Boli ste na dovolenke v Marsa Alam?

janette1105
12. máj 2013

Ahojte, chcela by som sa spytat ci z Vas bol niekto nedavno na dovolenke v Marsa Alam alebo chystate sa tam? Ak ste boli chcela by som sa spytat ako sa vam pacilo resp nepacilo, ci ste boli aj s detmi a ci by ste doporucili tam ist ...atd Pripadne nejake rady co zbalit a co netreba zbalit pre 5 rocne dieta ......A nechysta sa tam niekto v maji 🙂 ?
Diky.

janette1105
autor
13. máj 2013

Nikto? ☹

ivanka.7
2. jún 2013

@janette1105 bola som v roku 2010 🙂 je to uz davnejsie, ale nemyslim si, ze by sa tam vela zmenilo 🙂
My sme tam boli este ako bezdetni, vacsia rodina (aj s maminou, sestrami a tak), cize ziadne malej deti, najmladsia clenka mala cerstvych 11 rokov 🙂 ale videli sme tam aj kopec deti 🙂
Boli sme na prelome augusta-septembra cize v najvacsich horucavach, ale vobec sme to nepocitovali, maju to tam vymakane 🙂
Zavisi urcite od hoteloveho rezortu, my sme boli v Port Ghalib resort s Hydrotourom.
Nevyhoda tohto hotela vzhladom na male deti je urcite more. Na plazi sa da byt, lehatka a slnecniky krasne, ale do vody len tak plavat - to sa neda. Male deticky sa mozu priamo na plazi pohrat a nejakych par metrov aj do vody vojst, ale potom su uz koraly, cize sa dalej neda. Je tam potom molo dlhe asi 150 metrov a z neho sa schadza rovno nad koralovy utes, ale to je cisto na snorchlovanie - a to velmi pre 5-rocne dieta nie je. Ale ten utes bol nadherny, my sme sa na nom vytesovali kazdy den a do konca pobytu sa nam nezunoval (videli sme aj velku korytnacku! 😀)

Ale zas tam bolo kopec bazenov so sladkou aj slanou vodou, kde sa dalo pekne vyjasit, aj bazen s pomalym prudom "leniva rieka" kde sa dalo na nafukovackach krasne vyblaznit alebo len tak lezat a relaxovat 🙂 aj kopec somarin typu minigolf a sipky tam bolo, miniklub pre deti a tak. Strava perfektna.

Ine hotely maju plaze asi ine, to sa treba informovat. Nie velmi daleko (akoze busom asi polhodina tusim, robia sa na nu vylety) bola plaz Abu Dabbab, tam sa dalo aj normalne vchadzat do vody, tiez sa tam dalo super snorchlovat.

Este co sa tyka "faraonskej kliatby" - z nasej vypravy (6 ludi) ju nedostal nikto. Okolo nas ju par ludi malo, delegat tam na to mal lieky, ktore dobre zaberali.

959touareg
3. jún 2013

@janette1105
naposledy sme tam boli pred tristvrte rokom.
napisem ti tak, Marsa Alam je nova oblast, je uzasna na podmorsky svet. takze pokial chcete snorchlovat, jedine tam je to ako v rozpravke. ale nic tam nie je. teda ak chcete a mate radi ruch, obchody a tak, tak tato oblast nie je taka. okrem hotela tam nie je nic. dokonca aj hotely su tam od seba vzdialene niekolko km, cize ak vas tam zavru do hotela, vypochodujete odtial iba ked pojdete domov, nakolko okolo hotelov vsade je tam iba pust,bordel a piesok. pokial chcete klud, chodte tam. ale nakupy neurobite, nakolko letisko je tiez malicke a nic tam nekupite, nic na nom nie je. aspon usetrite.
nedaleko letiska je pristavne mesto Port Ghalib, no nic take tam nie je a mesto Marsa Alam je vzialene okolo 120km. to je vsetko. a este nieco, hotely tu maju dost malo zelene oproti inym oblastiam v Egypte. mne tato oblast posobila takym suchym,pustnym dojmom, vyprahnuta.

