Tehotná v lietadle

minusska
25. jún 2012

Babulky,chcela by som sa spýtat,mate niektorá skusenost s letom počas tehotenstva,viem,že sa do 28tyzdna moze lietat,potom od 28-36 len s potvrdenim od lekara...,mame v plane absolvovat v lete este dovolenku,a radi by sme letecky,to budem v 26tyzdni.,..aky mate nazor? Dakujem

anjelicek26
25. jún 2012

@minusska - ja som letela v 35.tyzdni a takmer porodila pri medzipristati na Parizskom letisku... co ti poviem, ja som tomu vravela - strasne blby napad 😝 Mala som kontrakcii celu kopu, sotva som to predychala, iny tlak, celkova nervozita z cestvania, spravilo to svoje..

bobocka
25. jún 2012

@minusska kazda letecka spolocnost ma ine pravidla.je dobre ak ma tehotna zena so sebou papier od dr,kde bude napisane,ze zena ta a ta je v tom a tom tyzdni gravidity a jej zdravotny stav jej umoznuje letiet v datume tom a tom .podpis a kontakt na lekara.ja som tak mala.nebolo mi to treba,nik to odomna neziadal,no je fajn to mat pre istotu.ja som letela asi v 26-27tt naposledy z uk na svk,co je cca 2 hodinovy let.na takychto kratkych problemy nerobia.
na letisku nechod pri kontrole rucnej batoziny cez tu branu,ktora ta presvieti-to moze byt pre teba ci babenko nebezpecne.ako tehotna mas pravo ich poziadat,nech branu obides dookola a prezru ta rucne-prezriet ta smie len zena.

macka23
26. jún 2012

@minusska vsetko zalezi ako sa citis, a co ti povie tvoj lekar. Ja som pocas tehotenstva letela asi 5x /SVK-UK/ cize nie dlhe trate. naposledy som letela v 29.tt a v pohode, mojim jedinym problemom bolo to ze mi dali miesto pri okne a chodila som casto na wc 😀

alenah31
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
miskafl
26. jún 2012

@minusska Ahoj, ja som letela teraz v 30tt cez ryanair, let iba 2 hodiny takze to ubehlo v pohode... Oni si uz od 30tt pytaju lekarske potvrdenie, formular maju na svojej stranke.
Takze zalezi na tom ako sa citis, mne zle nebolo, ale zato stres som celkom z letu mala... Uz by som asi neriskovala neskor lietat, ale kazdy ako sa citi. Ja si myslim ze v 26tt pokial nemas nejake komplikacie je to OK, zalezi aj ako dlho budete letetiet. Peknu dovolenku 😉

evuliki
26. jún 2012

@minusska Ja som letela v 26tt na Rodos,absolutne bez problemov,na letisku ma nikto nekontroloval. Ale nezabudni,ze ziadna komercna poistovna ta uz na dovolenku po 26tt nepoisti,takze vsetky zdravotne ukony si v pripade porodu alebo komplikacii hradis sama. Takze neviem,ci to chces risknut,v kazdom pripade,ja som vtedy do toho isla,no tentokrat nechcem riskovat a uzijeme si dovolenku radsej v Tatrach 😉
A v 34 tyz poletim naspat do FRA ,absolutne v tom nevidim problem

nera_
27. jún 2012

Ja som isla v juni slovenskou cestovkou a prepravca Travel Service. Tam to bolo v pohode, bola som v 25. tt ale naspat mi Turci na letisku robili problemy a manevre sme tam mali ze az. Vlacili mi po celom letisku, ze mam ist na kontrolu k ich lekarovi na letisku, ci vobec mozem letiet. Nakoniec volali posadke a vysvitlo, ze mozem letiet lebo som pri check-in dala papier od lekara, ze je vsetko OK. Len oni to nejak asi nepochopili. V kazdom pripade, ak ides okolo 26. tt, tak urcite papier od lekara (idealne v anglictine). Travel service berie do 26. bez potvrdenia, potom uz len s potvrdenim.

minusska
autor
27. jún 2012

Dakujem za vaše ohlasy,veru ako tak nad tym rozmyslam,dohodli sme sa s manželom,že radsšej tento rok nepoletime 🙂

melisa21
27. nov 2012

ahojte vsetky prosim vas poradte mi som tehotna 3 tyzdne a hcela bisom sa opitat ci mozem letiet na lietadle lebo uz letenky mam kupene na sobotu