Sieťka na okno bez stredového stĺpika

anavipredam
3. máj 2024

Ahojte, vedel mi niekto poradiť či existuje sieťka proti hmyzu na okná bez stredového stĺpika? Rozmer okien je väčší. Mali sme sieť ktorá sa lepí na rám okna z vonka na pásku ale pri umývaní okien išla dole a zostali tam pásy od pásky a takto by som ju musela za každým strhnúť, vyhodiť a lepiť novú. Ďakujem pekne za info 🙂

egonsk
3. máj 2024

na zakazku ti vyrobia rozne velkosti, lacne to vsak nebude a zivotnost tak 3-5 rokov max.pri velkom rozmere odhadujem.

simsalabim
3. máj 2024

@egonsk my mame sietku na sirokom okne uz viac ako 12 rokov a zatial drzi. Robena na mieru.

viestta
3. máj 2024

@egonsk vobec to nie je drahe ako sa mnohi nazdavaju a zivotnost to ma viac ako 3 roky. Teraz se menili 15 rocne sietky, aj to len kvoli tomu, ze dietko do nich porobilo dierky
@anavipredam neviem ake su maximalne rozmery, ale davali sme teraz robit na mensie okna a stali 15€ kus. Tu sme objednavali, tvoj rozmer vychadza na 50€, ale asi bez stredoveho stlpika to nebude, lebo sirka je limitovana sirkou sietoviny
https://fornest.sk/siete-proti-hmyzu-na-okno-be...

egonsk
3. máj 2024

@simsalabim
@viestta Smutne mozem na zaklade vlastnej skusenosti povedat, ze 12 rocne sietky na juznej strane na oknach v byte su uplne ok, ale 7 rocne sietky na juznej strane na dome sa mi pri pokuse ich oplachnut koli zaspineniu aj od vtakov uz doslova v sprche rozpadli a musel som ich opravit (nastastie sa ta siet so skleneho vlakna ci co to je predava, takze akurat som vystrihol a natlacil do profilu). Takze preto myslim, ze tie nove uz nemaju taku kvalitu. Sused ma 4 roky nove okna so sietkami a jednu uz ma rozstrapatenu..

simsalabim
3. máj 2024

@egonsk mne pri instalacii technik povedal, ze v ziadnom pripade nedavat do vane a nesprchovat. lebo to oslabuje vlakna a sietka dlho nevydrzi. Vraj si tym ludia sami skodia. Ze staci utriet mokrou mikrofazovou utierkou. A tak to aj robim. Vsimla som si tento rok, ze na jednej ci dvoch sa objavili dve dierocky, asi sa na nich uz zacne prejavovat vek.

egonsk
3. máj 2024

@simsalabim hmm.. no to som teda este nepocul. Praveze mne povedali, ze idealne je ich pekne zhodit a jemne vo vani vlaznou vodou z oboch stran sprchnut a nesuchat hubkou a ked uschnu, osadit naspet. Mne sa dierky nespravili, ale akonahle siel ten "silnejsi" tlak sprchy, tak sa hned rozchlapela ta sietka a aj natrhla. Cize drzala pokope uz iba silou vole asi.

simsalabim
3. máj 2024

@egonsk no zrejme ten tlak nie je dobry. Rukou a handrou na sietku nemozes zatlacit ako sprcha.

egonsk
3. máj 2024

@simsalabim neviem posudit, mozno je to tak. Nevadi, uz mam prax vo vymienani, takze kludne budem sprchovat nadalej 😁

viestta
3. máj 2024

@egonsk sprchujem sietky 2x v roku odkedy ich mame. Dokonca sietku, ktoru som zabudla dat dole presli wapkou, ked nam cistili fasadu a sietke sa nic nestalo, akurat z nej zliezla farba. Neviem aku sprchu mas ty, ale ta moja ani na masazny rezim sietkam nespravila nic.

egonsk
3. máj 2024

@viestta ved preto som jej neoponoval, lebo ja taku radu o utierani som tiez nedostal.
A sprchu mam obycajnu, takze nemyslim, ze by mala tlak velky, preto som aj pisal o tej kratkej zivotnosti (a opisal som ako sa mi rozstrapatila po rokoch zrazu pri sprchovani vo vani) a ano, tiez som par krat prvy rok presiel tie sietky bez ujmy wapkou, ked som umyval fasadu domu koli pavucej invazii 😁 ... takze bud si sa pomylila v adresatovi tvojho prispevku, alebo citaj moje spravy s porozumenim znovu 😁😉

viestta
3. máj 2024

@egonsk tebe sa rozpadla sietka v sprche, co sa mne nikdy nestalo. Na to som odpovedala.

egonsk
3. máj 2024

@viestta aha, ok 😁 ... v danom komentari som uviedol, ze jedny maju 12 rokov a su o.k., druhe uz po 7 su k.o. takze tym som uviedol, ze kvalita kedysi a teraz sa neda porovnavat a sa na nu spolahnut 😉 ... lebo ty si uviedla, ze mas uz 15 rokov a su este ok, teda nevydrzali iba detsky utok, co je bezne - u mna to nevydrzali zaluzie 😁

anavipredam
autor
3. máj 2024

@egonsk
@simsalabim
@viestta ďakujem veľmi pekne za názor a postreh. Oslovím pár firiem a uvidím čo to dá 🙂

tarra6
3. máj 2024

@anavipredam ja mám okná bez stredových stĺpikov a sieťky mám na pol okna. Na to, ktoré sa otvára na vetračku.

anavipredam
autor
3. máj 2024

@tarra6 a potom sa ti dá otvoriť normálne aj druhé okno. Veď ono v podstate by stačilo aj na pol okna

tarra6
3. máj 2024

@anavipredam dá, na tej strane dám kvačku dole a sieťka je uchytená hore, dole a na jednej strane. Ale ja tak okno otváram len keď idem sklá umyť. Keď umývam komplet okná, sieťky dávam dole.

tarra6
3. máj 2024

@anavipredam takto je to uchytené, vľavo je okno bez sieťky

anavipredam
autor
3. máj 2024

@tarra6 super, ďakujem ti za foto. Idem špekulovať 🙂

katka.sp
3. máj 2024

@anavipredam manžel tvrdí, že je to úplne v pohode rozmer /robí so sieťkami, vyrábajú ich/ v prípade akýchkoľvek otázok môžte napisat : vyroba1@nordia.sk 🙂

anavipredam
autor
4. máj 2024

@katka.sp ďakujem, ozvem sa 🙂