Ako sa dá odložiť z výplaty?

stastnystastlivec
21. okt 2023

Ahoj, ako sa dá vyžiť a odložiť z výplaty? Ja som za celý život nenašiel ten kľúč... a pritom nezarabam až tak zle

dzulli1980
21. okt 2023

Moc rozhadzuješ ... ja som sa naučila kupovať v akciách ... niekto povie "veď je to len 20 centov", no pre mňa je to "až 20 centov", by si sa divil, koľko Ti "len 20 centov" dokáže za mesiac ušetriť ...
@stastnystastlivec

zenulkaaa
21. okt 2023

Vyberies hned po vyplate z uctu, odlozis do obalky a tvaris sa ze na ucte nikdy neboli.

eliska13
21. okt 2023

@dzulli1980 keď idem kvôli niečomu do obchodu čo je v akcii kúpim aj iné často oveľa drahšie ako v inom obchode.To by človek musel týždenne nakupovať v 3 reťazcoch.20 centov ušetris a 5 eur minies na cigarety😏
@stastnystastlivec príjmy, výdaje a ostatné odložiť a rozumne hospodáriť.Ucim sa každým dňom ako neprezrat vyplatu

dskjhfdlkdjhl
21. okt 2023

@stastnystastlivec Nauc sa neminat na zbytocnosti, to je cele.

kluska
21. okt 2023

obalka a kazdy mesiac do nej 100 eura na zaciatok a nevyberat! platit peniazmi a nie kartou a nekupovat vsetko na co si pomyslis. je taka veta. ze to kupim inokedy, to mi to teraz az tak netreba :D

syslik81
21. okt 2023

nikdy echodit do potravin hladna a v den vyplaty odide z uctu ista suma na sporiaci ucet a druha suma na dalsi sporiaci ucet .. jeden je pre akutny pripad a ten druhy do buducnosti .. keby cakam do konca mesiaca hned to miniem ... a nic neodlozim ..

kluska
21. okt 2023

@dzulli1980 on nemusi nakupovat v akciach, skor by som povedala, ze nema kupovat blbosti.

stastnystastlivec
autor
21. okt 2023

Aj tak nechápem. Jem len najlacnejšie potraviny - ryža, vločky, jablká, možno fazuľa sem tam, oblečenie mám už za zenitom, topánky tiež. Mäso kúpim raz za dva týždne kilo a musí stáť menej ako 4€.
Keď som mal frajerku, jej som nechal posielať výplatu na účet, lepšie s tým hospodárila, počas manželstva sa nám žilo. Teraz po rozvode som zas na najlepšej ceste stať sa bezdomovcom 🥺 bezradný

hortenziaj
21. okt 2023

Spis si výdavky fixné (nájom, hypo, elektrina, poistka, voda, net..) a rozrataj si premenné (jedlo, cestovanie a iné). Budeš vedieť kde ti peniaze unikajú, najlepšie si bločky odkladať a deliť do týchto kategoriia ďalší mesiac budeš s tým pracovať. A hneď ako príde výplata, odložiť si na sporiaci účet cca 20%. Však si sám, ak neplatíš výživné, mal by si ušetriť nieco

syslik81
21. okt 2023

@stastnystastlivec tak si spis mesacne vydavky -kam davas najviac a ci to vobec potrebujes .. dalsi mesiac tam usetris-ale nedas to inam -proste nesmies.. alebo si najdi dalsiu setrnu frajerku a uc sa od nej :-P ..

stastnystastlivec
autor
21. okt 2023

@syslik81 🤣 tá frajerka bude asi jediná možnosť 🤣

stastnystastlivec
autor
21. okt 2023

@hortenziaj platím výživné ale to je jedno, aj počas manželstva sme žili z môjho príjmu a mali sme stále čo jesť. A nielen to...

lindous
21. okt 2023

Prvý krok je poznať svoje príjmy a výdaje, mesiac si spisuj všetko čo minieš, ale fakt všetko a uvidíš kde sú rezervy… ja keď som si to dávala takto dokopy na začiatku môjho samostatného hospodárenia, spravila som so excelovskú tabuľku a výdaje dokonca vyfarbila podľa dôležitosti 😅 ale teda aj bez toho uvidíš kde sa ti rozkotúľavajú peniaze a koľko by si vedel ušetriť…ak to nie sú potraviny a oblečenie, možno veľa prejazdíš? prefajčíš? posedíš pri pivku? Nemáš zbytočne drahý paušál, neplatíš streamovacie služby, hry, appky?? … no a keď budeš vedieť koľko môžeš ušetriť, to potom daj rovno ako príde výplata na nejaký sporiaci podúčet, z ktorého sa nedá kedykoľvek platiť/vybrať… také často spomínané všeobecné pravidlo je 50:30:20… 50% príjmu minúť na to čo musíš, 30% na to čo chceš a 20% odložiť, ale teda v čase budovania rezervy by som na tom “čo chceš” trošku utiahla opasok

ukulela
21. okt 2023

@stastnystastlivec minas vela niekde inde.... auto? Benzin? Restiky? Zabava? Niekde robis chybu. Musis mat najprv prehlad, kde a kolko € tecie.

