2 alebo 1 spánok pre 13-mesačné dieťa

fashionshop88
31. jan 2024

Kedy alebo ako budem vedieť, že dieťa chce už len 1 spánok ? 🙈 1 spánok je málo a 2 zas veľa (2 veľa preto, lebo ľúbi spať veľmi dlho) noci máme zas také kadejaké, budí sa ... Už sme boli len na 1 spánku ale to bolo niečo hrozne, ako padla pol noc tak hore až do rána... Tak začala spávať konečne 2x za deň ale to mi príde zas veľa.... Na začiatku ako znova začala spávat 2x tak noci boli super, spinkala, len sa na papala, ale posledný týždeň zas sú noci také že sa budí aj keď cez deň spí 2x.... Cez den.... Keď ju zobudím skôr , je mrnčaná, mrzutá , keď ju nechám spať dlho ako chce potom nám neskôr vychádza druhý spánok a tým pádom večerný ani nehovorím. Keď jej nechám len jeden spánok noc je katastrofálna ... Vstane okolo 6/7 prvý spánok 9/10 spí v a 2-2,5h (keď ju zobudím skôr je mrzutá, plače, chce spať) okolo 14tej druhý spánok a zas 2-2,5h ... 20/21 spánok na noc , po pol noci hore / budí sa , nevie znova zaspať, aj keď by spala, len sa presadzuje alebo sedí .... Zaspí a spí do tej 6/7 ... Sú dni keď prvý spánok chce až okolo 10/11 (jednoducho nemožné ju uspať skôr) potom sa nám posúva aj poobedny spánok na 16/16:30 a nočný spánok až 22/23h 🙈🙈 a to potom je tak, že ráno spí aj do 8:30 a potom sa nám všetko posúva, jeden deň tak druhý deň tak. Ako jej nastaviť stály režim , je možné vôbec ?

denuss
31. jan 2024

@fashionshop88 mas jedno dietatko?

deedol
31. jan 2024

mali sme aj take, ze jeden den tak a druhy den tak 🙂
ale pomohlo, ked som videla, ze dva spanky su vela a jeden malo, ked sme sli namiesto prveho spanku von - teda okolo 9,30-10,00 von, potom domov, zjedol polievku a siel spat okolo 11,30-12,00. potom ako-tak vydrzal do vecera.

cibinka18
31. jan 2024

mozno to chce striedat jeden alebo dva denne spanky, podla toho kedy sa rano zobudi, taketo dieta vydrzi 4-5 hodin medzi spankami, mne pomahali aj tabulky, + - som sa tym riadila, nenechat spat oba spanky viac ako 1- 1,5 hodiny, vecer ukladat v stanoveny cas

denuss
31. jan 2024

@fashionshop88 pytam sa, lebo ja mam stvrte s ktorym to mam momentalne podobne, i ked v noci spi respektive budi sa nezavisle od denneho spanku. ma 12mesiacov. a teda musim este rano chystat a vozit deti do skolky a skoly a poobede pre ne ist, niekedy aj v presny cas a pomedzi vtesnat dva spanky, ktore nikdy neviem kolko budu trvat.. to je iny level. Obcas musim aj budit dietatko. Teda dost casto. Ale prezije to, pomrnci, preberie sa a ideme. Ak mas jedno, mas to o to jednoduchsie a az tak by som to neriesila. Ma take obdobie, coskoro bude stacit jeden spanok a bude to fajn. Ja by som si prisposobila rezim dietatku. Pripadne ked uz ozaj spi 2hod tak zobudila. Ponosit, nakojit ak kojis, upokoji sa, zahrat sa s nou, zabudne...

kitycat
31. jan 2024

My sme trochu stardi a zaciname bojovat s tym poobednym spankom, ale zatial musi byt aspon polhodina, obcas az okolo 16h aby vydrzala do osmej. Na jeden az ked bude chodit sa presunieme si myslim. V noci sa budi, ale dam prso a je v klude

theanak
31. jan 2024

Ahoj, presne to teraz riešim s našou 12,5 mesačnou. Ani za svet mi nechce zaspať na druhý spánok, celkovo uspávanie trvá straaaašne dlho, aj 1,5h. Doteraz som z prvého spánku budila po 30min., poobede potom som nechala spať aj 1,5 hodiny a večer okolo 20:30 už spala. Teraz? Buď ráno vstane okolo 6:30 a zaspí na prvý spánok o pol 10, 10, o 11 vstane a nezaspí až do večera do 19:00. Alebo vstane o 7:00-7:30 a zaspí až okolo 12:00 a to ju nechám spať aj 2,5h, ako chce. A večer okolo 20:00 zaspí. Ale v oboch prípadoch takisto od polnoci sa budí čo hodina, dve. Takto už asi týždeň fungujeme. Hádam sa to zmení opäť na starý režim 🤯😀

aiana24
31. jan 2024

Podla toho co pises tak potrebuje este 2 spanky.

Ja som tiez vzdy s hodinkami nad dietatom a riesim, pocitam, budit ci nebudit, ale poviem ti, najlepsie je vtedy ked sa snazim nevenovat tomu pozornost, vtedy sa aj dieta upokoji a ustali sa mu rezim.

ivangeline
31. jan 2024

Potrebuje dva. Nastav si to tak,aby to vyslo. Kedy spi 2? Ake su casy? Drz sa ich. Obcas nezaspi,nezaspi ale rezim nemen

00momo
31. jan 2024

Môj od 8m má 1 spánok. Maly má 2.5r a spí 1 spánok. Vstava medzi 6:30-7-30 raňajkujeme, hrajeme sa dačo zje vypije mlieko a ide spať 12:00-12-30 spí 2- 2,5h. A potom zase dačo zjesť hrajeme sa. Večer vaňa pyžamko, mlieko a späť. Ide do postele 20:30-21:30.

fashionshop88
autor
31. jan 2024

@denuss 2 deti mám. Staršia má už 10r