Spánok a režim 7-mesačného bábätka

abadka15
2. máj 2024

Ahojte maminky 🙂 chcela by som poradiť som prvorodicka mám 7 týždňového synčeka a potrebujem pomoc. Ide o spánkový režim . Ide o to že keď ho nakrmim prebalim tak bdie ešte hodinu a o pol potom keď chce spinkať tak ho pokolisem a uložím do postieľky o hodinku aj pol je zase hore kvôli papaniu. A takto dva krát za sebou . Keď spí v hlbokom spánku tak sa ťažko prebúdza s veľkým plačom tak že keď sa prebudí napapa ešte zaspi na hodinu a potom je hore . Neviem či je to mnou alebo bábätkom či mám nastaviť nejaký režim alebo sa to samo upraví . Ďakujem za rady

em4life
2. máj 2024

@abadka15 Ahoj, spánok je v poriadku, tak malé bábo ešte nemá žiadny režim. Ten sa začína prejavovať tak okolo tretieho/štvrtého mesiaca. Môj syn bol veľký jedák a tiež chcel papať každú hodinu a pol. Je super, že Ti zaspí pri pokyvani, to veľa bábätiek nezvládne 😏

96barbora
2. máj 2024

Presne tak. Take malinké režim ešte nemalo, papalo každú hodinu, maximálne dve.

kikusenka1
2. máj 2024

@abadka15 ja som trochu zmätená . Ma 7 mesiacov ako je uvedene v nadpise alebo 7 týždňov? 😄

ivangeline
2. máj 2024

Ak ma 7t nemá mať režim. Približný čas vstávania a nočného zaspávania je dobre budovať. Ináč len režim akejsi rutiny po zaplakani, rutiny Papánka a prebaľovania, kúpania..

abadka15
autor
4. máj 2024

@kikusenka1 omyl🤣🤣😃 7t😊😊😊

kikusenka1
4. máj 2024

@abadka15 tak 7 týždňov je malinko na vytvorenie režimu. Moje deti si ho spravili samy cca v 4 mesiacoch. Syn spával raz ráno raz naobed raz poobede a večer a vydržalo mu to do nejakých 13 mesiacov potom som mu spanky uberala lebo sme nemohli nikam chodiť lebo stále spal😂 teraz ma 2,5 a spi len naobed cca 3 hodiny. Dcéra to bol iný extrém ta je nespač od narodenia. Ta spi raz denne od 3 mesiacov... a v noci ponocuje velakrat