Zvracanie dieťaťa v MHD

17. okt 2022

Ahojte,stalo sa niekomu z vas ze sa vam dieta pozvracalo v autobuse? Ako ste to riesili? Sli ste za soferom,pripadne ste zaplatili za vycistenie? Ide mi o to ze s malym cestujem kazdy den hodinu a pol zo skolky autobusom a su rozne crevne virozy v skolke a mam hrozu z toho ze sa mi zrazu v buse pozvracia...

nelca84
17. okt 2022

Sacok?

hipuska
17. okt 2022

Alebo si nos to skladacie vedierko v kabelke, prípadne misku

autor
17. okt 2022

Zienky,nosim si sacky ale maly je taky ze on nepovie nic a zrazu sa pobluje 🤣🥶🥶🥶

mistymay33
17. okt 2022

Ja si pamatam ze ako dieta som sa povracala v mhd, ked som isla s babkou. Absolutne netusim preco mala babka v kabelke utierku, ale v tej rychlosti mi ju dala na kolena a este z kabelky vytiahla igelitku (babka si poctivo schovavala igelitky a mikrotenove sacky na viacnasobne pouzitie) Tu igelitku mi dala pod nos, tam som hodila zvratky, a tou utierkou si pamatam ze mi uzrela usta a potom utrela aj kusok sedacky v mhd co som trosku zaspinila a hned na najblizsej zastavke sme vystupili a vsetko vyhodila do kosa. Nastastie vtedy boli v bratislavskej mhd take hnede kozenkove sedacky, tak sa to utrelo raz dva.

bluka2
17. okt 2022

Myslím si, že vyčistenie po takýchto situáciách je už zahrnuté v cene lístkov... Proste s tým rátajú, že sa sem tam v autobuse niekto povracia. Samozrejme treba sa snažiť zanechať, čo najmenšie znečistenie

liz_lemon
17. okt 2022

hodinu a pol zo skolky busom? to nebola skolka blizsie?

sszuzu8
17. okt 2022

Čistenie si nikto účtovať asi nebude ci? Ale jasne ísť za vodičom a poprosiť ho nech vám požičia mop alebo čosi.. Oni to naozaj ocenia keď cestujúci prídu a povedia co sa stalo. Ale je veľa ľudí čo nechá tak

autor
17. okt 2022

@liz_lemon nie..byvame v prahe a staviame blizko skolky dom,ale zatial prechodne byvame v inej casti prahy..tu je vsade daleko 🙂

liz_lemon
17. okt 2022

no, tak to je peklo, takto cestovat, aj ked docasne

marca12
17. okt 2022

@sszuzu8 kde v mhd maju mop? Jedine,ak by po zaverecnej prisla do depa

marca12
17. okt 2022

V kabelke maj vzdy sacky,vlhcene utierky a obycajne vreckovky pripadne par utrzkov kuchynskych utierok. Neviem,ci by som soferovi hovorila o zvracani. On nema cas zastat a nechat ta to vyupratovat docista.

lucyluska
17. okt 2022

Ja som mala plastovú tašku pripravenú.
Daj mu možno štvrtku kinedrilu. Sedieť v predu, pozerať sa pred seba. A tašku priprav tak ci tak, napne ho a vyvracia sa. A zober viacej tašiek. Mne pomáha aj bublinková čistá voda.

judar
17. okt 2022

Nespoliehaj sa cisto na crevne vyrozy ked ti dieta vracia pocas cesty ale radsej to ries skrz doktorov lebo nikdy nevies ...ja tymto trpim odmala, ze uz ako dieta som vracala aj v busoch ci v autach a matka to po mne utierala co som mala 5-6-7 rokov len co si pamatam ...a veru dake 2 roky dozadu pocas zimy ma to tak zdraplo ze som si doslova nagrcala do salu co som mala okolo krku v regiojete hanba nehanba co bolo proste po ruke nez aby som zapackala bus...takze ja stym zijem loteriovo ze ani tabletky nezaberaju

kristina2412
17. okt 2022

Mne sa stalo. Dcéra trpí kinetozou. Za mnou sedela cudzinka turistka- Aziatka ktorá bola vybavená mokrými , suchými, dezinfekčnými obrúskami , sprejmi atď, ktoré mi ochotne požičala , takže po mojom čistení bol trolejbus čistejší ako predtým 😂šoféra som neinformovala. Ale keďže malá bola v kočíku tak som bola špinavá hlavne ja a druhá dcéra. Pokiaľ syn nemáva kinetózu je malá pravdepodobnosť že bude zvracať v doprave. Väčšina našich strachov sa v 95 percentách nesplní.

