Jack Russel Terier

viktoriadva
17. apr 2024

Dobrý deň.
Prosím Vás o radu. Môj psík ma 8 rokov a neustále značkuje v dome. Nechcem ho teraz dať von, lebo je veľmi na mne zavisli a neskutočne za mnou všade chodí, ale už máme toho dosť.
Kto by mi vedel poradiť čo s tým, alebo dá sa ešte v tomto veku vykastrovať? Ňechcela som ho dať ani vykastrovať keď bol maličky lebo som ho ľutovala, ale teraz by som to nechala urobiť ak sa ešte dá.
Ďakujem.

wolf_
17. apr 2024

Dá sa vykastrovať aj v tomto veku, treba sa poradiť s veterinárom. Ale či to problém úplne odstráni neviem. Píšeš, že sa to deje neustále, to znamená, že nikdy nebol naučený vykonávať potrebu len vonku? Skôr by som sa ohľadom tohto poradila s trénerom, považujem to skôr za nezvládnutú výchovu a vytvorený zlozvyk.

michaela789
17. apr 2024

@viktoriadva 8r psa ste nenaučili čistotnosti? Alebo je to útulkáč? Prečo to riešite až teraz? Ako chceš starého psa naučiť takejto základnej hygiene, to fakt neviem.

seag
18. apr 2024

To ocikávanie značí pravdepodobne na 90% zväčšenú prostatu- to má skoro každý psík vo vyššom veku. Tá mu tlačí a dráždi mechúr s trubicou a preto sa vám toto deje aj keď to doteraz nerobil. Máte možnosť ísť veterinárovi ten ho vyšetrí a navrhne vám riešenie. Kastrácia nemusí byť len chirurgická. Pokojne aj chemická, ktorá sa len pichá raz za čas medzi lopatky. Je to bezpečné ale finančne náročnejšie ako klasická.

svokrinjazykmonika
27. apr 2024

@viktoriadva my sme dali kastrovať 12 ročného lebo mal vo vajku nádor, takže áno, kastrujú sa aj dospeláci. Vôbec sa mu nezmienila osobnosť, len sa mu nechce chodiť po prechádzkach, lebo už nemá potrebu značkovať.
Ešte otázka, vždy cikal doma alebo to len teraz začalo? Môže byť nejaký zdravotný problém.

viktoriadva
autor
30. apr 2024

No on značkuje od malička- , ale teraz je to viac. Inač ďakujem za odpoveď. pekný deň.

viktoriadva
autor
30. apr 2024

@michaela789 . On chodí vonku robiť potrebu s tým nemáme problém. Ale on to urobí tak akoby naschvál tak rýchlo že to nezbadám.

viktoriadva
autor
30. apr 2024

@michaela789 No nebuďte zasa tak nespravodlivá, psik je na čistotu naučený, vonku sa pýta, vonku venči, ale jednoducho ma miesta kde to musí znovu a znovu označkovať. JS tým je problém už som tie miesta nasprejovala ani to nepomáha. Tak buď ho dám vonku na stálo alebo vykastrovať. Pekný deň.

michaela789
30. apr 2024

@viktoriadva nie som nespravodlivá, psov chováme odkedy som na svete a s týmto sme sa nikdy nestretli. Pôvodný príspevok nenaznačoval nič v tom zmysle, že základy hygieny ovláda a cikanie po dome je len "výstrelok". Ak sa ťa niečo dotklo, pardon.
Mali sme aj fenky aj psov a takéto správanie je pre mňa novinka. Za týchto okolností by som sa priklonila by som sa k názoru, že možno už robí problémy prostata. Snáď veterinár poradí na istotu. Pekný deň aj tebe.

viktoriadva
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz