Ryanair batožina

lusyc
4. máj 2024

Ahojte cestovateľky. Prosím Vás o radu, či skúsenosť. Dávno som necestovala. Teraz v lete pôjdeme s manželom a 3 deťmi letecky, kúpila som letenky a až potom som premerala naše cestovné batohy, majú 48x30x20 cm, ryanair dovoluje 40x20x25. Berú to tak striktne? Veď tie naše batohy sú úplne bežné, celú výšku som s nimi behala na víkendy. Inú batožinu neplánujem, neviem ani koľko stojí priplatenie kufra, píše mi len objednať a cena nikde. Ďakujem.

mamina7070
4. máj 2024

sak ich nenaplnis do plna a ak ich budete musiet dat do tej meracej klietky potlacis zvrchu
ak to teda nie su kufre

zuzanka.zuzu
4. máj 2024

batohy ani do klietky nedávajú bo tie vieš potlačiť, ale minulý týždeň v BA všetci povinne na jednom lete dávali kufor 😂 boli aj slzy a krik, nuž ale čo

lusyc
autor
4. máj 2024

Nie, obyčajne batohy, ale na šírku sa stlačiť nedajú, majú ten tvrdý chrbát.

veronka1996
4. máj 2024

Ja by som neriskovala. Letela som s Ryanom viackrát, občas väčšie rozmery neriešia (napríklad na BA letisku keď som šla naposledy), občas každú "podozrivú" batožinu musia cestujúci vložiť do tej klietky (napríklad v Bergame). Ja by som fakt asi necestovala s batožinou, ktorú neviem nijak narvať do tej klietky 40x25x20cm.

muchotrafka298
4. máj 2024

@lusyc ten batoh musis dat pod sedadlo pred sebou, nedavas ho nad hlavu do tej skrinky. Takze tam je limit aj to, aby sa Ti to tam zmestilo. Vacsinou co som isla, tak davali pozor, aby si ludia tie male batoziny, co za to neplatis a mas to v zakladnej letenke, ukladali len pod to sedadlo. Lebo ked je vela prirucnej, tak proste si ju nad hlavu nedas, tam si primarne davaju ludia, co to maju zaplatene. Ci to budu premeravat, ako kedy a ako kde. Niekto Ti povie, ze to je OK, ze to neriesia a ja som trebars isla viackrat a merali aj vazili /jednalo sa o Ryanair/ a napriklad Aegean prevazuje skoro stale.

mamina7070
4. máj 2024

kupila by som nove batohy za par eur v decathlone
ak maju ten tvrdy chrbat tak ako si ich chces narvat v lietadle pod nohy ?

mamina7070
4. máj 2024

nad hlavu do tych skriniek si davaju kufre co idu na palubu a ak si tam das batoh (co je zadarmo) zvyknu vybrat a nech simho das pod nohy

lindus_esterka
4. máj 2024

Ja by som tych 8cm neriesila, do klietky kazu pchat kufre/cestovky, co su viditelne velke a narvate. Vahu som este nezazila kontrolovat nikdy (nastastie)

didush27
4. máj 2024

@lusyc čo som ja zažila kontroly, tak buď bolo tak, že každému kázali narvať do klietky.. komu sa nezmestilo, musel platiť. Alebo len námatkovo, prip. tých, čo mali viditeľné väčšie rozmery.. alebo aj nikoho.. vždy je to buď alebo..

lusyc
autor
4. máj 2024

Ďakujem. Asi naozaj radšej kúpim menšie vaky, snáď využijeme aj inokedy.

veronka1996
4. máj 2024

@lusyc Ak môžem poradiť, ja som kúpila výhradne za týmto účelom tento batoh:
https://www.mall.sk/cestovne-tasky-kufre/topkin...

lusyc
autor
4. máj 2024

@veronka1996 ďakujem. Áno, luskam internet, že kúpim takéto. A je kvalitný? Zas aby niečo vydržal, nie len jednu dovču.

veronka1996
4. máj 2024

@lusyc No, má za sebou 2 dovolenky a občas ho používam aj na iné účely, zatiaľ drží. Ale nie je vystužený a nemá priehradky, takže úplne praktický nie je. Ale ja som ho kupovala výhradne ako príručnú batožinu do Ryanair, na tento účel slúži dobre. Som si však istá, že sa dá nájsť aj kvalitnejšia batožina s rozmermi 40x25x20cm.

zuzinabila
4. máj 2024

@lusyc je to cisto vec nahody.2 tyzdne dozadu dcera cestovala do Londyna.cestou tam pohodicka,cesta spat prisne kontrolovali kazdemu rozmery batoziny..

