Jasličky pre dvojčatá a trojčatá

fatima1972
28. feb 2013

Poznáte také jasličky?Myslím, že je to super nápad. Čo vy na to?

xlucia
28. feb 2013

@fatima1972 jasneeee. standardne predcasne narodene trojcata ci dvojcata idu bezne do jasliciek, nie su s mamou doma a pri tych palkach este rodicia aj s uplnou lahkostou zaplatia jasle tri krat z jedneho rodicaku 😀 😀 😀 😀

sissy27
28. feb 2013

@fatima1972 no úplne že super 😀 tak ako písala @xlucia a teda ešte by som dodala - asi by to bolo diskriminačné, že ti nevezme zariadenie dieťa, pokiaľ nemá dvojičku či trojičku... to ako keby ti v škôlke / škole povedali, že pardón ale zoberieme vám len jedno dieťa 😀

fatima1972
autor
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sissy27
28. feb 2013

@fatima1972 samozrejme, že platia za každé dieťa, možno niekde v súkromných zariadeniach je na druhé malá zľava, ale zdarma isto nie, to by radšej zobrali jedináčika za plnú sumu, dnes sú poradovníky dlhéééé... u nás v škole (štátnej) je zľava akurát tak na ZRP poplatok, na jedno dieťa je tuším 20€ a ak sú dve tak sa platí 30€ za obe spolu, tak nejako, ale to je jediná úľava...

fatima1972
autor
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sissy27
28. feb 2013

@fatima1972 ja zas nerozumiem, čo je toto za zmýšľanie, že štát chce a nepodporí...nikto zo štátu ma neoslovil s požiadavkou, aby som rodila, to ja som sa rozhodla byť matkou, ja neviem, ako to bola u teba... takže vždy je to na rodičoch a nie na štáte...

fatima1972
autor
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
simca06022011
28. feb 2013

@fatima1972 uplne najlepsie by pomohli keby bolo dostatok jaslieciek a skolok a pracujuce mamy by neboli brane ako "divne" 🙂)) Ale fakt je taky ze je skolok a jasiel malo... o cene ani nehovorim... 🙂 miesto spoplatnenia jasiel a skolok mali vysoke skoly spoplatnit... predsa jasle a skolka nie su luxus ani nic extra :(

sissy27
28. feb 2013

@fatima1972 no tak hovoria a čo? koľko toho v tv narozprávajú? a hneď všetko robíš podľa toho, čo povedia v tv? ja nie... nútil ťa niekto otehotnieť, oplodnili ťa proti tvojej vôli? alebo si sa rozhodla ty s partnerom, že chceš mať dieťa? keď ste si dieťa robili, tiež ste si vystačili aj bez štátu a pomoci, nie?
škoda, že sa mnoho ľudí učí od tých nesprávnych - kam ruku natiahnuť so žiadosťou o pomoc, kde akú žiadosť poslať, kde čo a ako získať zadarmo, aké podpory by sa dali vytĺcť... ale aby sa niekto snažil, pracoval na sebe, rozmýšľal, zdvihol zadok a išiel robiť niečo pre seba a budúcnosť svojich detí, to sa tak často nevidí... 😖

klincek
28. feb 2013

@fatima1972 ten rodicak na dve deti je len 250 eur..a materska na dvojky a trojky tiez len jedna.

@sissy27 pravda je, ze kto deti chcel, ma sa starat..ale mrkni do ustavy, do zakona o rodine-vsade kvetnate hlasky o tom, ako je rodina dolezita, ako ju stat podporuje.. skutocnost je ale taka, ze ovela viac podporuje inu skupinu ludi, asi nemusim konkretizovat.

fatima1972
autor
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
fatima1972
autor
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
smejkaa
28. feb 2013

@xlucia
@sissy27 Rodicovsky pri dvojickach je iba jeden. To je pravda.
Ale ak das dieta do jasli, ci sukromnych alebo statnych (je to jedno), stat Ti preplaca 230 eur mesacne na kazde jedno dieta (pri dvojickach 2*230 eur), cize prispevok na jasle je isto vyhodnejsi ako rodicovsky prispevok v pripade dvojiciek a trojiciek.

