Tehotenstvo s dvojičkami

22. nov 2022

Ahojte, cakame dvojicky, no ja to neviem prijat. Obavam sa, vzhladom k svojim fyzickym hendikepom, ze dve deti nevynosim do konca. Uz pri prvom dietati som bola skoro cely cas na PN a ledva som prezila. Bojim sa a neviem to prijat, ze budu dve. Bojim sa o tom s niekym hovorit, kedze mi byva dost zle, som nonstop unavena, nejak ma nebavi ani fungovat a bavit sa s kamaratkami o tom. Co robit? Som v 8mom tyzdni a samozrejme ze interr. nie je na stole, moj gyn spomenul redukciu plodov ale to ani neviem ci sa vykonava, on stale caka co bude...ani neviem co chcem citat, mozno len potrebujem to zo seba dostat tieto pocity :( ...

login1234
22. nov 2022

Tiez cakam dvojky a mam velky respekt. Rada si prečítam skúsenosti mamičiek, ktoré majú viacplodove tehu za sebou😊 autorka, drzim ti silno palce

kitycat
22. nov 2022

Dnesna medicina je velmi vyspela. Mozes byt na rizikovom cely cas. Dvojcata sa vacsinoi rodia skor.
Oja 45kilova sesternica vynosila zdrave, krasne dvojcata. Isto aj ty to zvladnes.

Redukcia? Riskujes, ze zabiju oba plody. Pokial by boli oba plody zdrave ani nepremyslaj.

A rozpravat by si sa mala s doktorom, manzelom a rodinou ❤️❤️❤️

katkaba1
22. nov 2022

Ahoj, ja mám dnes už 2,5 ročné dvojičky. My sme sa k nim dopracovali po umelom oplodnení, no po skutočnosti, že budú deti nazoaj dve mi viacpočetné tehotenstvo neodporúčali lebo som veľmi chudá (46kg pri 170cm) a úzka. Bolo na stole aj redukcia plodu, neviem ako dnes ale pred 3 rokmi to u nás nerobili, mne vtedy gynekolog spominal tušim Prahu, nemocnica Motole. My sme to nakoniec nepodstúpili, bol to pre mňa sice obrovský šok, že budú dvaja ale je to len prvotný šok, po 2 týždňoch to najhoršie opadlo a nejak som sa s tým zmierovala až nakoniec zmierila.
Nebudem klamať - nie je to jednoduché s nimi. No nemenila by som.
Nakoniec sa narodili sice predčasne ale tehotenstvo s nimi hodnotím skutočne ako najkrajšie obdobie môjho života. Bolo super - až na ten koniec kedy už moje telo ďalšie dve telička nezvladalo.
Neboj sa, ak by si bola skutočne ohrozená tak Tvoj lekár bude brať do uvahy všetky riziká. Mne v CAR tehu neodporúčali, naopak môj gynekolog ma podporoval, že to spolu zvládneme..a mal pravdu, zvládli sme😊❤🙏
Držim Ti velmi palce. Tvoje pocity sú uplne OK, je to šok, obrovský, ja Ťa chapem. Ale ver, že to bude ok a zvladneš to❤

svetlonos
23. nov 2022

Ahoj,
ja ti tiez rozumiem. Skus si na rozoravanie najst dulu. S rodinou a muzom by som riesila az ked by som ja bola so situaciou v pohode. Ja sa z tehotenstva sice tesim ale niektori z rodiny maju tendenciu prezivat ho ako vlastne a akobymi ty svojim nadsenim zatienili to moje. Ja sa tesim skor v svojom vnutri a nie som teatralna, to neznasam. A aj ked by som dvojicky sice chcela, tiez by som bola v soku, keby ich realne cakam. Keby mi cudzi takto na fore napusali povzbudivo zo skusenosti, potesilo by ma to. Ale to bagatelizovanie mojich obav zo strany rodiny, a keci ake je to krasne a dar a pozehnanie, no z koze by som vyskocila urcite 🤯 Ja so mala v prvom tehu asistentku (pani co robi domace porody) a s nou som prebrala svoje strachy. Najlepsie mi vedela pomoct. Je normalne ako sa citis. Dufam, ze ti ti napise viac zien svoje dobre skusenosti s dvojickami a postupne sa ti to podari soracovat. Tak aby si bola nakoniec spokojna 🙂 Drzim ti palce, nech sa ti dari.

marhulka2022
6. dec 2022

Ahoj, co by som za to dala ja keby som cakala.. som 8 dni po transfere 2 embryi a zda sa ze to opat nevyslo..boli to nase dve posledne..9 rokov neuspechu.. velmi by som sa tesila keby to vyslo..drzim ti velmi palce si silna zena urcite to zvladnes je to velky dar ze ti bolo prirodzene dopriate...

