejka1974 no tak to je zlé. ja som si myslela, že sa to dá rovno prepísať.

andrejka1974
18. feb 2024

Sama som to zisťovala nedá sa to ani spraviť ba manžela , takže som do toho nešla ja mám schválený opatrovateľský od jej 6 rokov až do jej 15 teraz ma 12