959touareg
3. jún 2013

a pre male deti je super pristup do mora v zalive Abu Dabbab, robia tam aj vylety za korytnackami, su tam naj koraly , je to chranena oblast a najuzasnejsi podmorsky svet. teda ked tu budete, je to najvyssia latka v Egypte co sa tyka podmorskeho zivota. nikde v Egypte pod vodou uz nic lepsie neuvidite ako v zalive Abu Dabbab.vstup do vody pozvolny, pod nohami jemny piesok, plaz uzasna. su tam 2 hotely. v jednom z nich sme prave boli ubytovani vtedy.

janette1105
autor
3. jún 2013

Diky moc,
Pred par dnami sme sa vratili z Marsa Alam, a musim povedat ze pochodila som dobry kus sveta, ale tato dovolenka bola asi tou najlepsou. Boli sme ubytovani v hoteli oriental bay....mal vse co sme potrebovali a dovolenku s 5 rcnym dietatom. Chceli sme este stihnut obdobie kedy to nie je preplpenene, a naozaj bolo ako v raji. Starsie deti by sa tam nudili, a ano bol to ako raj pre mensich. Snorchlovanie bolo super, konecne som prekonala strach z ryb 😉
Tak uz zacname setrit na buduci rok 🙂

Koceny, dakujem este raz za rady.

959touareg
5. jún 2013

@janette1105
vitaj spat. realita hrozna, ze? najma ta zmena teploty. sok. 30 stupnovy rozdiel.
som rada ze sa vam pacilo a ze ste zapadli do kategorie raz Egypt- stale Egypt. Oriental je super, to, ze more je na druhej strane cesty prekazkou nie je. a vystihli ste dobre more? nemali ste ho zakalene, mutne? lebo v tomto hoteli je prave to velkym problem. my sme ho preto radsej zavrhli pri uvazovani, ktory hotel tam brat, lebo sme sa bali, ze nam tato prekazka zneprijemni pobyt. sice ono sa tam kali iba v urcitom case a potom je to Ok. rano zevraj je super ciste, potom je to uz horsie. ale podmorsky svet tam je uzasny, tento hotel ma krasne koraly tiez.
a izby su tam perfektne, obrovske, ze? 🙂
dobra volba. tesim sa s tebou.

unavenasom
5. jún 2013

Ake topanky doporucujete do vody kvoli koralom? Stacia crossky alebo treba nieco specialne. Este som nebola pri koraloch tak netusim. Diki za rady.
A na co si dat pozor?

unavenasom
5. jún 2013

@959touareg vyzera , ze poznas egypt..co doporucujes zobrat zo sebou?

959touareg
5. jún 2013

@unavenasom
topanky do vody pokial budete mat koralove podlozie ber, alebo kup tam. niekto pouziva aj crocs. pokial budes snorchlovat budes mat plutvy.

tak poznam ako poznam, nie som rodeny Egyptan a poznam ho ako dovolenkar , ale 12 rokov pravidelneho luskania stranok o Egypte , este viac pobytov tam za tie roky ...tak uz sa na mna co-to nalepilo. a ked viem odpoved na co sa pytate, rada napisem, poradim.
nerozumiem este otazke od teba...co doporucujes zobrat so sebou ...co konkretne myslis?

janette1105
autor
5. jún 2013

My sme mali len crocsy, a bolo v poho, ale ako bolo spominane ked budete mat plutvy......tak je to v poho. A kupte si snorchlovacie potreby na slovensku, lebo v hoteloch je to dost drahe, okuliare a snorchel stali 20 eur a s plutvami ....neviem. My sme zaciatocnici snorchlaci 😉 ja som najskor musela prekonat vkastny strach z rybiciek a podmorskeho zivota....ale na buduci rok to bude lepsie 😉

959touareg @ ano, izby boli krasne velke, to ze sme museli ist 150 m ku moru nebol ziadny problem. More bolo super vzdy krasne, sem tam korale nebolo dobre vidiet, ale ti ktori chceli vidiet viac z podmorskeho sveta sli na druh stranu na plaz. Naozaj som bola velmi spokojna. Ziadne za,udocne problemy neboli a to bolo velke plus. Akurat ze trochu pofukovalo, ale to pre nas bolo len a len velke plus. Necitile sme tie horucavy.
Ano sok strasny ked sme prisli domov, o 30 stupnov bolo menej......

