Ženy v mužskej energii

21. apr 2024

Akurat som dopocuvala jeden zaujimavy podcast, kde sa rozoberalu zeny v muzskej energii a muzi zas v zenskej. Je to neskutocna pravda. Sama som bola mininalne 10 rokov muzskej energii. Mala som to z detstva, kde otec podvadzal mamu, tak som si zaumienila, ze ku mne sa muzi takto sprsvat nebudu. A kupodivu som stretavala samych slabochov, nie muzov. Kamosky naokolo niekedy nepohli ani prstom a tie vedeli zbalit na pekne reci tych chlapov a okolo mna sa vzdy motali umrncani muzi, ktorých som musela ja viest. Ziadna opora...samozrejme to bolo aj tam ze ja som bola trn general a muz sa len viezol. Po rozvode s prvym mužom som sa zacala zamyslat, ze cim to je, ze preco ti muzi s testosteronom nepritahujem:D na terapiach som prisla na to, ze cim to bolo. Trvalo mi asi 6 rokov, kym som sa dostala opat do svojej zenskej role a konecne mam uz 7 rokov vedla seba silneho a milujuceho muza, pri ktorom sa citim ako kralovna. Aj tu na fore velakrat vidim zeny v mojom starom JA. Opovrhujuce muzmi, velmi dominantne, miesto milujuceho manzela si svojim velitelskym pristupom vychovavaju druheho syna a nie manžela. Chcem tymto príspevkom poukazat, ze sila zeny nespociva v tom, ze aka je samostatna, silna, dominantna, ale skor je v zenskej laskavosti. Tym vieme pohnut muzmi, nie nasou sebestacnoztou.

autor
21. apr 2024

Tym, ze je zena ten general doma, tym viac v muzovi prebudza tu zensku energiu. Treba sa nad tym zamysliet a nevytovnavat sa muzom, lebo takto kazime spolocnost a zachvilku z tych silnych muzov budu umrncane slecinky

zmrzlinka2021
21. apr 2024

Lenže ty si nebola v žiadnej mužskej energií. Ty si bola panovacna, despoticka, a je jedno, či je taký muž alebo žena. To sú odpudive vlastnosti. Samostatna, dynamická, šikovná, silná žena môže byť aj láskavá, a to aj muž.

subartic
21. apr 2024

@zmrzlinka2021 nie , bola v mužskej energii. To je pre dlhodobý vzťah zhubné , ja tu píšem o tom stále.

subartic
21. apr 2024

ja ti ďakujem za tento príspevok . Týka sa o hlavne tých preemancipovaných superžien ktoré všetko na polovicu , dať si niečo zaplatiť je tretia svetová , nechať riešit problémy muža je tiež problém, s placentou rovno z pôrodného stola do práce ( obrazne , nadnesene ), nie je problém nahadzovať do miešačky a vláčiť ťažké tehly .

zmrzlinka2021
21. apr 2024

@subartic tak vďaka Bohu, že ja som takých debilnych mužov v živote asi stretla minimum. A možno preto by som nezovseobecnovala, že ide o mužskú energiu. Lebo dosť to mužov, skutočných mužov uráža.

mamickalisticka
21. apr 2024

Prosím názov podcastu? Znie to zaujímavo 🙏🏽

autor
21. apr 2024

@zmrzlinka2021 ja som nebola despoticka a ani panovacna 🙂 mam za sebou kopec prace na terapiach, tak naozaj ma nemusis presviedcat, aka som bola. To viem najlepsie ja sama :D bola som v muzskej energii tym, ze som bola velmi samostatma, nikdy som nepoziadala o pomoc, porobila som.si veci radsej sama. Z mojho manzela som si ,,vychovala" dalsieho syna, ktoremu som predkladala jedlo popod nos, kazala mu, aby sa obliekol. A on uz potom bol chudak tak zdeptany, ze nemal ani vlastny nazor. Teraz ma druhu manzelku a cuduj sa svete pri tej druhej je uplne iny :D takze ano, na tom vsetkom mam obtovsky podiel viny. Vačšina sionych a samostatnych zien je v tej muzskej energii. To ti potvrdi kazdy. Preto aj take zeny maju prpblem najst si partnera a uz krd si najdu, su to vacsibou sumbisivni jedinci. Ziadne velitelske jedince ;)

babulkomale
21. apr 2024

@zmrzlinka2021 ty tomu len nerozumies, o com to je. To treba nejaky cas postudovat, citat o tom, oboznámiť sa s temou.

mabenn
21. apr 2024

trochu ta doplnim...ide o vyvoj cloveka ako takeho...zena dozrie v zenskej energii, ak je schopna pokracuje v doplneni muzskej energie, aby sa skompletizovala...muzi to maju opacne...obe pohlavia casto ostanu len v jednej, do druhej nejdu, alebo prejdu aj do druhej, ale ostanu v negativnom mode, to je to, o com si pisala, ze zeny su ako gestapo a muzi su slabosi...po skompletizovani oboch energii v pozitivnom mode je clovek kompletny

subartic
21. apr 2024

@zmrzlinka2021 ale ty to ponímaš veľmi zle. Mužská energia je orientovaná na výkon , vedenie , ochranu , riešenie problémov, objatie , láskavosť, nerúcanie sa ,nerevanie nad každým problémom. Ženská energia je jemnosť, citlivosť a predovšetkým ženy by mali byť prispievateľom vo všetkom , nie hlavným tvorcom . Nie sme na to stavané .