eliska13
21. okt 2023

@stastnystastlivec to čo si dal na stravu dáš teraz na výživné.Okrem toho išli potraviny veľmi hore.
Čo varíš, keď bez mäsa?Na yom by som nesetrila

andrejka1974
21. okt 2023

@stastnystastlivec a kde minas ešte však sa stravujú doma nechoď ani na pivo kupuj len to najnutnejsie

babydesire
21. okt 2023

@stastnystastlivec ty musis vediet ake mas vydavky a uprimne si odpovedz na otazku - potrebujem to ? Je pekne ,ze hladas lacnejsie potraviny, co z toho ked sa nechces vzdat drahsieho bytu napriklad...ci obmedzit vozenie sa autom, priklady..lebo ta nepoznam..vzdy sa niekde musi ubrat ak to nevychadza...a stravovanie sa je najvacsia cast rodinneho mesacneho rozpoctu...

marseillefan
21. okt 2023

Jednoducho tak, že minieš menej ako zarobíš... a to sa dá dosiahnuť dvoma spôsobmi - buď musíš zarobiť viac, alebo míňať menej. Ja osobne preferujem prvú možnosť.

nwnw
22. okt 2023

@stastnystastlivec varit si doma a delit sa s niekym o naklady.

stastnystastlivec
autor
22. okt 2023

ja na stravu dám možno 150€ mesačne, nikde nechodím, jedine do posilky, už to keby som nemal tak som len zavretý v bude. Poplatim, čo treba a potom celý mesiac jem vločky s džemom a ryžu s kečupom. Mobil, hypo, alimenty, energie a poistky, posilka a koniec. Posledné dni pred výplatou už ani jesť nemusim 😄 asi vážne potrebujem ženskú 🤣 súrne

Keď som mal babu, nechodila ani do roboty a žili sme dobre celkom. Lenže to bola daň, že ja som v práci nonstop

zenulkaaa
22. okt 2023

@stastnystastlivec uprimne tak toto nechapem ani ja. Fakt sa stravujes najlacnejsie a nevies odlozit?? Fakt maso raz za 2tyzdne? Ved my ho mame na tanieri skoro kazdy den, nekupujeme veci len v akciach, zajdeme si aj do restauracie, na kavicku, platime hypoteku, a mnoho inych vydavkov.. a napriek tomu kazdy mesiac viem usetrit a nezijeme od vyplaty do vyplaty. A to nemame milionarske platy s muzom.
Jedina moznost je uz len odkladat si jeden mesiac vsetky blocky , pozapisovat si to a sledovat kam tie peniaze idu.
A fakt odporucam, to co som pisala vyssie. Vyskusaj.

liz_lemon
22. okt 2023

mozno by bolo dobre, ak by si napisal, kolko zarabas, a ake mas pravidelne vydavky

mell27
22. okt 2023

@stastnystastlivec koľko zarábaš a kde bývaš?

20erika07
22. okt 2023

Obalka je zradná, stadial vies vybrat, radsej nejaky účet z ktorého nevies vybrať hneď , ja odkladam do fondov, hned ako pride vyplata na dalsi den odidu peniaze. Viem stadial sice vybrat ale neoplati sa a musim ist osobne do banky, co sa mne nechce riesit. Zo zaciatku ked som zacala pracovat, som davala do obálky a nechavala som si v praci v uzamknutej skrinke, aby som ich doma neminula 🙈

koniarova
22. okt 2023

Veď si nenapísal základnú vec a to,koľko zarábaš.

stastnystastlivec
autor
22. okt 2023

Lenže ja už neviem viac utiahnuť opasok. Fakt keď zaplatím všetko čo treba ostane mi 100-200€ na stravu a oblečenie. A nebývam v zrovna luxusnej vile. @koniarova Zarábam rôzne, záleží koľko som v robote ale v rozmedzí od 1600 do 3000

zmrzlinka2021
22. okt 2023

@stastnystastlivec rozpis tu svoje výdavky

vulka
22. okt 2023

@stastnystastlivec Napíš, na čo všetko ide Tvoja výplata. Potom Ti možno bude vedieť niekto poradiť.

stastnystastlivec
autor
22. okt 2023

Aliminty 800
Splátky komplet 500
Poistky 250
Energie 150
To je tak z hlavy, nezdržim to v hlave a exka to mala na starosti.

Na pivo nechodím a v Lidli sa mi chce plakať, keď vidím plné košíky ľuďom.

laurita285
22. okt 2023

Zruš poistky a hneď máš 250 eur, stavím aj gate že je to tak či tak nevýhodná poistka