Ako sa zbaviť mačiek okolo domu?

timea301196
27. apr 2024

Ahojte baby/muži, bývam samozrejme na dedine a všetci okolo tu majú mačky také poľné. No začali nám chodiť okolo domu, obtierajú sa mi o okna plus mám pocit, že jeden kocúr nám tu značkuje hlavný vchod. Vždy nájdem na dverách fľak. Ide mi to na nervy stále umývať dvere aj okna z vonku. Ako sa ich zbaviť? Samozrejme nemyslím otráviť a podobne. Ale proste buď nejaký postrek, poprípade oplotiť nejakým zariadením. Máte nejaku skúsenosť?

karolinakovac
27. apr 2024

@timea301196 kúpte si psa 🙂

betulinka1
27. apr 2024

@timea301196 je taky sprej co vies nastriekať na dvere aj fasádu aby neznačkoval kocur. Ale zbavit sa ich uplne nevies. Ked ich nekrmis, tak je otazka preco k vam chodia.

timea301196
autor
27. apr 2024

@karolinakovac no nemôžme nemáme zatiaľ oplotený pozemok takže by pravdepodobne utiekol a keďže bývam pri lese.. :D

timea301196
autor
27. apr 2024

@betulinka1 pretože tu mám dookola susedov, tie majú zadné stavy. Niektorý ešte chovajú...

thirstymonk
27. apr 2024

@timea301196 oplotenie proti mackam musis urobit tak tri metre vysoke. Od inej prekazky. Neviem neviem, ci chces do toho ist

nikoleta999
27. apr 2024

Mame ten isty problém a to vdaka nasej susede, ktorá zvláča mačky tulave všade kde najde a okočuje si ich doma ... Nam chodia pravidelne kadiť na pozemok ... Mam male dieta obrovsku zahradu a nechceli sme ani psa ani mačku, aby sa syn mohol, aj valat po zemi na zahrade, ak by chcel a teraz musime davat pozor, kde slapneme ... Ideme to s nou riesit, ked ju stretneme, lebo to nie je mozno ... o ocuranych dverach ani nehovorim ... Kupili sme taky sprej, lenze ako nahle zaprsi, tak to musime robit dookola ... Je to na prášky a sama neviem, ako sa voči tomu postaví, ale bude nútená si tam dať nejaký piesok alebo čo ...

timea301196
autor
27. apr 2024

@thirstymonk akože budeme robiť ploty hádam tento rok na jeseň ak sa podarí. Plánujeme veľké betónové bloky. Takže teoreticky by mohli mať aspon 2m 😀

timea301196
autor
27. apr 2024

@nikoleta999 ani Nehovor to sme na tom rovnako. Tiež máme veľký pozemok

andrejka1974
27. apr 2024

Betónový plot pomôže my sme postavili a mačkám sa už nechce toľko behať tak už nechodia

13uzivatelka11
27. apr 2024

Ak by ste mali možnosť si dat niečo takéto?

https://www.deminas.sk/vykonny-vodny-odpudzovac...

janababana
27. apr 2024

Odpudzovac maciek (znami maju taky zeleny, znacku zial neviem) - vydava ale neprijemny piskavy zvuk, a nema az taky velky dosah. Ked su na zahrade tak ho vypnu, inak ho maju pri dverach do domu prave kvoli susedovmu kocurovi, ktory im ocikava fasadu a dvere

sonicka107
27. apr 2024

@timea301196 dobrý deň skúste si vysadiť rastlinu coleus canina je to proti mačkám odpudzuje ich vôňa. ľudia si to chvália

anketkarka
27. apr 2024

Na rohožku čierne korenie, eukalyptus. Vysadiť levanduľu, borovice. Do kvetináčov coleus.

petronelag
27. apr 2024

Aj náš pes vyženie a vyplaší každú mačku, ktorá by sa priblížila.

lakebabe
27. apr 2024

@timea301196 tiež pomohol až pes 😄 už sa len dívajú poza plot a chodia ho provokovať .
Sused mal mačku už ich mám asi sedem vonku nepomohlo nič iné a tiež mame pozemok 2500 metrov a to sa nedá odsledovat.

eeffka
27. apr 2024

Mne pomohol slauf 🤣🤣🤣 macky nas pozemok obchadzaju zdaleka

thirstymonk
27. apr 2024

@timea301196 no ja som videl na vlastne oci jak kocurisko skocil na 2m pilier zo zeme bez rozbehu 🤣

ahhola
28. apr 2024

Tvoje starosti🐖mne na dome si zasa beloritky dobudovalii hniezdo a cvrlikaju od 5."hod.rannej nam do spalne... V novembri som im po rokoch tolerancie ruckou od zmetaka zhodila hniezdo a oni si doletia a dostavia, ked sme jeden den mimo dom... akoby sa nechumelilo🐦🐦🐦Keby stavali medzi oknami, parom ich uchyt...ale zrovna nad oknom mi seru na muskaty.

belaaaaaaaaa
30. apr 2024

@timea301196 Ach bože. Akože žiť na dedine a vadia mi mačky... Moje deti sa hrali pri mačke, psovi zajacoch, sliepkach atď. Šialena doba. Bývali málokedy choré, žiadne infekcie. Áno, je lepšie ak deti vyrastajú pri telefónoch, tabletoch a počítačoch. Sorry. Len nechápem a asi ani nemusím. Deti, ktoré vyrastajú so zvieratkami sú ďaleko empatickejšie, vľúdnejšie a majú lepšie srdce. To platí aj pre dospelých...

timea301196
autor
30. apr 2024

@ahhola
@belaaaaaaaaa
Tak keby vám ocikavali dvere a okna každý deň tiež by ste neboli nadšene 🙂

timea301196
autor
30. apr 2024

@ahhola tak to sme poistili vrabčiakmi 🙃

timea301196
autor
30. apr 2024

Plus podotýkam že máme novostavbu ;)

brloh
30. apr 2024

Súhlasím s @belaaaaaaaaa a doplním že ak vyriešiš mačky, začnú ti vadiť ďalšie "dedinské" veci, jašterice, hniezdiace vtáky, žaby, krtince, potom pálenie trávy, susedov štekajúci pes, neustále kosenie v okolí... zoznam je nekonečný 😀

timea301196
autor
30. apr 2024

@brloh no ja bývam na dedine od narodenia toto mi fakt nevadí 🙂 ale tie mačky ktoré mi to očakávajú to mi sakra vadí. Dokonca chováme sliepky 🙂

Myslím si že pálenie trávy vadí asi každému normálnemu človeku nie ?

drobcek100
30. apr 2024

@belaaaaaaaaa plne súhlasím. 👍