Čím nahradiť kočík pre 5-ročnú na dovolenke?

lienk12
3. máj 2024

Ahojte mam takú dilemu,dcéra má 5 rokov ale neviem si predstaviť dovolenku vez kocika do ktorého sa nezmesti už samozrejme.ked je už utahana po celom dni ale predsa by sme chceli na prechádzku s mužom co navrhujú mate nejaký nápad pre 5 ročnú ako "dopravny"proestriedok miesto kocika?dakujem za všetky napady

nyusika
3. máj 2024

To isté, čo pre desaťročného - už nič.
Proste raz príde čas, keď to už bude "buď po vlastných, alebo do postieľky"

huxy
4. máj 2024

To vážne? 5-rocna a kočík? Odkedy začala dcéra chodiť do škôlky, tak sme kočík už nepoužívali, teda od 3 rokov. Však o rok by mala ísť do školy a ešte ju chcete takto voziť? Neverim 🤔🤦‍♀️

nyusika
4. máj 2024

@huxy nechcú ju vozit bežne... iba na dovolenke, keď už bude unavená.
Ale päť rokov je už asi ten vek, keď to proste treba zlomiť. V najhoršom prípade ju do hotela odnesú na rukách 😉

karolina2121
4. máj 2024

@lienk12 ja nevidim nic zvlastne na kociku pre 5 rocnu na dovolenke. Neviem co sa tu pohorsuju. Tieto keci ze ked nevladze nech ide do postielky. Jasne a rodicia tiez pojdu spat o 7 a budu sediet na izbe 🙄 ja by som volila kocik lebo kolobezka odrazadlo to by asi tiez nechcela keby ze uz nevladze. Kam cestujete? Vacsinou je aj na hoteli moznost si kociar pozicat za poplatok. Smelo do kocika a nepozeraj na druhych ale aby vam bolo na dovolenke dobre a hlavne v zahranici toto nikto neriesi. Rovnako na letisku je kociar neocenitelny pomocnik 😊

nyusika
4. máj 2024

@karolina2121 niektoré v tomto veku už väčšinou vládzu a vydržia viac, ako rodičia 🙈😁
Toto nebolo žiadne pohoršenie, len iný pohľad.
Mne je fakt úplne jedno, do koľkých rokoch ho budete používať, naozaj.
Ale o rok čo ? To isté ?
Zase aj šesťročné dieťa sa ako-tak dokáže poskladať do kočíka

anketkarka
4. máj 2024

@lienk12 trojkolkou s vodiacou tyčou. Mali sme takú, ktorej sa dali vypnúť pedále a keď nevládze, alebo sa niekde ponáhľas s dieťaťom, tak vypneš a len sa vozí.

olusik112
4. máj 2024

Ja by som si nejaky takyto vozik vedela predstaviť nahadzeš tam všetky veci tašky deky aj dieta

olusik112
4. máj 2024

Popripade takyto skladaci aby sa dobre do kufra auta vmestil

romanadam1626
4. máj 2024

@karolina2121 my sme mali na dovolenke v Grécku
pre 5 ročného obyčajnú skladaciu buginu.
Presne sme ju použili večer, keď sme sa mi túlali mestom a sedeli potom v reštaurácii pri pláži, Adamko v kočíku zaspal a my sme ešte mohli byť vonku.
Bolo to veľmi praktické. 🙂
Doma sa už v kočiku nevozil.

mogaa
4. máj 2024

no mne už to prichádza riadne cez....5ročné dieťa v kočíku....dovolenka, nedovolenka, ak je dieťa zdravé, tak sa v tomto veku samo hýbe, či kolobežka, odrážadlo, bicykel, vlastné nohy....a ak je už unavené patrí do postele, nie do kočíka....som zvedavá ako by sa spalo rodičom v kočíku...

olusik112
4. máj 2024

@mogaa čitaj s porozumenim čim nahradiť kočik nie aky kočik kokos mudre ste tu všetke velmi

nyusika
4. máj 2024

@olusik112 na potulky večerným mestečkom ako stvorené 😁😁

pribinak
4. máj 2024

Vy idete robiť na dovolenke nejaké tury? Lebo na obyčajnú prechdzku cez mesto 5 ročne dieťa nepotrebuje nič len nohy

Ako 5 ročne dieťa urobí túru v Tatrach.

beata_k
4. máj 2024

@lienk12 Cez den to zvladne a na vecer radsej kupte kameru. Normalne dieta dajte spat do pohodlnej postele a vy si chodte cez cestu sadnut na drink. Alebo v ramci arealu.

olusik112
4. máj 2024

@nyusika to je skor na odvezenie haraburd a dietata z plaže do hotela už na potulky mestom nič ak chce dieťa spať tak odchod spať neda sa nič robiť. V kočiku by vyzeralo 5r ako invalidne.

cyberk
4. máj 2024

Je nejakym sposobom postihnuta?