Aky hotel este by si doporucila s podobnym ubytovanim - mensi hotel, bez toboganov, nieco priatelne pre mensie (5 rocne ) deti?
Urcite sa chceme vratit do oriental, este raz mozno koncom roka ak dokazem nasetrit, ale ak je niekde este nieco lepsie ...? 🙂

unavenasom
5. jún 2013

@959touareg dik..je tam koralove podlozie a nevedela som ci staci krosky..ideme s deckami, cize gro budeme v plytkej vode, ja si pojdem sama obcas pokukat dalej
a co zobrat..myslim hlavne lieky, ze co si mam od pediatra vypytat, nech mi napise

959touareg
5. jún 2013

@janette1105
ja tiez nosim do vody pokial je to nutne crocs.
a nebol problem s izbami u vas? pretoze ak idete s detmi, problem velmi nie je, pokial vsak iba dvaja ludia idu, zvyknu tam ubytovat ku nim aj cudzich a maju potom spolocnu kuchynu a obyvacku + balkon a to si neviem absolutne predstavit.
Oriental totizto bol vybudovany, teda zamer bol ubytuvavat tam bohatych Talianov,ktori tam pobudnu niekolko tyzdnov a teda boli tam postavene byty, aparmany velke pre nich. preto tie izby tam su stavane pre 4-clenne rodiny , su velke a maju riadne predsien, 2 spalne, kuchynku a obyvacku. dokonca niektore tam maju aj 2 kupelne, schodiky do dalsej izby.
zamer im vsak nevysiel, tak to davaju turistom. takze kto ide s detmi dostane cely akoze apartman, no kto ide po dvoch,moze sa stat, ze do dalsej spalne mu tam supnu inu rodinu co su tiez dvaja a to musi byt des. 😒
ale neviem, ci cely Oriental ma take izby -apartmany, alebo su tam aj riadne, pre dvoch ludi....

959touareg
5. jún 2013

@unavenasom
no pre deti koralove podlozie je dost nebezpecne, sice neviem ake stare deti mate, no az male, tak ste mali brat hotel co ma pieskove podlozie.
a lieky od pediatra- to neporadim, mam uz velke deti. zober bezne a zakladne lieky pre istotu na chripku, proti horucke,kaslu...ja fakt neviem. ja a rodina sa liecime roky prirodnymi doplnkami a moje deti lekara nepoznaju ani on ich kedze tam uz roky neboli u neho. takze chemicke lieky predavane v lekarni u nas nepoznam a detske duplom. ale tam kupis v lekarni vsetky lieky co aj u nas.
jedine co poradim, akonahle tam pridete, kup si hned ich liek proti crevnym infekciam a to je Antinal, Drotazide,alebo Diax. to je jedno ktory, vsetky maju rovnaku ucinnu latku. jedine tieto lieky vam tam vsetkym, aj detom zaberu. detsky Antinal nekupuj, pokial ti deti prehltnu tbl. daj im pre dospelych Antinal. z detskeho sirupu sa ti najskor povracaju. nase lieky ti absolutne tam na hnacky nepomozu. ani Endiex,ktory sice ma detto zlozenie ako Antinal, no aj tak tam nezabera. tiez nezaberie cesky Ercefuril a hoci ti lekari tvrdia opak,ze zaberie -klamu.
proste ked si tam -ber Antinal , ked prides domov a doma ta to chyti-ber nie uz ich liek, ale nas Endiex. pretoze crevne virozy sa ti mozu prejavit aj doma ked prides. tam nemusis nic mat a doma ano, pokial do 1-2 tyzdnou nedostanes ani doma nic, tak uz je OK. mna to posledne vacsinou vzdy chyta iba ked prideme domov - zmena klimy a tak. a ber este aj doma 1-2 tyzdne probiotika pre istotu.
to kedy a ako vsetko brat, co este kupit ku Antinalu, co robit ked nezaberie...co vobec nevkladat do ust tam a obchadzat na 100 honov,najma deti mozu ochoriet, mat nasledky aj dozivotne, akych liekov sa vystrihat, pretoze sposobuju najma u deti hluchotu a smutne, ze delegati ich predavaju s usmevom turistom...no toho je na 10 stran a neviem sa tu rozpisovat, mam aj ine veci a musim odbiehat.. rodina nepocka. az sa mi da, popisem.

