Počet šteňat pri pôrode

nika804
30. apr 2024

Dobrý večer, chcela by som sa vás opýtať či fena plemena Husky s krížencom labradora môže mať len 2 šteňatá.
Veterinár nám nedvíha tak skúšam šťastie tu…

beata_k
30. apr 2024

@nika804 Na tak velke plemeno je to dost malo. To by ani brucho nemala.

pribinak
30. apr 2024

@nika804 aká stará fena? Kolky vrh?

nika804
autor
30. apr 2024

@pribinak má 2 roky, prvý vrh… posledné šteňa sa narodilo o piatej odvtedy nič

pribinak
30. apr 2024

Tu dvíhajú 24hod

nika804
autor
30. apr 2024

@pribinak neviem či by mi poradili takto cez telefón, bez poplatku…

beata_k
30. apr 2024

@nika804 Byt tebou, tak volam. Preslo vela hodin.

pribinak
30. apr 2024

@nika804 skús

nika804
autor
30. apr 2024

@beata_k fenka vyzera byť v poriadku, behá, spí ako by sa nič nedialo tak neviem……

syslik81
30. apr 2024

moze mat len 2 ak nema bolesti jedla a pila nechaj ju oddychovat ...

beata_k
30. apr 2024

@nika804 Nas labrador mal 12. Nespoliehaj na to, ze beha, spi. Je mlada a neskusena. Skusena sucka nebeha kade tade.

To je nejaky problem zavolat? Po telefone nie, ale na fore informacie ano?

beata_k
30. apr 2024

@nika804 Placentu porodila?

vkatush
30. apr 2024

Naša labradorka mala s vlčiakom 4 šteňatá.
3 sa narodili v piatok večer, posledné v sobotu ráno, tuším okolo 6. Tiež sme mysleli, že 3 a dosť.

O ktorej vyšli tie 2 ?

nika804
autor
30. apr 2024

@beata_k za kazdym steniatkom, chcela som sa najprv opytat, nevedela som nic najst…teraz sa narodili dalsie 2

nika804
autor
30. apr 2024

@vkatush prve bolo o 3 druhe o 5 a tieto 2 teraz

beata_k
30. apr 2024

@nika804 Tak sa drzte.

https://www.cassovet.sk/ pohotovost v KE

mikasa_ackerman
30. apr 2024

Chudák psík, tak by som si priala, aby ľudia prestali byť množitelia, krížiť plemená, kastrovať si psíky aby neboli stále plné útulky a chovu sa venovali iba skúsení a informovaní chovatielia🙏

pribinak
30. apr 2024

Dá si prehmatat brucho? Mala by ho mat úplne volne

colsami
30. apr 2024

Za prve, ano moze mat len dve stenata.
Za druhe, mozu byt medzi stenatami aj pauzy cca 2-3h.
Ak po poslednom stenati uz 3-4h nic nebude, dobre vziat suku na kontrolu na veterinu, ci je prazdna, najma ak nemate skusenosti. Brucho zbytocne budete hmatat, aj maternica je vtedy vyrazne zhrubnuta takze bez skusenosti nerozoznate ci tam este plod je alebo nie.

loliki
30. apr 2024

@mikasa_ackerman Ja si tiež želám, aby sa ľudia nekrížili mimo manželstiev. Chúďatá deti v striedavke a v decákoch.

beata_k
30. apr 2024

@loliki 😄

luckabj82
30. apr 2024

@mikasa_ackerman presne tak 🙆‍♂️🙆‍♂️🙆‍♂️

btus
30. apr 2024

Naša samojedka mala len dve šteniatka. je to úplne normálne. A tak ako písala @colsami, po troch hodinách od posledného šteniatka treba ísť na veterinu dať skontrolovať!!!!!!! My sme šli po 4 hod ( čakali sme, kým ráno o 8.00 otvoria) a ešte jedno bolo dnu. Vet pichla vyvolávačku ( oxitocín) a do pol hodinky bolo šteniatko na svete. Vždy sa musí ísť dať skontrolovať, môže ostať placenta, mŕtve šteniatko, čokoľvek. Je to potrebné tieto popôrodné kontroly!!!!!!!!

colsami
30. apr 2024

A autorka, sucka normalne aj pri porode moze behat, ci je skusena ci nie. Bezne sa suky pomedzi stenata vencia, pobehaju (ak mozu, co ja osobne napr nedovolim lebo potom na zahrade vyrodi stena), mozu sa nazrat, napit... Je to normalne. Takze len sledovat suku pri porode a ako hovorim, po nom ju skontrolovat.
Po takychto prvoporodoch bez skusenosti nam casto chodia na veteriny sucky po 1-2-3dnoch a majitel udava ze suka nechce papat, ledva sa hybe, vysoka teplota, zapal obrovsky, vytok smradlavy... Nuz a v bruchu nevyrodene uz nahnite alebo mumifikovane stena/stenata, takze nasledne treba suku (v rizikovom stave a pomaly sepse) otvarat, zasivat, riesit... zbytocne riziko, lieky, vydavky...
Drzim palce nech to zvladnete 😉

sejbipi
30. apr 2024

Naša husky fenka mala vždy okolo 6-8. Mala 3 vrhy. Čiže je to naozaj málo, volala by som na kliniku a šla by som ju dať skontrolovať pre istotu

nika804
autor
1. máj 2024

Ďakujem, už je to všetko v poriadku, je aj skontrolovaná veterinarom 🙂