Autosedačka Cybex Pallas S-Fix

bashee
6. jan 2022

Potrebovala by som poradit ohladne tejto autosedacky. Mate niekto prosim skusenost? Tieto s pultikom, su niecim lepsie nez obycajna autosedacka bez pultiku?
Mame totiz klasicku s isofixom od 9-18 kg, sme s manzelom spokojni. Ale. Moj tatko, straaaasne zlaty ale velmi neodbytny mi chce kupit taku s pultikom, stoj co stoj. Uz asi 5x som ho slusne odmietla, ze ta co mame je fajn tiez bezpecna a nepotrebujeme inu, novu, ale neda si to vyhovorit. Vraj tato s pultikom je bezpecnejsia pri naraze kedy tvar dietata narazi do pultika a vraj aj kvoli jeho väzom.
No ja neviem, nemam na to nazor a uz mam chut mu aj povedat nech nam ju teda kupi ked bude spokony a da mi uz s tym pokoj. To nie v zlom ale skor ine veci by sa zisli ako druha autosedacka. No budiz, prosim o skusenosti s tymto typom autosedacky. Dakujem 🙂

tani777
6. jan 2022

Pozri si crash testy tychto sedaciek..pri roll over testoch,kedy sa auto pretoci na strechu sa stalo,ze figurina vypadla z autosedacky...aj britax taketo s pultikom uz prestal vyrabat..nie su bezpecnejsie,najbezpecnejsie su protismerne sedacky

evkamotka
6. jan 2022

Ten pultik neodporúčam. V testoch nevyšiel dobre, nie je to dobrý nápad. A okrem bezpečnosti ja som proti aj z praktického hľadiska, mojim deťom by stále niečo vadilo, že je tam napchaty, že mu je teplo atď.
Ak používaš sedačku v protismere, je to najbezpečnejšie riešenie. A inak tieto Cybex pallas z Lidla sú tie najlacnejšie z tejto rady. Keď si pozrieš Cybex solution (tá istá bez pultika,zapínanie pásom), zistíš koľko ďalších rád z nich existuje s lepším poťahom (nie taká umelina) a s lepšími crash testami, polohami na šírku ramien, hlavy atd

zuzanka.zuzu
6. jan 2022

😂 ak uz musel ist cybex do lidla tak ten model bude urcite terno 🙊 ja som cybex maniacka, tento je fakt nahovno... a velke rozpatie vahy nikdy nie je dobra autosedacka

bashee
autor
6. jan 2022

Dakujem vam zeny. Veru uz som sa preklikala k tym crash testom simulujucim skutocny naraz nielen priamo celny a som zhrozena. Ostavame pri nasej sedacke. Dakujem za vase postrehy. 🙂👍

jolana2804
7. jan 2022

No právě při tom nárazu dostane dítě ránu do měkkých částí břicha od pultíku a ještě si o něj rozmlátí obličej 👌

evaachesa
7. jan 2022

Toto určite nie a je super že to zisťuješ 🙂. Táto sedačka je už ale v poriadku ak je bez pultíka pre väčšie dieťa, kedy sa používa bez neho s pásmi z auta ako sedačka kategórie 15-36.
Ockovi daj prečítať toto:
http://www.petsvestek.cz/2016/02/nebezpeci-auto...