cacianka
5. máj 2024

Pouzite radšej menšie batohy/tašky/ľahké kufríky a priplatíte sú 1 veľký kufor pre všetkých. Aj to je možnosť

zuzulos
5. máj 2024

@lusyc leteli sme pred týždnom piati, máme väčšie batohy ako je tento rozmer, a len manžela vyzvali aby strčil batoh do tej klietky. Tým že ho nemal úplne narvaný, v pohode ho tam napchal. Takže podľa mňa úplne v pohode a bez stredu. Problémy sú lem s tvrdými kufra mi, ktoré tam nenapcháš. .

kaia
5. máj 2024

@lusyc, ja spm mala s Ryan Air minulý týždeň skúsenosť 🤦‍♀️… taška síce spĺňala požadované rozmery, ale keďže som mala aj kabelku, tak mi milá pani dala zaplatiť 48€ 😕.
Tak pozor na to, treba mať iba 1 ks batožiny, inak sa dopláca.

lasona
5. máj 2024

@kaia nedala sa kabelka vopchat do batožiny? Ked máš len jednu batožinu, nesmie byť ani mini kabelka...

kaia
5. máj 2024

@lasona, dala, ale pani bola taká drzá, že sa to už pred ňou nedalo (odlet bol z VIE).
Za mňa s Ryanom asi naposledy. Fakt takýto prístup som v živote nezažila.
Okrem toho, taška dostala označenie a letuška už priamo v lietadle mi ju chcela zobrať a dať dole do batožinového priestoru. Tak som to s ňou vyhádala a nechala mi ju. Fakt otras 😤

lasona
5. máj 2024

@kaia fuha, tak to riadne

lasona
5. máj 2024

Ja by som neriskovala. Môžu kontrolovať, nemusia. 8 cm mi príde dosť veľa. Ja keď som išla lietadlom, som riešila 2 cm rozdiel. Kúpila by som si novú batožinu.

cacianka
5. máj 2024

@lasona ja som mala crossbody kabelku a potom pevnejšiu zapinaciu plážovú tasku. A nič.
Tam aj späť,
Muž mäkkú cestovnú tašku a tiež crossbody kabelku. A nič .
@kaia ale na letisku kontroluje personál letiska, nie Ryanairu

kaia
5. máj 2024

@cacianka, tak či tak, zážitok zlý. Len som chcela upozorniť, že si vezmite iba 1 tašku (vrátane kabelky)

cacianka
5. máj 2024

@kaia úplne chápem, my sme boli pripravení kabelky strčiť do tašiek, boli vonku iba z praktickej stranky.
Ostatné veľmi záleží od povahy personálu, niekde a niekedy sú veľmi prísny , inokedy menej.

megg1
5. máj 2024

@lusyc nie nebudu to merat, ved to si beriete k sebe do lietadla tie ruksaky...este nikdy sa nestalo, ze by letecke spolocnosti merali batozinu, kt. si beries so sebou do lietadla, ak to je vyslivene na oko par cm resp. ruksak ako ruksak

muchotrafka298
6. máj 2024

@megg1 Ryanair ma v zakladnej cene letenky 1ks batoziny presne urceneho rozmeru. Toto sa dava pod sedadlo. Takze na to davaju pozor, mozu premeravat a aj vazit. To, ze sa tebe nestalo, ze letecka spolocnost meria batozinu je tvoje stastie. Mne sa to stalo aj napriklad u Austrian, Aegean alebo Swiss.

lusyc
autor
6. máj 2024

Ďakujem Vám všetkým za komentáre.

lusyc
autor
6. máj 2024

Maká som na mysli takéto ruksaky, mame dva podobne pre mňa a muža.
Ale teda asi budem musieť kúpiť niečo trochu menšie a zas skladovať.

megg1
6. máj 2024

@muchotrafka298 cestovala som s nimi veľa krát, ale fakt sa mi to ešte nestalo

muchotrafka298
6. máj 2024

@megg1 oni jedine mozu zarabat na tej batozine, nadvahe, uctovani doplatkov pri najlacnejsich letenkach. Ja si zasadne vzdy kupujem letenku Regular u nich, kde je vacsia prirucna v cene a tiez priority a sedadlo.
Ja som bola minule leto svedkom toho, ako v BA sa hadal pan a vulgarne napadal zamestnankyne letiska, ktore si dovolili mu povedat, ze ma vacsiu batozinu, ako povoluje Ryanair a co zaplatil v zakladnej letenke a musi doplatit. Take hnusne a oplzle vyjadrovanie nemaju asi ani v krcme 5.cenovej skupiny, ako toto co som pocula. Oni mu povedali, ze ked sa okamzite neukludni, tak zavolaju ochranku, ktora ho vyvedia mimo arealu letiska.
Ked mas vacsi rozmer tak musis automaticky ratat s tym, ze ked sa nieco stane, tak to budes doplacat.