janette1105
autor
6. jún 2013

@959touareg z izbami sme nemali problem , bola som s maminou a mojim krpcom, a dali nam najskor iba jednoizbovy apartman, ale potom sme menili izbu lebo sa nam pokazila klima a dali nam dvojizbovy apartman s dvoma kupelkami, takze sme mali stastie. Ano, boli tam aj taki ktory si ten dvojizbovy apartman museli delit s niekym inym ale nestazovali sa, boli spokojni. Teraz tam bolo malo talianov, vacsina bolo slovakov a cechov. Obsadenost bola 75%,ale i tak vyzeralo ze bolo v hoteli malo ludi.
Ako nebolo sa na co stazovat, akurat na to ze nam chyzni zabudol zatvarat denne dvere na trasu, ale musim povedat ze naozaj bezpecnost velmi dobra. Mali sme na izbe ipady, nie vzdy som ich dala do trezoru....
Neviem ci by si dovolil niekto kradnut.
My sme toho pobehali uz dost, boli sme v Tunisku niekolko krat, Marocco, Tanzania, Gambia 2x, senegal, mauricius plus europa, ale lepsie more ako bolo v egypte sme naozaj nikde nemali.
Ak budes mat cas este niekedy, napis mi prosim ta nejake hotely co by si sama doporucila v marsalam, ako som spominala - mensie, bez toboganov, pre mensie deti......diky moc. Tento rok sa kde chystate na dovolenku?

janette1105
autor
6. jún 2013

@unavenasom Nam doktorka pre 5 rocneho predpisala sirokospektralne antibiotika, potom sme bral od teploty sirupy a cipky, od kaslu sirupy, ocne a usne kvapky, fenisti gel, kulisek pre deti, od delegatky sme si kupili Antinal, aj sme si ho doniesli domov ze kdyby neco 🙂 , ale v poho. Nic sme z toho nevyuzili, musim si zaklopat 🙂 no a jasne ze malickosti ako su naplaste, spey na dezinfekciu...... Malemu som kupila jeden krem 50 a jeden nestacil na 12 dni, musela som tam dokupit, a na hoteli maju dost drahe, tak by som doporucila si radsej viac kremov na opalovanie. Co tam boli starsi, tak tiez mali 50tky faktory kremy, a nadavali lebo po tyzdni boli stale bieli..... Tak potom sli do hotela si kupit aspon 15tku ze aby boli ako tak opaleni....😉 a to ich vyslo medzi 10-15 eurna hoteli za krem.treba zistit ci hotel ma plazove osusky,lebo v nasom hoteli boli gratis aj pri bazene aj pri plazi, takze kebyze viem, ta ich ani neberiem, dost zaberaju miesta v kufry ako vieme 🙂

959touareg
6. jún 2013

@janette1105
tak ano, na Cervene more nema nic. 🙂 a kradnut sa tam nekradne, aj na plazi si mozes nechat co len chces. chodime tam uz velmi vela rokov pravidelne aj niekolkokrat do roka a v zivote nikdy nam, ani inym neukradli nic z izby, ani z plaze. v izbe mozes nechat co len chces. nedovolia si to. oni su radi ze maju pracu a nemienia riskovat. kolkokrat tam nechame pre nich pri odchode kopy oblecenia, nevlacime to spat domov a castokrat sa nam uz stalo, ze chudaci chyzni vybiehaju za nami s krikom, ze haloooo zabudli ste si este veci. dokonca su tak prajni, ze ked im niekto tam necha sladkosti, pitie tak nezoberu, ale podaruju tam ubytovanym detom, ktore stretnu na chodbach. stalo sa nam to parkrat tiez. normalne chyzny zaklopal na nasu izbu a dal dcerke v igelitke zabalene baliky heribo cukrikov, kopy cokolad, keksov co tam nechali pri odchode turisti pre nich - podotykam neotvorene. a ked sa ho pytame preco...odpoved, z vdaky, ze ste mi parkrat dali dolare. 🙂
ale pozor...nbikdy im nedavaj nic skusat na ich telo, teda napr. retiazky,prstene, hodinky, tricka, proste veci co im nechces darovat.

