Problém s praním

30. okt 2022

Ahojte, v poslednom case mam taky problem s mojou prackou asi, ked vyperiem pradlo tak po zaveseni vonia v pohode ked je este mokre, ale ako nahle vyschne a idem ho ukladat tak citim taky akoby zapach akokeby sa pralo v spinavej vode alebo neviem taky zapach kalny..Dala som uz na 2 krat calgon na precistenie pracky ale stale citit trochu ten zapach tych veci.Neviete z coho by to mohlo byt?

mamamasama
30. okt 2022

Zacni pouzivat dezinfekciu na pradlo a per castejsie aj na 90 stupnoch. Ja nechavam precistit pracku z casu na cas, aj octom a sodou. A takisto moze byt chyba v suseni. Ak je v miestnosti chladno, alebo vlhko, resp. mas pradlo povesane velmi blizko seba, tak sa to moze stat.

luccija
30. okt 2022

Aj mne sa to stavalo.Po rokoch som prestala kupovat gel na pranie a pouzivam prasok.Hlavne, ked som mala levandulovy gel.Vycistila som vsetko viac x bubon, gumu, spodok filter...octom, pripravkami.Aj to susenie je dolezite, ale ja som pouzivala susicku aj tak som citila stuchlinu

evica17
30. okt 2022

Vycisti filtre, raz za čas prečistí práčku octom asodou aspoň na 70 tke, prádlo hneď po opratu vybrať a vyvesiť. A ak sušis dnu tak môže byť že preto to tak je, ja dávam vonka a už len dosusim dnu. Čerstvý vzduch tomu pomôže a prádlo je krásne voňavé po čerstvom vzduchu.

autor
30. okt 2022

@evica17 a ten ocot mam kde vyliat normalne do nadoby kde lejem tekuty prasok alebo do bubna?

isis234
30. okt 2022

@luccija presne od gelu na pranie som mala zanesenú pračku..Často čistila. Nikdy viac gél. Čistím aj filter
Ocot môžeš vyliať ocot (aj sodu rozriedenú) do nádobky pre tekutý prášok.. niekto dáva do bubna

kiwi3
30. okt 2022

mne to skor pride, ze ti zatuchne a nie je to prackou, ak je po doprati ok. ked je vnutri vlhko a chladno, tak sa do deje pomerne casto.

evica17
30. okt 2022

Do bubna j dávam a potom aj sódu,ale nie naraz. Pozri na nete postup, tam to bolo rozpísané. A fakt vyčistiť poriadne práčku, také dvierka by si mala.najst tak tam sa to dá odsrobovat a to vyčistiť a aj ostatok.

luxus10
30. okt 2022

autorke-a si si ista, ze pracka zohrieva vodu pri prani, nezatvaras dekel ked neperies, prudi tam vzduch? odporucam sanytol do prania, pracku vycistit nie calgonom , ale napr. luxonom na cistenie praciek...

lamonita
30. okt 2022

Aj mne sem tam zatuchne keď mám vlhko vnútri. Ideme to riešiť kúpou sušičky no a samozrejme vetrať a vetrať

cacianka
30. okt 2022

Fľašu octu nalej do bubna a pustí plný program na 95°C

autor
30. okt 2022

@cacianka nebude potom pradlo pri dalsom prani smrdiet za octom?

zorkahorka
30. okt 2022

Ked mi v tomto obdobi flhsie schne bieluzen,tiez smrdi. Lebo je dlho mokre. Presne to sa stava uterákom v kupelni,ak su dlho vlhké...
Snazim sa teraz viac stipcovat (v lete len prevesim) a davat veci naširoko, aby lahsue vyschli. Alebo peruem vtedy,ked je vonku slnko

autor
30. okt 2022

@zorkahorka moze byt aj to no, skusim si to vsimat ci je to prackou alebo zimnym vzduchom

cacianka
31. okt 2022

Vôbec nie, ja dávam do každého prania ku gélu cca 1-2 dcl octu, a nič, veď to vyplácha voda.