Dilema - podpora a hypotéka

anonym_ka
2. máj 2024

Ahojte kočky.
Je tu niekto kto sa rozumie hypotekam? Mám takú dilemu.
Skončila mi RD, mám sa vrátiť do práce. V práci mi dali také podmienky k nástupu, že to sa pri malom dieťati naozaj zvládnuť nedá (ja viem, že sa dá všetko keď sa chce, ale naozaj nemám chuť míňať svoju energiu a obetovať čas s rodinou pre firmu, ktorá sa zachovala ako sa zachovala).
Do zajtra mám dať vedieť ako som sa rozhodla a teraz moja dilema.
Riešime s manželom aj dom. Chceli by sme si požiadať buď SFRB alebo navýšiť hypotéku. Keby som išla na podporu v nezamestnanosti (nie celých 6m určite si prácu chcem nájsť čím skôr) a napr. 1.6. nastúpim do novej práce, prejde skúšobná doba a môžeme si žiadať o hypo, bude banka pozerať na to, že som bola na podpore alebo to banka neberie ako prekážku pokiaľ všetko platíme načas?
Ďakujem 🙏

butterflyeffect
2. máj 2024

@anonym_ka aku mas banku, pripadne kde chcete riesit refinanc? kazda banka ma totiz ine podmienky, niekde staci ukoncena skusobna doba, niekde chcu odpracovany rok, niekde staci zmluva na dobu urcitu, niekde chcu na dobu neurcitu… cize zavisi od banky, nic nedas za to a pojdes sa opytat do svojej banky ake su aktualne podmienky pre pracovny pomer(aktualne podmienky su vacsinou platne aj po rokoch 😁) a dokonca ak ma manzel dostatocny prijem v niektorych bankach nevadi ani ze si bez prace…

anonym_ka
autor
2. máj 2024

@butterflyeffect momentálne máme hypo v slsp a asi aj navýšenie budeme tam špekulovať. Prípadne Tatra banku.
Inak vidíš 😃🤦‍♀️ ja to tu riešim pomaly cez pol sveta a taká primitívna vec ako ísť priamo do banky mi nenápadne🤣🤣🤣🤣
Ďakujem za radu, určite pôjdem 🙏👍

butterflyeffect
2. máj 2024

@anonym_ka slsp staci ak mas po skusobnej dobe, neriesi co bolo predtym. ( v ojedinelych pripadoch vedia aj po 1 mesiaci odpracovanom, ale to je veeelmi individualne) A ak je doba urcite tak aby nekoncila skor ako o 3 mesiace v case cerpania uveru.

anonym_ka
autor
2. máj 2024

@butterflyeffect ďakujem 🙏