v Marsa Alam odporucam zaliv Abu Dabbab, uzasna pieskova plaz,neskutocne more,podmorsky zivot tam je najvyssia latka v celom Egypte. ked to tam uvidis, uz nic lepsie nikde neuvidis pod vodou. su tam 2 hotely. pozor, ber Hilton. novy,krasny, bohuzial zacina byt obsadeny Rusmi. ale velka uroven, moderne zariadeni. mas v izbe zehlicku, dosku na zehlenie,osobnu vahu, plazmu,telove mlieka, kvalitne mydla, proste konfort. v jedalni na vyber teple a studene taniere,proste ake chces a kopu inych veci.
sem chodia aj z inych hotelov na vylety za korytnackami.
ono mne je tazke radit aky hotel,ked neviem co preferujete, na com vam zalezi a na com nie, ci ste narocni, v akej cene mienite zaplatit...to je vela faktorov a kedze ludi nepoznam, tazko radit. mne je najlepsie radit tak, ze si vyberiete viac hotelov ktore by vam vyhovovali a ja uz mozem z nich vybrat ten naj. teda pkialpoznam tie hotely. ved tamich je na tisice.

a kde sa chystame na dovolenku? no, uz sme od zaciatku roka 2 absolvovali, pred tyzdnom sme tiez dosli z Egypta,teraz v juni ideme na dalsie 2 /neviem ako to stihat/, potom Chorvatsko koncom augusta/septembra, pokial sa more neotepli tam a bude kosa, tak vymenime ho za Egypt opat a tak dalej. v roku chodime vzdy na 5-6 dovoleniek. + nepocitam manzelove lyzovacky v zahranici, to chodi sam. ja zimu nenavidim.
takze u nas sa kufre balia pravidelne. aj teraz v juni, 17. ideme, vratime sa 22.juna v sobotu a v nedelu 23. juna opat balim, lebo 24. jun v pondelok opat vyrazame.
ale Egypt je moja srdcovka. tam sme casto. minule mi znama hovori...ked nie ste doma, tak viem ze ste v Egypte. alebo sa uz rovno pytaju...kedy idete do Egypta? 😅 😅 😅

959touareg
6. jún 2013

@janette1105
do Egypta NETREBA Z DOMU NOSIT OSUSKY!!!!! pozor na to, zbytocne vam zaberu pol kufra. tam vzdy v kazdom hoteli daju. aj v 2-3 hviezdach. to je velka vyhoda. 🙂
Antinal doma neteba brat ak vas to chyti, vtedy uz treba nas Endiex. Antinal na SK nezaberie tak ako Endiex neucinkuje u nich.
cena Antinalu v Egypte cca 2-3 dolare. pozor, nedajte viac, zarabaju na tom. pytaju aj 50 dolarov. co je neskutocne. takze vzdy si ho kupte hned ako tam pridete. nie ked uz mate srajdu. vtedy je uz neskoro a verim, ze vtedy clovek da aj 100 dolarov co su si oni vedomi. nas znamy tiez tak. na zaciatku nekupil,hrdina, ze co, on pije palenku preventivne, jeho nic nechyti a veru ked ho chytilo pytali 50 dolarov a on ich aj dal. aj teraz ked sme boli, v jednej lekarni vychcanci ze Antinal nie je, dame vam Drotazide, ja ze OK, je to to iste a pytam sa cena? oni 10USD. otocila som sa, isla inde opar metrov a kupila v dalsej Antinal dvojbalenie za 4USD. tam je lekarni na kazdom kroku. oni uz ked vidia turistu vkrocit dnu, vedia ze si ide po Antinal.
alebo je super kupit od delegata, alebo ked nema, poprosit ho nech vam kupi a donesie,oni vedia pozhanat ako domaci za lacno, turistom sa to malokedy podari.
alebo poprosit niekoho z personalu,najlepsie recepceneho nech vam kupi.
palenka nezabera, na to neverte,skor skodi tam. myslim proti hnackam.

