Ročné dieťa sa budí každú hodinu v noci

anetakaa
27. apr 2024

Ahojte , prosím vás poraďte mi , lebo ja neviem buď spácham samovraždu alebo skončím na psychiatrii
Ide o to že mám prvé dieťa ( ma 1raj 1mesiac )
Spánok sa nám zmenil na katastrofu odkedy mala polroka a trvá až doteraz .
Som unavená , je mi každý deň zle , hlava sa mi točí , zvraciam s toho ako som vyčerpaná.
Nepoznám čo to je nočný spánok , proste katastrofa . Nevlazdem ďalej , je náročné nespať celú noc , ráno o 6 hore občas sa stane že o 7, robiť okolo domu , variť a podobne
Ani by mi nevadilo ak by nespala cez deň ale nočný spánok mi neskutočne chyba a je to na mne vidieť chodím ako mumia čo nevladzem poriadne otvoriť oči .
Budí sa aj každú hodinu , každé dve
- večer aj ťažko zaspáva je nekľudná , veľa energie akoby mala , vrti sa , chce sa hrať , smeje sa , reve , precestuje cez postieľku a tiež aj posteľ keďže som skúšala ju dávať spať medzi nás na skúšku no nepomáha ani to .
Zo začiatku sme mávali dve spánky
Ráno vstala cca o 7:00
Prvý spánok o 10:30 do 11:00
Druhý spánok 14:30 do nejakej 16:00
No nepomáhalo ani to , zdalo sa mi že to je ešte horšie , tak som skúsila iba jeden spánok ktorý bol od 12:30 do 14:30 niekedy potiahla dlhšie
No nezaberá ani to , snažím sa s ňou chodiť na prechádzky čo najviac unavit , no prisaham že mňa to únavy viac než ju .
Nechcem blbe komentáre iba nejaký rady , nápady , nejakú pomoc s tým niečo spraviť , skúste mi poradiť nejaký režim alebo čo mám robiť ☹️ - je strašne náročné dieťa , nervózne , hodí sa o zem keď nemi tak ako si zažiada , za všetko reve , nesmiem ju položiť a ak ju aj položím tak je rev .
Jednoducho som v koncoch , nevladzem
Muž robí , živý rodinu , dovolenku si nemôže dovoliť , a iných ľudí nemám kto by mi ju postrážil , so svokrou mame zle vzťahy , svojich rodičov nemám , takže som na všetko sama

hederamonstera
27. apr 2024

Kojis? Spi sama? S vami? V posteli? Postielke?…atd,

anetakaa
autor
27. apr 2024

@hederamonstera Nekojím , posledný týždeň spí s nami nakoľko postieľke nechce byť no ako píšem nepomáha ani to že spí s nami v posteli 😕

babovka2321
27. apr 2024

@anetakaa mam rovnako stare dieta a ma uz dlho iba jeden spanok (o 12tej), ak mi nahodou zaspi poobede v aute, tak vecer ani za pana ho neviem uspat. Vstava okolo 7 a chodi spat vecer o 20:00.

hederamonstera
27. apr 2024

@anetakaa a ked sa vnoci zobudi ako ju uspis?

anetakaa
autor
27. apr 2024

@hederamonstera väčšinou jej dám čajík , dudel a spí ďalej (mlieko mi už odmieta )

petronellla87
27. apr 2024

@anetakaa na tvojom mieste si zaplatím spankove poradenstvo, podľa mňa si dokonalý adep

hederamonstera
27. apr 2024

Hm, to je velmi tazko poradit, tiez odporucam nejakeho odbornika. Tam moze byt tak strasne vela veci ktore su dovodom toho, ze nevie spat neprerusovane, hlavne ked to trva uz cez pol roka. Drzim palce.
Popripade skuste vymysliet, kto by ju cez den postrazil a ty sa vyspala, toto ohrozuje uz tvoje zdravie. Je to nebezpecne.
Nemoze ta cez vikend zastupit muz? A ty sa aspon 1-2x za tyzden poriadne vyspis.

svetlonos
27. apr 2024

@anetakaa
jedna znama to mala dosť podobne. Zaplatila spankove poradenstvo, také jemnejšie, nie ze nechat dieta vyplácať. Dieťatko sa naučilo, malo okolo roka tiez. Bolo to nedavno.