prasiatko30
4. máj 2024

Do pohody nejaku skladacu buginu i ked ak idete k moru a nabehnete na styl kedy si po obede dieta aj vy urobite siestu, dieta by mohlo vydrzat byt hore aj dlhsie

es321
4. máj 2024

@mogaa v zahranici je uplne bezne aj 5 rocne dieta v kociku, to len zas na Slovensku sa nato vsetci pozeraju ako na katastrofu. Akoze ja nevidim tiez nic zle na tom, niektori rodicia na dovolenke nechcu o 7 lezat v posteli, co je uplne pochopitelne a taky skladaci cestovny kocik moze byt kludne riesenie. (Treeba pozriet golface) Niekedy sa moze dieta prisposobit aj rodicom, fakt nie je potrebne zaplatit za dovolenku tisice eur a byt na balkone… toto zas jedine slovaci mozu takto komentovat.
Taka dovolenka v resorte, ok to sa da jasne aj bez kocika, ked dieta ma 5 rokov, ale ked idete na spoznavacku, predpokladam, ze 5 rocne dieta neujde 40 km denne s radostou a takisto vecer, ked chcu ist na dlhu predzadku a niekam si sadnut (nevidim problem, ked si dieta uz chce lahnut) a prosim nepiste, ze s takym dietatom nema co chodit na taketo dovolenky, lebo s detmi nekonci zivot

prasiatko30
4. máj 2024

@es321 presne co je na tom, ze daju 5r dieta do buginy ked si vyjdu o 21.00h na veceru a potom sa este poprechadzat a na hotel sa mozno vratia aj po polnoci - podme sa pohorsovat ake je to strasne, ze 5r dieta pojde do postele po polnoci- ak su na dovolonke volakde pri mori tak sa predsa nezapikuju na izbu o 7.30 lebo taky je rezim na sk.

diana20
4. máj 2024

Preboha, že kameru a odísť (aj ked iba cez cestu) a nechať dieťa samé radšej ako kočík.. dúfam, že nie som jediná, ktorú toto šokuje viac ako vidieť večer 5 ročné dieťa spať v kočíku.. 🤦‍♀️

tamitamitami
4. máj 2024

Kľudne si zoberte kočík, je to úplne normálna vec. Dieťa sa odvezie a vy si v kľude užijete večer.

nyusika
4. máj 2024

@olusik112 viem.
Reagujem na to, že autorka nehľadá vozík na pláž

ankare
4. máj 2024

@lienk12 pokojne zoberte aj kocar, môže Vám byť úplne jedno, čo si kto mysli, vozenie v kocari nemá vekový limit, haha. Myslím,že aj na letisku nebude s tým problem.
Premudrele ženy si nevsimaj, hlavne, že sa k tejto téme vyjadrujú aj také, ktoré deti ani nemajú. 🤦
Spravte si podľa seba a prispôsobte to malej tak, aby ste aj Vy dačo z tej dovolenky mali a nešli ste spať na izbu o siedmej.
Držím palce, užite si to!

olivierko229
4. máj 2024

@lienk12 kolobezku 🙂

aceris
4. máj 2024

Ja by som nepouzivala nic. Ved to je velke dieta😱 ale tak kazdy vnimame rodicovstvo inak. My odkedy mame deti tak ich proste ulozime v tradicnom case a uz sedime na izbe. Hladame ubytko kde su aspon dve miestnosti a my v tej vedlajsej kukame telku a nalejeme si vino.

beata_k
4. máj 2024

@es321 S detmi zivot nekoci, ale tiez maju svoje potreby. Su platni clenovia dovolenky a ano, je potrebne na nich brat ohlad.

es321
4. máj 2024

@beata_k a co dat dieta do kocika je nejake narusenie jeho prava? Ved jasne, pokiak to neakceptuje tak mas smolu, ale ak s tym nema problem? Ked s tym nema
problem dieta, tak slovenski turisti urcite ano

aceris
4. máj 2024

Jedna vec je, ze rodicia nechcu sediet na dovolenke na izbe. Druha vec je, ze dieta si bude este doma zvykat na stary rezim a potom zbytocne sa rodicia rozculuju, ze su doma a dieta este o 22nespi poriadne. Treba mysliet aj na dosledky. Ak to rodic akceptuje a bude potom bojovat doma s nastavenim stareho rezimu, nech si po nociach beha na dovolenke.

anketkarka
4. máj 2024

@prasiatko30 lebo dovolenka je o oddychu a to dieťa si na rušnej ulici alebo v bare určite nevie oddýchnuť, lebo patrí do postele. Zodpovedný rodič už len pre zdravie dieťaťa sa s ním netúla sebecky po reštikách a baroch, keď má dieťa spať a uloží ho do postele. Je to tiež človek a má právo na svoje potreby spánku. Ja tak ľutujem tie malé trápiace sa bytosti, keď to vidím ako ich bezohľadne rodičia ťahajú unavené, lebo život im po dieťati neskončil. Pubertálny život!!!!

prasiatko30
Autor odpoveď zmazal
Zobraz