@fatima1972
Vobec nevidim vyznam takychto zariadeni.

klincek
28. feb 2013

a inak podla mna jasle pre viacercata SU dobry napad. pretoze kto sa pokusi dat viacercata do jasli, vacsinou zisti, ze takmer vzdy je problem s miestom, malokde sa najdu dve (tri) volne naraz. takze ak by boli jaslicky, ktore by uprednostnovali prijimanie viacerciat, resp. surodencov aj rozneho veku, rodicia by sa urcite potesili. ale pomohla by pritom aj "mnozstevna" zlava, lebo aj ked prispevok na jasle dostanu rodicia na kazde dieta, este stale je vela vydavkov, ktore treba pokryt (obrovska zasoba plienok a mlieka, oblecko a obuv vsetkym naraz).
ale zas chapem, ze prevadzkovatel na tom potrebuje byt ziskovy..no co uz, v tomto ohlade mal socik iste vyhody, my si musime nejako poradit, aj ked je to dost casto o drzku 😖 .

fatima1972
autor
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sissy27
28. feb 2013

@klincek ale veď v štátnych škôlkach je normálne, že uprednostnia prijatie dieťaťa, ktoré už má v škôlke súrodenca a pravdepodobne aj ten poplatok je na druhé dieťa nižší tak ako na škole (na našej škole určite áno, škôlky neviem) 🙂 a s tou podporou od štátu - ústavu som nečítala, ani sa nejak nechystám, ale veď je tri roky platená materská, sú daňové bonusy, sú hypotéky pre mladých s nejakým lepším úrokom - to nemáš hocikde, väčšina žien vo svete chodí do práce pekne po skončení šestonedelia, alebo ostáva doma na výhradne vlastné náklady, číňan keď chce druhé dieťa tak nie že nedostane nič ale ešte aj zaplatí... sú krajiny, kde sa majú matky lepšie, ale je aj dosť takých, kde sa majú horšie, takže zas také tragické to nebude... a stačí sa obzrieť pár rokov dozadu - ja som ešte nemala tú výhodu, že som mohla aj pracovať aj brať rodičák, musela som si vybrať, na škôlku mi nikto neprispel, "kočíkové" som dostala nejakých 4000korún a nie 20tisíc ako to vychádza teraz, bol úspech dostať vôbec hypo, nie ešte nejakú zvýhodnenú... a nebolo nič extra lacnejšie ako teraz... takže tie podmienky sa zlepšujú 😉
@fatima1972 dobre si napísala - AK deti vezmú do škôlky (a nie len dvojičky, trojičky, umenie je dostať jedno dieťa do škôlky), takže predpokladám, že rodičia sú radi, že sa im vôbec podarí umiestniť dieťa do škôlky a nie ešte aby špekulovali s nejakou zľavou...

clarita
28. feb 2013

Ja som za, lebo naozaj, je problém s umiestnením victorčiat, príp. malých súrodencov. U nás dávame zlavy pre takéto detičky, nakoľko maminy majú toho veľmi veľa pri viactorčatách.

klincek
28. feb 2013

@sissy27 ved ja viem, ze moze byt aj horsie. a tiez sa nespolieham na nikoho, snazim sa ako viem. ale obcas si aspon zafrflem 😉

andrejka1974
28. feb 2013

tak poplatky za dalsie dieta nizsi nie je , u nas skolke sa aj zrps plati za kazde dieta nie je to ako v skole kde sa platilo za rodinu jeden poplatok a este k tomu ak mas kazde dieta inde ako ja jedno mam v skolke , kazde je v inej skole tak platim poplatky 4 a jasle su drahe a urcite bude detickam lepsie s maminkou nemyslis

majjka88
18. mar 2013

Ahojte poznam dobre jaslicky v dubravke kde vam zoberu obe deti za 400 eur so stravou . Viac info cez IP

monika_tulipanik
10. júl 2013

Pekny den prajem, v nasom opatrovatelskom centre sa vieme dohodnut na zlave pre druhe dietatko 🙂 nie je problem, snazime sa vychadzat v ustrety v akejkolevek situacii.

dusika11
22. júl 2013

ahojte moje dvojky chodili do jasli sice som nemala rodicak ale..jasle mi preplacali na obe deti. najprv som musela sice zaplatit zo svojho ale potom mi to preplatili mesacne to cinilo 230 za jedno takze 460 za obe..akurat to ze clovek nema rodicak a vlastne v cistom zostane mamine iba ten plat...