Zrušenie cumlíka na spánok

26. apr 2024

Ahojte.ocenim tipy a rady aby to veľmi nezhoršilo spanok. Naše dieťa bude mať čoskoro 2 roky a doteraz sme mu ho dávali len na spánok cez deň ho nemáva.
Viem.ze zaspávanie bude asi dlhšie trvať keď mu ho nedáme ale najviac sa bojím toho nočného spánku pretože ten je teraz dobrý a prespí celú noc..ak sa aj začne nudiť nahmata si v postieľke cumlík dá do úst a spi dalej.

cyberk
26. apr 2024

Mozno sa bojis zbytocne :D nasa tiez mavala dudel len na spanok (zvykla som jej davat 2, jeden aj do ruky, keby nahodou nech aspon jeden najde v noci)... jedneho dna som si povedala, ze stacilo, logicky som jej vysvetlila, preco uz dudel nebude, ze uz nie je babo a zbytocne si kazi zubky, pochopila, pekne zaspala a spala hadam aj dlhsie ako zvycajne (spava 12 hodin bez prebudenia)... ale nasej vseobecne, ked je nieco, staci logicky vysvetlit a da si povedat... 🙏

autor
26. apr 2024

@cyberk tak to je super ....rada by som to tiež takto len vysvetlila ale asi to stačiť nebude totižto je trošku pozadu a nerozumie ešte všetkému a ani rozprávať sa mu nechce

hederamonstera
26. apr 2024

Vyskusaj zobrat a uvidis ze ci vratis alebo vydrzis 🙂 my sme sa tiez bali ze co, prvy tyzden dlhsie trvalo zaspavanie, z 15min na hodinu ale po tyzdni bolo vsetko ok, teraz opat zaspi do 10 minut. Hlavne u nas to bolo bez placu, len sme skusili ze co to spravi, nic sme nejako nevysvetlovali, proste duda nie je, to mu stacilo, vobec nevystrajal za nou, mal mesiac pred 2r., tiez mal dudel len na zaspavanie. V noci sa nic nezmenilo, spal celu noc rovnako ako predtym, stacilo mu ze ho niekto pohladkal ked sa prebral

Treba sa tak nastavit, ze teraz obetujem par dni spanku, nepokazi sa mu ten spanok navzdy (mozno vobec sa nepokazi), len kym si zvykne. Uvidis, ty vyhodnotis pre a proti a zariadis sa

bejka90
26. apr 2024

No ja niesom velky radca, ale nas maly mal uz 3 roky, chodi do skolky, on ho malaj cez den nie lenv noci. A raz sa stratil cumel v skolke este mal aj taku plienku ako mojkacika :Dno realne sa stratili, nevedeli to najst. Zaspavanie bolo hrozne asi 2 hodiny neustaleho placu a pytania sa ze kde ma cumel a plienku ale nakoneic zaspal.... potom v noci vstal raz tiez asi hodinovy rev ze chce cumel... no a potom si nanho spomenul okolo obeda ale iba sa opytal ci uz nasla pani upratovacka v skolke :D....a viac bolo zabudnute. Tym len chcem ppvedat, ze sme mali "horsiu" situaciu ako vy a dalo sa to behom 1 noci ;)

vkatush
26. apr 2024

Ja som malému zobrala na 13m tuším.
Mal ho tiež len na spánok.

Jeden večer som mu ho jednoducho zobrala a nedala. Prvé 2 noci boli ťažké, budil sa, plakal, ťažko zaspával, 3. už o čosi lepšie a potom už naň úplne zabudol.
Takže dá sa to v pohode 😊 len musím si naozaj povedať, že dávaš preč a neustúpiť.