Vajíčko bez isofixu

3. apr 2024

Zdravím Vás, viete mi prosím poradiť uz som z toľkých informácii zmagorená a popravde vôbec tomu nerozumiem. Budeme mat prvé bábo, kočík chceme dvojkombinaciu Anex e type vanička a športový kočík.
A hľadáme vajíčko do auta, je potrebné vajíčko kupovať aj s isofixom?
Alebo môže babo sedieť iba vo vajíčku a použité pasy?
Ten isofix je ako nejaká najvyššia ochrana, ktorá ale nieje povinná? Dobre to chápem? A ešte má zaujíma toto vajíčko sa dá upevniť taktiež na konštrukciu kočíka s použitím nejakých adaptérov? Budem rada ak aj poradíte konkrétny typ autosedačky na kočík.
Ďakujem pekne za pomoc za rady 😅

malaopicka
3. apr 2024

K vajíčku a adaptérom neporadím, ale isofix je skôr o tvojom pohodlí. Nemusíš stále to vajco pútať a odpútať. Proste naklikneš a hotovo 🙂

svetlonos
3. apr 2024

Izofix bola jedna zo super investicii, ktore sme urobili. Chitis vajicko, zakkiknes a hotovo! Ziadne prplanie sa s pásmi.
My mame 3 kombi od chico trojkolku a ked maly zaspal vo vajku, len som ho zobrala, naklikla na kočík a isli sme ďalej bez budenia.
Tolko za mna. Inak zrejme mozes mat vajicko aj iba s pasmi upevnene. Ale na kočík ti zrejme uz pasovat nebude. Ja nemusim nic predstavovať. Na jednu konstrukciu pasuju vsetky 3 vrchne časti.

cookie29
3. apr 2024

isofix = lahsie uchytenie a "zaruka" ze dieta bude dobre priputane. Pri pase su castejsie chyby. Zalezi od zivota, ale teda ja som zakladnu s isofixom dokupovala, pretoze dieta v aute casto zaspalo a ked som odopinala pasy, tak sa vzdy zobudilo. Pri isofixe som ho len vyklikla a odniesla domov. A kolkokrat prespalo aj nakup a pod... odporucam kvalitne bezpecne vajicko (ziadne z 3kombinacie) zvycajne vydrzi hodne dlho. A skupinu FB Deti v aute, kde Ti poradia aj vzhladom k vasmu autu.

andrejita26
3. apr 2024

Myslím, že takmer všetky vajíčka sa dajú dať na kočík, ale nie vždy sa predávajú s adaptérmi. Ja som mala cybex aton 5 a adaptéry som objednala cez internet. Sedeli na viac typov autosedačiek a aj na tú našu a sedeli dobre. Čo sa isofixu týka, je to dobrá vec, ale my sme to napríklad nekupovali, pretože máme dve autá a autosedačka sa viezla raz v tom potom v tom aute a niekedy so svokrou, rodičmi...no bolo by komplikované to stále prekladať aj s isofix základňou. Aspoň teda pre nás. Je to ale praktické pokiaľ máte sedačku stále v jednom aute, lepšie sa s tým manipuluje, sedačka sa dá pohodlne otočiť k vama vám a podobne.

majlo1234
3. apr 2024

Isofix na vajicku je super vec, neskor uz to nie je take potrebne, lebo tie sedacky uz vavsinou ostavaju v aute, vajco tahas vsade so sebou a milionkrat putas v aute

mimisk
5. apr 2024

ku vajičku nie je povinosť kupovať isofixovú zakladnu, len pozor teraz ak budete kupovať novu autosedačku ,aby mala už i-size oznacenie

autor
5. apr 2024

@mimisk čo to znamená prosím?

mimisk
6. apr 2024

Ze už nieje kategoria podľa váhy ale vysky

matkahelka
6. apr 2024

tiez hlasujem za isofix, je to neporovnatelne vacsi komfort- pre teba, aj pre dieta. ja som mala muza casto pracovne mimo, s dietatom som vzdy vsade chodila sama, bolo to omnoho pojodlnejsie, jednoduchsie, lepsie ako vajicko bez isofixu. aj nespave deti v aute zaspia a vyberies ich bez zobudenia.