Pyometra u mačky

18. apr 2024

Ahojte, prosím, je tu niekto, kto mal doma mačku po pyometre? (vybratie maternice a vaječníkov). Operovali ju v nedeľu o 23:00, má 8 rokov, čisto bytová. Prosím, píšte len tie, ktoré máte skúsenosť. Ďakujem

1angelika
18. apr 2024

ja mám skúsenosť ale mojej to robili ako malej, polročnej

lujza10
18. apr 2024

Ja mam 2 po takejto operácii, ale mali len 8mesiacov ked im robili zákrok.

autor
18. apr 2024

AHojte... tak, mojej museli spraviť akútny zákrok, lebo jej začala hnisať maternica. Bohužial som bola takáto sprostá a povedala si, že ked je čisto bytová, nechcem ju trápiť sterilizáciou a takto sme dopadli. Prvý deň po zákroku samozrejme necítila bolesť a skákala ako pred operáciou. Na škrabadlo, stoličku.. ved poznáte. Nevedela som jej zabrániť. Večer som si všimla ze jej rana krváca v tu noc začala krvácať aj z vagíny, resp. špiniť. Kupila som jej taký pooperačný oblek, no nelepší sa to. Krváca odspodu, teraz už jasnou krvou a evidentne má bolesti. uz 2 . noc nespíme, ja som ešte k tomu aj tehotná v 7 m. už som na nervy z toho. Lekár ma presviedča, že je to OK, lebo papá a urobí si potrebu. Dnes po práci s nou idem k veterinárovi, len prosím, povedzte vase skusenosti, ako ste to riešili vy a ci ste sa stretli s takým krvácaním.

katarinaba
18. apr 2024

Mojej 4 rocnej vyberali maternicu aj vajecniky ale to bola planovana operacia. Ale ziadne krvacanie nemala - ani z rany a uz vobec nie zo spodu. Urcite to ries s veterinarom.
A len tak zo zvedavosti - ako ste vydrzali 8 rokov s jacavou mackou? Boze, ja som svoju chcela dat pripustit, preto tak dlho, ale uz nikdy viac 😀 😀 😀

autor
18. apr 2024

@katarinaba nebolo to také zle :D ona je taká malá autistka, nemá rada nikoho len mnou je posadnutá a ked sa hárala, mali šancu ju pomojkať aj iní ľudia . Tak to ste ma nepotešila... Jeden lekár ma presviedčal, že kým je to len špinenie takje to ok a mám zavolať, až to bude krv, druhý mi na to povedal, že aj krv je ok. Ideme za 2 hodky na sono nech jej to pozrú lebo sami to vôbec nezdá celé

lujza10
18. apr 2024

Ahoj, ja som takéto problémy nemala. Moje mali tiež plánovanú operáciu, nevšimla som si žiadnu krv. Takže poradiť neviem, ale tiež by som zašla na veterinu nech to pozrú. Držím palce nech sa slečna dá čim skôr do poriadku 🙂

katarinaba
18. apr 2024

Drzim palec, nech je v poriadku.

1angelika
18. apr 2024

Držím ti palce ...môj názor je,že trápenie pre mačku je skôr to keď sa nedá vykastrovať. Naša komplikácie nemala..neboj určite to dobre dopadne.

ktochytavzite
18. apr 2024

ked jej vyoperovali maternicu a vajecniky nemal by z coho krvacat,mozno jej praskol sev.Chod k lekarovi s nou a macke daj nejaky liek od bolesti.A ty si davaj na seba pozor nie ze este od macky chytis nejaku infekciu ako tehotna.

colsami
18. apr 2024

80% tu diskutujucich si neuvedomuje rozdiel - hovorite najma o kastraciach maciek, planovanych operaciach, najma mladsich maciek, bez problemu....
Tu hovorime uz o takmer seniorke s PYOMETROU, takze nieje to obycajne vybratie vajecnikov a maternice. Maternica byva plna hnisu a krvi, vsetko je v zapale a velakrat ma macka blizko sepse.

Takze autorka: kazdy takyto pripad je iny. Spinenie moze a nemusi pretrvavat. Ano u nekastrovanych starych maciek je to otazka casu, mame takych kopu pacientov ze nechceli vykastrovat macku v mladom veku a potom sa im to vypomstilo. Takze neriesila by som velmi rady ludi na fore (kedze vacsina su dost offtopic, ako hovorite, kontrola u veterinara a podla vysledkov a stavu nasledne dostanete pokyny, ako dalej). Drzim palce.

wolf_
18. apr 2024

Tiež ma prekvapilo koľko rád v zmysle nepochopenia rozdielu medzi plánovanou kastráciou a pyometrou. Krásny príklad prečo sa nepýtať na laickom fóre. A to ani nie som odborník - preto ani nebudem dávať rady, len, že autorka, držím palce. Riaďte sa vašim veterinárom, verím, že to bude fajn ❤️

autor
19. apr 2024

Včera po práci som letela s ňou na veterinu, pozreli ju na sone, nemala vnútorné krvácanie a aj rana vyzerala podľa vet. v poriadku. Teplotu nemala, ALE podotkla, že takto krvácať by isto nemala. Dostali sme v ampulkách vitamín K, dostala injekciu proti zápalu a na bolesť a v noci sme konečne všetci spali. Ráno som nenašla nikde krvavé stopy na uteráku.. zatiaľ to vyzera fajn, oblek jej ešte nechávam min. do nedele. Dúfam, že to už bude lepšie..

1angelika
19. apr 2024

veľa šťastia prajem, nech je mačička čoskoro fit. ❤

lujza10
19. apr 2024

❤️❤️❤️