katkami123
26. dec 2022

Ahoj, strach je prirodzený, toto čo prežívaš v tehotenstve ma veľmi veľa mamičiek, ja som nebola iná. V prvom rade ti chcem povedať, že nič nemôže byť take strašné ako dokáže náš mozog v rôznych predstavách vyplodiť. Ja som mala 9 mesiacov stresu, sústavného. Ku konci sa už tešila na pôrod. Ono je to všetko pri dvojičkách naozaj o systéme a ak možem porovnať s mojou prvou materskou pri staršej, tak pri dvojičkách som naozaj nevedela prvý rok, ze ich mám. Ono, keď sú 2 bábätká, má to aj výhody. Takze, určite nenechaj svoje domnienky a čierne myšlienky, aby nad tebou zvíťazili. Toto iste mi hovorila aj moja kamaratka, ze ono to v skutočnosti nie je až taký masaker ako sa v tehotenstve nazdávame a neskôr, po narodení som jej dala za pravdu. Ak možem poradiť - ja som si kúpila 3 rôzne hrazdičky na hranie pre deti a tým, ze boli 2 sa omnoho dlhšie v nich vyhrali, lebo čo chytila jedna a to zahrkalo, to chytila aj druha a pekne sa mi hrali v ohradke, ktorú sim si kúpila z druhej ruky v kuchyni aj pol hodiny, potom som im prestriedala druhu, takze ďalšiu pol hodinu a ja som si pri nich navarila, pozehlila… prvého pol roka som sa nudila, naozaj. Kúpila som cez bazoš tie hojdajúce kresielka, keď sa nevedeli utíšiť, dala som ich tam, natiahla im cez tie tyčky nejaké reťaze na hranie a bol kľud na chvíľu, kým sa upokojili. Ono horšie to je, keď už vedia obe chodiť, teraz už vystrájajú, ale nájdeš si systém, neboj. Základ, ak možem poradiť, je robiť s nimi všetko naraz, hlavne kŕmenie. Mne sa v noci zobudila jedna, automaticky dostala mlieko aj druhá. Vdaka tomu mi naraz spia a často krát aj naraz kakaju a celkovo je to omnoho ľahšie. Takze, hlavne sa nenechaj prevalcovať terajšími obavami, zvládli to iné zeny, mnohé majú trojičky, zvládneš aj ty, nie je to také, aké si to v hlave maľujeme.

autor
26. dec 2022

@katkami123 ❤️dakujem za povzbudivy komentar

loliki
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
katkami123
27. dec 2022

Aj ja odporúčam počas tehotenstva užívať vyssie dávky magnezia, je to dobre nielen na kŕče počas tehotenstva, spevní aj krčok, ale hlavne na psychiku.

lenkavancova
2. jan 2023

Ties čakám dvojičky, som v 25tyzdni a prvé týždne sme sa všetci nevedeli z toho spamätať ale sme sa tešili 😊 Teraz neriešime co bude ale užívame si okamih a pripravujeme pre nich všetko 😊 Neboj zvládneš to, Pan Boh vie prečo ti dal taky dar, to som si hovorila po celý čas

erickatt
2. jan 2023

@marhulka2022 drobci sa ujali ci nie??

katkami123
2. jan 2023

@lenkavancova
Áno, je to naozaj dar a niektoré veci s 2-mi malými babatkami sú na nezaplatenie. Hlavne, tie ich prejavy lásky, keď jedna donesie cumel aj druhej, minule mi jedna plakala a druha jej dala automaticky cumel do úst, ta prestala plakať 😀 a to majú 1,5 roka. Keď jedna rozosmieva druhu atd.

loliki
3. jan 2023

@katkami123 Aj Ty máš dvojičky? Wau. 😲 😀

katkami123
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
katkami123
3. jan 2023

Teraz čítam, ze máš už 10-ročné, paráda 😀 ja ešte 1,5r. A máš jedno či dvojvajecne?

marhulka2022
3. jan 2023

@erickatt zoal nie, biochemicke...

loliki
3. jan 2023

@katkami123 Dvoj-, on a ona. A Ty?

lenkavancova
3. jan 2023

@katkami123 na to sa najviac teším 😊 a keď sa pridá moja prvorodena ako zareaguje keď ich zbadá a ako sa bude chcieť o nich starať 😂 Je to určite ťažké ale popritom krásne 😊

katkami123
4. jan 2023

@loliki
Ja jednovaječné, ale sú zlaté 😀

@lenkavancova
Nám staršia veľmi pomáha, sú parťacky. Zo začiatku trochu ziarlila, lebo predsa len bola zvyknutá na všetku pozornost, ale stále sme jej hovorili, ze ju lubime rovnako, len bábätka potrebuju väčšiu starostlivosť teraz, lebo ešte nič nevedia. Tak pomahala- cumlík priniesla, plienku… ona ich brala ako take živé bábiky. Niekedy prišla ku mne s tým, ze - mamina toto bábätko bude moje a toto druhé tvoje. 😀

lenkavancova
4. jan 2023

@katkami123 😂😂zlata, to ties si myslím ze bude žiarliť, ale je veľmi starostlivá takže určite bude pomáhať ties 😊

olha_kharkava
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
escape22819
17. jan 2023

Ahoj, ja mam dvojky, maju 20 mesiacov teraz. Tiez som sa toho bala, aj som plakala par krat, ze ako to zvladnem. Nebudem klamat, tehu bolo velmi tazke, velmi velmi mi byvalo zle, az som si nadavala niekedy, ze naco som vymyslala s detmi 😀

escape22819
17. jan 2023

Napis. Ja mam dvojky, maju 20 mesiacov . Mne byvalo priserne v tehu