snehulak77
18. okt 2022

Ísť za vodičom, majú u seba handry, lebo toto čistí totižto šofér, nemajú žiadnu extra firmu, ktorá by im cistila autobusy. Keď si predstavím, že niekto by sa povracal, nechal to tak a ďalší nastúpia, no nechápem niektoré komentáre. Keď mi je zle, ovracam to tam, tak aspoň poviem šoférovi a ospravedlním sa. Je to aj preňho nepríjemné. Pokiaľ môžem, upracem to sama.
Ak vieš, že takýto problém budeš riešiť, tak jedine stále pred dieťatkom sáčok a upozorniť, že doňho bude. Poprípade ak vie, že ide to, tak poprosiť hneď šoféra, či môže zastaviť (ale to tak niekde na dedine, v meste a na vypadovkach asi nereálne). Veľa šťastia, nepríjemné to musí byť 🤞

snehulak77
18. okt 2022

@marca12 majú mopy, čistia si sami busy, občas aj počas prestoja, keď treba a prestoje nemáva ju vždy v depe

stanulienkat
18. okt 2022

Ked vies, ze nieco take hrozi. Treba sa zabezpecit servitkami, vlhcenymi utierkami, sackom.
Ja som zazila, ze islo asi 10 rocne dieta s dedkom v buse, to dieta asi 3 zastavky hovorilo, ze mu je na vracanie. Dedo nic....dieta potom zvracalo. Vystupili, akoby sa nechumelilo. Dedo nemal tolko slusnosti, aby to aspon oznamil vodicovi. Tak sme vsetci cuchali 1/2 litra grcky.

ysseba
18. okt 2022

@mistymay33 No inač to neviem koho bol nápad dať do MHD čalúnené sedadlá... Ale dobrý nápad to veru nebol 😂

masinka
18. okt 2022

Mne sa raz dieta v buse povracalo, sedelo v bugine, vacsinu malo na sebe, ale nieco prsklo aj na zem, nastastie to bolo uz tesne pred konecnou zastavkou. Isla som to povedat soferovi, ospravedlnovala som sa mu tam, bol zlaty, ze to je v pohode, vytiahol odkialsi krhlu a isiel to poumyvat. Ono hlavne v tych vecernych spojoch im chodia kadejaki opilci, tam musia byt chudaci soferi na taketo pripady pripraveni.

katikaba
18. okt 2022

Ja som toto mavala s dcerou v električke,tak ked sme chodili do jasli,mavala suche ranajky,aby jej nebyvalo zle ,vacsinou jej byvalo od mlieka a nikdy nic nechytila v mhd ziadnu virozu,ked sa dalo som vzdy otvorila okno,aby bol cerstvy vzduch a v zime hned rozopla vetrovku,aby jej nebolo teplo,my sme chodili okolo tretej naspäť domov,takze nebyvali plne elektricky,hlavne nejest pocas cesty ani tam ani späť

mistymay33
18. okt 2022

@ysseba No to veru nie, v lete sa do toho človek spotí, ked to obleješ, ovraciaš, alebo sa ti dieťa pociká, tak to len tak neutrieš...

leuska0910
18. okt 2022

Hej, ja som sa ako decko dovracala v buse, proste to z nicoho nic zo mna vyletelo.. mama isla s nami (boli sme este s bratom) az na konecnu, ze nebude rusit sofera a nejaky dedko dal mame servitky na utretie..
Sofer bol nasraty, lebo v ten den mu uz jedno decko predomnou ovracalo bus..

ysseba
18. okt 2022

@mistymay33 alebo ked si tam sadne pošť.ty bezdomovec 🤢