autor
21. apr 2024

@subartic presne takato som bola ja 😅 a poviem ti, neskutocne ma to vnutorne zozieralo a na 100% vien, ze to trapi aj ine zeny, ale maloktora si to prizna, ze ju serie, ze si doma vychovala slabocha :D ta praca na sebe je narocna, ale kazda to dokaze zmenit, ak sa o to bude snazit

autor
21. apr 2024

@zmrzlinka2021 a akych debilnych muzov mas na mysli? Lebo moj predosly manzel debilny isto nie je a ani nikdy nebol. Zial, dvaja generali v domacnosti byt nemozu, takze namiesto toho, aby som muza nechala postarat sa o rodinu, robila som to ja a bola som z toho len frustrovana a unavena. Tym padom podrazdena a neustale komandujuca

viestta
21. apr 2024

Silna zena si nevyberie slabocha. Ma tolko sebevedomia a aj sebeucty, ze si slabocha k sebe nevyberie. Tam bude chyba inde ako v tom, ze zena je silna a chce rovnovahu vo vztahu

klementinka58
21. apr 2024

dufam, ze si chodila k psychologovi nie k nejakemu ezo koucovi

subartic
21. apr 2024

samozrejme že to trápi mnoho žien , ale žiadna si to neprizná . každá chce doma chlapa v tom pravom slova zmysle , ale ani jedna sa nechce vzdať nadvládou v rodine alebo ak to nazvem jemnejšie mať dominaciu a svoju hrodsť.

subartic
21. apr 2024

@viestta silná žena urobí z chlapa slabocha. Inak sa pozabíjajú .Alebo jeden musí z kola von .

vvvvb
21. apr 2024

Njn, lenže keď tí hajzli práve tú moju láskavosť koľkokrát zneužívali. Áno, viem, že to boli práve tí sebeckí slabosi, ale nikoho iného v okolí nemám.
Navyše, keď som v tom móde láskavosti, citlivosti, empatie, tak som hrozne zraniteľná.

autor
21. apr 2024

@mamickalisticka youtube Katarina Havlikova a tela zenska energia vs muzske spravanie🙂

autor
21. apr 2024

Tema

subartic
21. apr 2024

stačí si pozrieť Reštart muže a tam je to dokonale vysvetlené

lenkakravcova
21. apr 2024

Áno, je to tak. Muž, ktorý je dominantný a vie čo chce si nevyberie rovnako dominantnú alebo ešte dominantnejsiu ženu. A to nepíšem o komunikácii (tam je väčšina žien zdatnejsia) ale o celkovom postavení žena- muž v rodine. O tom, kto nakoniec rozhodne ak sa jedná o vec kde je to 50:50.

autor
21. apr 2024

@subartic super, ty tomu velmi dobre rozumies 😍

viestta
21. apr 2024

@subartic nemyl si depoticku osobnost a silnu osobnost. To su dve uplne rozdielne kategorie. Slina zena nie je despota, ktory potrebuje okolie ovladat. Silna osobnost da priestor aj tym okolo.

subartic
21. apr 2024

rozumiem , lebo sa snažím svoju dominanciu držať na uzde a orientovať sa do ženskej energie a čo som v nej , alebo zabieham do nej tak sa mi žije lepšie.

autor
21. apr 2024

@viestta ale tak to nefunguje. Potom ak su dvaja jedinci dominantní, straca sa pritazlivost. Muzi chcu zeny ochranovat, ked to zena nepotrebuje, tak automaticky klesa v takom muzovi sexualita k takej zene. To su dost obsirne temy a treba sa tomu venovat, aby ste to pochopili :D

laurita285
21. apr 2024

Ja žasnem že niekto ešte v tejto dobe verí na nejaké škatuľkovanie a ešte to prezentuje ako správny názor :D

autor
21. apr 2024

Zaujimave, ze presne tie zeny v muzskej energii sa zacnu obhajovat :D a presne tieto zeny som tu ocakavala 😁

babulkomale
21. apr 2024

@viestta presne tak, nemohla by si slabocha vazit, nemala by partnera na debatu, rozhodovanie.

subartic
21. apr 2024

@viestta nemýlim . Človek je zvláštny tvor , obzvlášť ženy. Silná žena a silný muž je zle spojenie , tam prebieha boj vždy . Silná žena a ešte silnejší muž je dobŕe spojenie . Žena ide do ženskej energie a muž je tam kde by mal byť. Ale ak je to vyrovnané takmer vždy vyhráva žena a muž sa stáva slabochom .

autor
21. apr 2024

@klementinka58 ja som chodila k psychoterapeutovi ;)