theanak
27. apr 2024

Ahoj, moja má 16 mesiacov a tiež nie je ideálny spáč. Budí sa v noci každé 2-3 hodiny, niekedy aj po 1,5 hodine. Ale zatiaľ to pripisujem tomu, že je kojená a pri tom aj zaspáva. Prečítala som si toho veľa o spánku detí od spankovej poradkyne, keď som chcela zlepšiť spánok mojej dcérky. Väčšinou za časté budenie môže zlý režím (preúnava), cumlík, spánková asociácia alebo hlad. Problémom môže byť aj to, že zakaždým keď sa dćerka v noci zobudí tak jej dáte čajík, cumlik a ona si preto nevie bez toho spojiť spánkové cykly. Za normálne sa aj v tomto veku považuje max 3 zobudenia v noci. Ja by som asi skúsila nedávať dcérke pri každom prebudení čajík, ale napriklad prvý krát dajte až po polnoci a postupne predlžujte interval až do rána. Inak, ak začala chodiť, tak to môže byť aj regresia. Skúste sa pridať na fb do skupiny lepší spánok bábätiek a opýtať sa tam priamo spánkovej poradkyne 🙂

deby3
27. apr 2024

Asi to nepomoze, mozno tak psychicky, ze nie si sama. Moje dieta take bolo v tom veku. Od 8 mesiacov mala jeden spanok, do jeden a pol roka sa budila aj 15krat za noc. Spavala som 2-3 hodiny denne. Aj to prerusovane. Po 1 a pol roku sa to zacalo pomaly zlepsovat a mnozstvo budeni znizovat. Okolo 2 rokov to prestalo. Teraz sa zobudi ak prepisa plienku a je v mokrom. A to mozno raz za tyzden. Prebalujem ju v noci bez prebudenia, ale niekedy neodhadnem cas. Ma 2 a pol roka. Nepomohlo nic. Len vydrzat.

babulkomale
28. apr 2024

@anetakaa sucitim, prezila som.
Poradit neviem, poradia ti skor ludia co to nezazili a myslia si, co by mohlo fungovat. Ci to fungovat bude, uvidis.
Ja som bola vzdy nocna sova, ale spavala som v kuse, takze toto bolo aj na mna vela. Sice som nevracala ani neskoncila na infuziach, ale ja vela vydrzim, aj pocas zapalu pluc v teplotach som sa postarala o deti.
Len som chodila ako zombie a nechapala, kolko mi maju vydat v obchode, tak som radsej platila kartou 😂
Ked ti nema ani kto pomoct, to je blbe. Skus aspon vikendy si oddychnut, muz nech ide kocikovat alebo niekam ho vezme kamienky hadzat k vode a ty skus spat kedy sa da.
Mne sa nedalo ani cez den dobre, stale v napati, v strese kedy sa zobudi, rada spim v tichu a tme.
Držím palce, vydrz ❤️

pukina
28. apr 2024

Nepises, kedy vecer ukladas spat. Ale pri rocnom dietati a budicku o 7:00 by som neukladala skor ako o 20:00. Pripadne skus dat vysetrit zelezo, niekedy aj to byva pricina zleho spanku, ked ma dieta malo zeleza

anetakaa
autor
28. apr 2024

@pukina o 19:30-20:00 ide spinkať

cali2016
28. apr 2024

@anetakaa v tomto veku mala moja dcérka spánkovú regresiu.Trvala dlhých 6 týždňov.Spánok bol katastrofa. No a potom to zrazu prešlo a začala spávať lepšie.

patusss
28. apr 2024

Mali sme to tak, trvalo to 1,5 roka. Pomohlo, ze uspaval manzel. Isli pozriet z okna auta, ulozil do postielky, odisiel. Ak maly plakal, polubil, vysvetlil a sup naspat do postielky. Az potom sa to zacalo zlepsovat. Ak som uspavala ja, v noci ma potreboval aj 17x.

belasy_motylik
28. apr 2024

U nás v období zuby - buď práve rástli (schválne vždy aspoň 3 naraz), alebo sa chystali prerezať, alebo čokoľvek spojené s nimi. Nevyspali sme sa od 8. mesiacov do vyše 2 rokov ale že vôbec. Celé noci sme sa hrali, čítali rozprávky, nosili na rukách, vozili sa v aute, inak plakal, z toho mu tiekli sople, z toho zvracal, z toho zase plakal, zaspal tak na 20 minút, potom sme boli 2 hodiny hore a to celú a každú noc. A nie, cez deň sme nespali tiež 😆

pukina
28. apr 2024

@anetakaa ak ma tolko energie, skusala by som ukladat neskor alebo posunula budicek aspon o tu polhodinku skor a uspavat o tej 20:00. Ale uplne chapem, moj ma 1,5r a tiez su tie spanky ako na hojdacke, najhorsie vplyva rast zubov, a kedze mu idu jeden po druhom, je to nonstop. A este hrozna bola 18m regresia. To bol v noci 3-4 hodiny hore a nonstop rucal. Tiez si s muzom hovorime, ze sa zrejme vyspime, az ked mu posledne zuby vylezu🙂.. a to ja uz aj pracujem a niekedy je to fakt o drzku, po takej zlej noci. Drzim palce, raz sa to urcite zlepsi.

anetakaa
autor
28. apr 2024

@pukina ďakujem , aj vám držaním palce 😊