Filtračná kanvica vhodná aj pre bábätko

monikabotosova
2. máj 2024

Ahojte maminy, chcem kúpiť filtračnú kanvicu pre malého, lebo nie som stotožnená s našou vodou (ani prevarenou) chcem sa spýtať, či máte s touto skúsenosti? Má skvelé hodnotenia,.no filtre obsahujú horčík a ja neviem, či by to bolo pre bábätko vhodné. Prípadne prosím poraďte nejakú konkrétnu, ktorá aj na údržbu nie je veľmi drahá (myslím filtre), a máte ju osvedčenú pre bábätká.

Ďakujem veľmi pekne.

janocka
2. máj 2024

žiadna... keďže v tom filtri je vlhko, je to ideálne prostredie pre množenie baktérii. Mala som kedysi filtračnú kanvicu Brita, dala som používaný filter na rozbor a vyšlo, že ak sa má voda podávať deťom, odporúča sa prevariť.

"Jedná sa o prítomnosť potenciálne patogénnych mikroorganizmov Pseudomonas aeruginosa a prítomnosť nepatog. druhov Pseudomonas. Enterobacteriaceae - neprítomné.
Test na stanovenie celkového počtu mikroorg. sa nerobil.
Je tam viac druhov mikroorganizmov, ktoré sa množia najmä vo vode.
Vhodnosť na pitie.
Pre zdravých dospelých ľudí s dobrým imunitným systémom nie je nebezpečná.
Podávanie deťom nedoporučujem. Nutné aspoň prevariť."

Takže ak máš prístup k mestskému/obecnému vodovodu, tak radšej dávaj vodu z vodovodu, tá je kontrolovaná, nie je závadná

monikabotosova
autor
2. máj 2024

Ďakujem, no moc som sa nepotešila.. totizto vodu prevarame, ale aj keď všetko vždy vyumyvam tak mi tam lietajú takéto hlúposti a potom sa to usádza.. ja by som to už nepila.. rovnako to máme aj vo vode z vodovodu, keď púšťam teplú. Som znechutená, dávať toto bábätku.. tak som myslela, že by mám kanvica mohla pomôcť 🙂

janocka
2. máj 2024

nemôžu to byť usadeniny z varnej kanvice? keď napustíš do pohára vodu priamo z vodovodu, tiež to tam pláva?

dadis
2. máj 2024

@monikabotosova Kupuj detsku balenu vodu. Tie kanvice odfiltruju aj dolezite mineraly..

monikabotosova
autor
2. máj 2024

@janocka preváram v hrnci, kupovali sme ho nový len na prevarenie vody malému :/ nie z vodovodu to tam neplava..

monikabotosova
autor
2. máj 2024

@dadis no, asi sa k tomu vrátim,..

janocka
2. máj 2024

@monikabotosova tak keď z vodovodu to tam nepláva, problém bude s hrncom. Načo vlastne preváraš vodu? Pokiaľ to nie je voda z pochybného zdroja, tak na Slovensku vodu naozaj nie je potrebné prevárať. Mojim deťom som vodu neprevárala. Balenú vodu pili len na dovolenkách mimo EÚ, inak vždy vodu z vodovodu. V mojom okolí je detí dosť a tiež neprevárali, pokiaľ šlo o vodu z mestského vodovodu

monikabotosova
autor
2. máj 2024

@janocka pred mesiacom nám robili niečo s kanalizáciou, dovtedy bola teplá voda taka kalna.. teraz som napustila teplú vodu a tak som si všimla, že už to tam nepláva 😃 práce dokončili asi 3-4 dní dozadu.. neviem čo urobili.. preto som doteraz prevarala

krrisstina
4. máj 2024

@monikabotosova filtrovala som bábätku v Brite, a potom prevarala, nasledne preliala cez detsky kapesnik... Pre niekoho možno prehnane... Ale tak to ma netrápi... A teda nič mu nechyba a nič mu nebolo...