Žlté fliačiky na hlave

emma2510
2. feb 2013

Maly ma na hlave take zlte fliaciky ako vyrazky to vyzera , mysleli sme ze je to zo samponu ale ten uz vyse mesiaca nepouzivame a stale to na hlave ma. Neviete nahodou niekto co by to mohlo byt?

1ivanka1
2. feb 2013

A ked to skusis odskriabnut nejde to dole?

martinkatinka
2. feb 2013

Náš mal niečo podobné ako novorodeniatko, mal to len kožu, odlupovalo sa mu to, dalo sa to vyčesat, ale jemne treba.i
Opýtaj sa doktorky na poradni

kociskova
2. feb 2013

@emma2510 ahoj, to by malo mať skoro každé bábatko, mala by to byť detská lupienka, malej som to pomaly dávala dole nechtom alebo kefkou na vlásky,ale teraz som si pri malom kúpila v lekárni šampónik na detskú lupienku a pekne to malému odišlo samé, ale pri malej mi doktor hovoril,že to možem pomaly nechtom odškrabkávať a nič sa nestane, vačšinou to majú bábatká asi tak do štyroch, piatich mesiacov.

trnka77
2. feb 2013

koľko má malý?podľa mňa je to mliečna chrasta,pri miernej forme nám pomohol šampón BéBé na mliečnu chrastu-v lekárni dostaneš a zo začiatku som mu natrela hlavičku jemne olivovým olejom,nechala chvíľu pôśobiť,potom vyčesala jemne a umyvala so šampónom.V žIADNOM PRíPADE NEZLUPOVAť NASILU,len vyčesávať 🙂 🙂

nana80
2. feb 2013

ahojte tiež by som potrebovala s niečim poradit info do IP. dakujem

yana.
2. feb 2013

neviem ako sa to vola, ale je to u babatka normalne, do roka by to malo zmiznut. Ked pojdes do dr tak jej to povedz, nam na to nukala olejcek, ale nechceli sme, zmizlo to same

ludkazh
2. feb 2013

malej pomohla modra indulona...potom som to vycesala hustym hrebenom ....

billam
2. feb 2013

Je to seborea...namasti mu to olivovym olejom a po chvilke mu to hrebenom vyces...neboj sa, má to skoro kazde dieta.

andrik78
2. feb 2013

Je to mliečna chrasta má to veľa babätiek. Asi pol hodinu pred kúpaním natri hlavičku detským olejom potom umyť a vyčesávať. Môžeš to zopakovať viackrát.

benne
2. feb 2013

Mojim deťom sa to vracalo tak do 3r., im ale zabral jedine Aviril detský olej, taký modrý. Posadila som ich do vane (jasné, že to už boli starší, než je tvoj 🙂 ), nakydala na hlavu, kým sa hrali, pekne im to zmäklo, vyčesať to išlo úplne jednoducho, umyla som vlásky a hotovo.. akurát, že potom ďalšie 3 dni chodili aj tak s mastnou hlavou 😀

emma2510
autor
2. feb 2013

dakujem vyskusam