Stafford - skúsenosti

17. apr 2024

Ahojte, chcem si kúpiť psa typu staffbull alebo neviem ako sa to označuje. Rozhodujeme sa medzi stafordšírskym bullterierom (môj favorit) pitbullterierom (mužov). Doteraz še vychovávali psov rôznych plemien - yorkshire, nemecky ovčiak, slovenský kopov a jazvečíka aj krátko aj dlhosrstého- všetko utulkáči na par rokov. Teraz sa snažíme aj o dieťa, takže premýšľame aj týmto smerom, ktorý bude lepší parťák pre dieťa. Preto ja by som sa priklonila skôr k menšiemu staffymu, než k pitbullovi. Ale muž zas chce “poriadneho psa” keďže doteraz še mali všetko malinké okrem toho ovčiaka. Aké mate s týmito psami skúsenosti? Čo by ste poradili? Je to prvý krát, čo budeme mať šteniatko, takže bude to nové pre nás. Určite ste tu niektoré, ktoré ste mali šteňa a bábätko naraz. Dá sa to zvládať? Viem, že možno niektoré si pomyslite, že som blázon, ale ja to mám takto rada 😅

katarinaba
17. apr 2024

Ja mam doma krizenca tohto typu. Priniesla som si ju ako najducha. Co sa tyka deti, najmnsi mal tak 6 rokov, cize s babatkom skusenost nemam, ale k deckam je perfektna, miluje hladkanie, je to taky jaso. A ak som v ramci hry deti pocapkala (akoze ich bijem) to je pohlad - ta ich brani o dusu. Nie, ze by ma isla zabit, ale je to proste ochranca.
Horsie je to s inymi psami - tam je dost dominantna, ale to v smecke proste ide. Nastastie sa vsetky psy "dohodli" a len obcas pocujem, ze sa klbcia.
Najhorsie je to so zvieratami - macky, jezkovia, vtaky - to je vrazedny stroj. Zial, co k nam na dvor pride, to uz vacsinou neodide.
Kazdopadne, kazdeho psa treba vychovat. Ak sa psovi budete venovat - aj cvicenim aj maznanim, myslim, ze ziadny problem mat nebudete a budete pekna stastna rodinka. Zo zaciatku si treba vsimat, ako pes reaguje na noveho clena, ani neskor nenechavat dieta so psom osamote, ale to urcite viete. Drzim palec, nech si vyberiete k spokojnosti.

majlo1234
17. apr 2024

Mne sa tiez pacia staff bulici, su taky zlati a skladni. Odradza ma ich tvrdohlava povaha a ten prirazeny nos, v lete to u nas byva problem. No a teda mam dieta, mali sme psa, a cakam kam deti podrastu, nez kupime dalsieho, lwbo na na to nemam, aj stena aj dieta😂 ale mam susedku, ltora to uplne v pohode zvlada, tak ked si taky crazy typ, kludne do toho😂

Do pittbula by som nesla, su to velmi specificke psi, potrebuju strasne vela pohybu, kvoli bezpecnosti lwn malokedy mozu byt na volno, extremne akcne a tvrde…nic pre mna

kiki68
17. apr 2024

Ako budete psa viest, taky bude. Tieto plemena potrebuju stabilnu psychiku, dobre laskave prostredie, ale to dieta tiez.