Lepší spánok bábätiek - skúsenosti

1. máj 2024

Ahojte maminy, máte niektorá skúsenosť s poradenstvom s touto pani? Už sme veľmi zúfalí čo sa spánku nášho bábätka týka ale sú tam veľmi vysoké ceny čo sa poradenstva týka.. ale ak by sme vedeli že to ozaj pomôže tak by sme do toho aj šli.. bojím sa však, či to nebudú vyhodené peniaze.. v niektorých starších diskusiách bolo zopár komentov, že im to nepomohlo.. mohla to byť však individuálna skúsenosť. Niekto nejaké aktuálne skúsenosti? ❤️

basulaak
1. máj 2024

Ja som zaplatila 140€ a po prvom raze som to vzdala. Mna to vlemi stresovalo. Znacit si kazdu minutu a snazit sa presne dodrziavat casy na ukladanie a “rezim”. Uz tak som mala rozhodene hormony a este dodrziavat nejaky rozvrh a casovy plan. No to neslo. Ukludnila som sa ked som s tym prestala. Ale niekomu to zas mozno pomohlo. Mojmu synovi pomahalo nebyt sam, spinkat pri kojeni, byt noseny.

luteam
1. máj 2024

Ahoj my sme tiez boli zufali hned ako som ptisla z porodnice maly aj ked je novorodenec vobec nebol taky ze by furt spal uspavanie bolo nekonecnr peklo...myslela som si ze je to blbost ale muz zavelil a kupil 😀 a dobre rozhodnutie nam to pomohlo uz maly prespi celu noc sice este to nie je idealne teda cez den k dosiahnutiu nasich spankovych cielov bude asi dlha cesta ale aspon clovek vie ako na to a co je spravne...takze za mna urcite ano mne tie peniaze za to stoja aby som sa vyspala

luteam
1. máj 2024

@basulaak tebe dali nejaky presny casovy plan? Lebo mne len nejake odporucania akurat potrebavali aby som si 3 dni znacila casy co som kedy robila s malym a ako som ho uspavala aby vedeli vyhodnotit ako na tom sme

basulaak
1. máj 2024

@luteam nie ale cca som vedela kedy uz nestiham uadat a co mi bude vypichnute ze som nestihla a robim zle. O 17:30 ho uspavat nemam to je skoro az medzi a bol tam casovy ramec a pod. A odnaucit od ukladania kojenim a proste…nie. Ja som nebola vhodny adept.

idemo
1. máj 2024

Ja som tiež nebola spokojná. Syn je veľmi kontaktné dieťa a položiť ho a nechať spať unas proste nešlo. Viem že začiatky s bábatkom sú tažké ale spánkový tréning nie je pre každé dieťa a pre každú mamičku…mne skor pomohli profily na IG ktoré sa venujú holystickému spánkovemu poradenstvu a viete si na profile prečítať odporúčania zadarmo.

ankare
1. máj 2024

Je to metóda vyplakania. Ako všetky "zarucene" metódy. Neboj, aj Tvoje babatko sa samo naučí raz spinkať, zaspí samo a prespí celú noc. Teraz je ešte maličké a veľmi Vás potrebuje. Dojci ho čo najviac, nos, laskaj,... nebude to dlho trvať. ❤️ Držím palce!

mabenn
1. máj 2024

neskusala som, ale znie to ako dobry biznis pre zufalych rodicov - co je v praxi 90% ludi

petronellla87
1. máj 2024

Nám pomohla, aj keď ja som za to neplatila, ale pani dáva raz za čas priestor na otázky tak to som využila

mima172
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
tani777
1. máj 2024

Ja skor odporucam Lenku Medvecku a "prosimspinkej"

luteam
1. máj 2024

Tak ja neviem ale o ziadnom vyplakani tie rady nie su ani o tom ze polozis a musi zaspat samo. Akurat radia ako to skusat postupne aby dieta nepotrebovalo tolko pomoci so zaspavani no kazdopadne mne to pomohlo

autor
1. máj 2024

Ďakujem za odpovede, presne ako niektoré píšete aj moje dieťa je veľmi kontaktné, najradšej spí v náručí a pri preložení do postieľky sa budí.. cez deň aj v noci.. nemala by som problém ak by som mohla porobiť veci pri ňom keď je hore, ale vyžaduje si veľa pozornosti a som často pri ňom. Takto mi uteká domácnosť, starostlivosť o seba, vzťah s manželom,… chcem len minimum času čo by som mohla venovať niečomu inému 😞 ale vyplakať ho nechať nechcem.. t

terry658
1. máj 2024

Mne pomohlo skôr prosím spinkej. A zmierenie, že teraz to máme takto.

aliaray1
1. máj 2024

A skusila si spolocne spanie? My tak spime od zaciatku a nema to chybu. Neskor sme naisntalovali postelne zabrany a kameru. Uspime sa spolu a potom ak nezaspim, idem si porobit svoje. Zaspavala takto rychlo.

luteam
2. máj 2024

A kolko ma dietatko? Lebo urcitu dobu to proste inak nejde ked mas kontaktne dieta. Som na tom rovnako cez den mi spi v satke takze nieco aj porobim ale je nezlozitelny lebo sa zobudi. Na noc ho uspim v zavinovacke spi so mnou v posteli a krasne spi od cca 21 do nejakej 3-4 a potom zaspi uz kojenim v posteli...

autor
2. máj 2024

@luteam Bábo má 7 mesiacov.. ja som tiež používala nosič, v prvých mesiacoch mi v nej krasne spinkal aj 2-3 hodiny.. aj keď bolo okolo hocijaký hluk keď bol v mojom náručí alebo v šatke pokojne spal. Takže si myslím že môj syn je kontaktný typ. Teraz už v nosiči nezaspí, nosím ho keď chcem dačo popratať/niečo malé navariť, ale ide to ťažko lebo už má 10 kg 🥲 Nechcem robiť nič nasilu, len je nám ťažko lebo v noci sa budí aj 8-9krát, keď spí pri mne tak trošku menej, ale aj vtedy 4-5krát je minimálne hore.. Myslím si že je to možno aj preúnava z nedostatočného a nekvalitného denného spánku, keďže nestíham pri ňom zostať keď spí, dávam ho do postieľky a budí sa..

luteam
2. máj 2024

Aha no to mas tazke neviem kedze moj je 4 tyzdnovi tak daleko este nie som ako je to s vacsimi detmi aj ked mam starsieho uz 3 rocneho ale ten v pohode spal v posteli cez den bezo mna 🤔 leb uspavanie dlho trvalo...kazdopadne vy som skusila na tvojom mieste vyhladat pomoc ak financie dovoluju alebo teda nejake ine poradenstva ako radili baby