Závraty u 4,5 ročného dievčatka

modroocka7
11. feb 2012

Dobry den, dcerka sa uz dva dni stazuje pri prudsom pohybe ( napr. ked som ju zdvihla zo zeme z lahu do stoja, resp. ked vstava prudsie z postele) na "tocenie sa" hlavy. Mate s tym niekto skusenosti? Moze ist o nizky tlak, alebo to moze signalizovat aj nieco vaznejsie? Zacinam mat dost velke obavy. Budem rada, ak sa najde niekto, kto ma podobne skusenosti a podeli sa o ne... Vdaka.

kamilka22
11. feb 2012

no, aj moja dcerka obcas spomenie, ze sa jej kruti hlava. U nas je to zrejme o nedostatku tekutin. Ja ju musim do pitia nahanat, a ked ju nenahanam, tak ona zabudne a kruti sa jej v hlave. Mozno je to aj u Vas, tak, ale ak mas pochybnost, tak chodte k lekarovi, za to nic nedas.

modroocka7
autor
11. feb 2012

Vdaka za reakciu, nechcem si pripustat hrozive scenare, verim, ze ak to bolo sposobene prudkou zmenou pohybu, tak sa to da za par dni do poriadku. A skusim jej zajtra dat viac pit... Este raz dakujem.

latvia
11. feb 2012

@modroocka7 zajdite k doktorke, moze to byt z nedostatku tekutin, ale pokial to vylucis, a problemy pretrvavaju, treba ist na vysetrenie. tocenie sa hlavy pri zmene pohybu mozu byt aj z inych dovodov, napr. vestibularny syndrom ma podobne priznaky, toci sa hlava pri zmene polohy. urcite budes kludnejsia ked tvojej dcere vylucia akukolvek chorobu.

adelaine
11. feb 2012

@modroocka7 a nepadla v poslednych dnoch? neudrela si hlavicku?
zavraty mozu byt sposobene nedostatkom tekutin, urazom, prip. poruchou rovnovazneho organu vo vnutornom uchu..urcite reba kontaktovat pediatra a neskor absolvovat ORL vys., len aby si bola kludna..