1motilik1
5. máj 2014

@959touareg Ahoj, prave som si prečitala že si bola na dovolenke v Egypte.Bola si ubytovana v tom hoteli El malika resort Abu dabbab? alebo Hilton?

ksts
28. aug 2014

@959touareg Mám prosbicku poradite super hotel v Marsa Alam ktory je váš favorit,hlavne pekny pre deticky,dakujem moc za radu. 🙂 🙂 🙂

959touareg
28. aug 2014

isla by so do hiltonu nuwebia. pokial ste skromnejsi, tak aj hotel vedla-malikia...sice je slabsi, ale plaz, more a pristup uzas...z hiltonu musite prejst kus dalej aby ste sa do ora dostali, ale je pozvolne. a podmorsky svet -uzas.
zle sa mi pise, neviem sa rozpisat, momentalne som mimo republiku na dvl.

kikina84
28. okt 2018

@janette1105 ahojte viete odporucit hotel s aquaparkom v tejto oblasti? Kde je najkrajsia plaz,more a snorchel v marse..dakujem

kikina84
28. okt 2018

@1motilik1 ahoj..ja uvazujem nad el malika..neboli ste nahodou? Vdaka 🙂

kikina84
28. okt 2018

@959touareg ja som hladala nieco kde je krasne miesto na snorchel a zatial som za hotel el malikia + hotel ma aj tobogane co dcera chcela..dufam ze dobra volba,nie sme narocni a tento hotel ponuka nasa oblubena cestovka so svk animatormi,tak hadam sme dobre vybrali 🙂

maminecka2
30. mar 2019

Ahojte, aj my uvazujeme nad hotelom Malikia. Neviete, tie tobogany a atrakcie pre deti su priamo pri hoteli? Lebo uz sme boli namotani na iny hotel pri Hurgade a zistili sme ze aquapark je 3 km od hotela 🙈, co s troma malymi detmi akosi nechcem absolvovat. A lehatka na plazi su v cene? A viza ste platili na letisku? Lebo Satur ma pisane ze v cene, len ci.. Dakujem.

kikina84
9. jún 2019

@maminecka2 aj my ideme do malikie 🙂..tesime sa..rezort je velikansky tobogane su priamo v rezorte a hned pri plazi..akurat riesim dilemu ci je v rezorte bankomat a ci sa tam budu dat vybrat peniaze dodatocne..keby nieco nahodou..🤔

maminecka2
9. jún 2019

@kikina84 Ahoj, tak verim ze bude super. My sa uz velmi tesime 🙂. S tym bankomatom netusim. Ale pochybujem.
Len ma trochu trapi ze este nemame cas odletu 😩, snad sa nic nepototo...
Ja by som chcela vediet ci treba obuv do vody, ci je tam blizko lekaren (a aj ci tam predavaju aj nieco na hnacku pre mensie deti, nejaky ich osvedceny pripravok). A ci si tam budem niekde vediet kupit uteraky z ich bavlny- nejake kvalitne (pred rokmi sme si jednu kupili a dodnes banujem ze sme nevzali viac).
Budem si postupne spisovat otazky a potom zistovat ale este mam cas 😉.
Tak peknu dovolenku 😃.

kikina84
10. jún 2019

@maminecka2 ja som uz zistovala,bankomat tam je, lieky na hnacku sa tam daju kupit tie ich co zaberaju,obuv do vody nie je akutne treba,ale pisali mi ze ked zoberies nic sa nestane,predsa len moze nieco priplavit k brehu..A co sa tyka odletov nam presunuli z kartaga zajazd o jeden den minuly tyzden,nakolko je problem s tymi boeningami, mali sme letiet 4.7 a letime 5.7..ale prijazd mame povodny..takze sa nam skrati dovolenka o jeden den..blizsie info k odletom posielaju standardne aei tyzden pred odletom..ale nakolko je problem s lietadlami ,tak sa mozu veci zvrtnut aj na poslednu chvilu..🙄

maminecka2
11. jún 2019

@kikina84 Och, toho som sa bala 😞. Mam trochu obavu ked nie su odlety, lebo mnohe zajazdy maju zname odlety uz velmi skoro- pri kupe zajazdu.
A vratia vam nejaku sumu za to skratenie zajazdu?

kikina84
11. jún 2019

@maminecka2 ano vratili obratom

maminecka2
21. júl 2019

@kikina84 Ahoj, uz ste sa vratili? Ako bolo? Nemas nejake tipy co robit/nerobit/nejest...? Dakujem.