Zarastené nechty na palcoch

29. nov 2021

Prosim vás stretli ste sa niektorá s takýmito nechtami na palcoch na nohách? Od narodenia ma nechty akoby potiahnuté z hora tou kožou, postupne sa to posúvalo, dnes má 5 týždňov a vyzerá to takto, na poslednej poradni som sa žiaľ zabudla doktorku opýtať, a ďalšiu máme až k dva týždne :( neviete náhodou že čo s tým robiť? Vyzerá to bolestivo ale keď mu to chytím, zatiaľ ho to neboli, dúfam že ani nezačne

anjelicek26
29. nov 2021

Zatial macat v repiku a ist to ukazat pediatricke.

autor
29. nov 2021

@anjelicek26 prečo v repiku?

anjelicek26
29. nov 2021

Repik vytahuje zapal. A ten tam ma, aj ked necukne od bolesti... treba s tym ist.

qwer2019
29. nov 2021

@anjelicek26 súhlasím, repík je na toto skvelý. Môj muž, keď si neustriehne, aj teraz keď mal dovolenku a nenosil pracovné topánky si neuvedomil a zarastol mu, zapalilo sa mu tak som mu kúpila repik, 3 dní si 2x denne robil repikovy kúpeľ na nohu zápal mu ustúpil.

autor
29. nov 2021

@qwer2019 dobre vyskúšam repík určite, môžem mu to tamponom vlhcit pri každom prebaľovani, snáď to pomôže. A inak myslite že tu žltú suchú kožu hore mu môžem trochu odstrihnúť či radšej nie?

qwer2019
29. nov 2021

Kým mu to nerobí veľkú šarapatu radšej nie, aby sa tam aj nožničkami nedostal väčší zápal, predsa tam nie je niečo v poriadku. Zatiaľ mu to močte v tom repiku. A tamponik nezmykajte veľmi nech tam ostane ten repík. A ešte aj teplá voda je dobrá. Čiže kľudne si užite večerné kúpanie. Držím palce

marcellka32
29. nov 2021

Nič mu tam nestrihaj... namočiť v repiku, dať betadin a gafrovu masť (vyťahuje zápal)...takéto rieši medicínalna pedikerka (dcéra s tým bojovala), dr jej dala špeciálne spony na necht a už je pokoj..len neviem či v tejto LD dobe robí (aj keď to čo ona dokáže s nohami a nechtami ju obdivujem a zaradila by som ju ako lekár, nie pedikerka)

autor
29. nov 2021

@marcellka32 a myslíš že to bude vedieť vybaviť aj pediatricka, alebo nás posle na chirurgiu či inde?

marcellka32
29. nov 2021

Pediater nemá na to tie správne nástroje a veci ako medicinalna pedikerka...zavolaj svojej v okolí či robí, neviem odkiaľ si