Vysušená pokožka u 6 týždňovej dcérky

nicoll212
13. júl 2015

Zdravim, moja mala ma na rukach a na nohach suchu pokozku a uz neviem co jej mam na to davat... v porodnici mi povedali ze olivovy olej, ten zaberie nachvilu a zase sa jej to vysusi, doktorka jej predpisala Balmandol olej (do kupela) ale mam dojem ze ani po nom sa jej to nezlepsilo, predtym jej predpisala Excipial krem ze to mam davat namiesto olivoveho... vraj mam kupit obycajny detsky olej (ten mi neodporucila doktorka ale znami) ale predtym nez ho kupim, by som brala nejake rady aj od vas, ak mate alebo ste mali s tymto pripadom skusenost ...

sanmari85
13. júl 2015

Modra indulona alebo nivea sos.

jumi2009
13. júl 2015

@nicoll212 moja mala ked sa narodila mala velmi suchu az taku supinatu pokozku.Tiez som skusala vselico a jedine co pomohlo detsky olej aviril od alpy.Treba vyskusat.Asi kazdej pokozke zaberie ine.

bielavila
13. júl 2015

a aky je typ? je svetla so svetlymi ockami? ci skor tmavsia? ma aj na tvaricke? ja mam svetleho chlapceka a ma suche nozicky rucicky aj supinatu tvaricku, dnes mi lekarka povedala, ze asi bude atopik -alergik aj nas poslala na dermoimunologiu...dala nam na to kyselinu mliecnu na pravidelne premastovanie, a na tvaricku pouzivam la roche lipikar, z toho sa mu krasne vycistili licka aj cielko... je drahy, ale vidim krasne vysledky, v kazom pripade ak sa ti nepozdava skus tu koznu-imunologicku. nas ma vraj nejake ciarky pod ocickami co je jeden z priznakov, ze asi bude mat ten atopicky ekzem, tak to nechcela podcenit a poslal nas na vysetrnia tak uvidim ako to dopadne....este ti viem poradit ze krasne premasti aj olivovy olej z lekarne, taky specialny pre babatka malinke

martinka13
13. júl 2015

Nám pomohol excipial. Mala až červené šupiny suché a po 2-3 dňoch ok.

alenata
13. júl 2015

@nicoll212 tiež sa prikláňam k excipialu...používali sme mliečko na celé telo. Dr. mi už v pôrodnici povedala, že suchá pokožka u dieťaťa je takou predzvesťou toho, že dieťa bude alergik. U nás sa to bohužiaľ aj splnilo 😒

nicoll212
autor
13. júl 2015

@bielavila no je skor taka tmavsia a tmavomodre ocka ma.. akurat co ma taky fliacik medzi ocami, ale ten ma aj vzadu na krku aj na boku.. no skusim tu modru indulonu zatial a ked jej to nepomoze tak sa poradim asi v lekarni, jej doktorka je nejaka divna by som povedala... ta ze hovno vyriesi... a asi to aj tak bude :D

lilimoni
13. júl 2015

Mojej pomohol do kupela Oilatum plus alebo tak nejak sa to volalo a kozny zakazal oleje, vraj vysusuju 😨 Dal mi recept na daku miesanu mast, ze len suche miesta mam natierat a vraj "balzamovat" deticky je hlupost a vobec sa kremovat nemaju.

bielavila
13. júl 2015

@nicoll212 svetlejsia pokozka je nachylnejsia, ale kludne moze byt aj pri tmavsej kozi, necakaj a ries to, ked ti lekarka nepomoze skus si vypytat vymenny listok na alergologiu spojenu s dermatologiou, tam ti pomozu

alenata
13. júl 2015

@nicoll212 myslím, že ani modrou indulonou nič nepokazíš 🙂 ak je to atop. exém. Ja som synovi na takýto exém najskôr skúšala dávať všelijaké mastičky-od kožného lekára. A všetko sú to škodlivé kortikoidy. Nakoniec som to všetko vyhádzala a zistila som, že modrá indulona zaberá najlepšie.

angela1103
13. júl 2015

my sme pri dcérke použili konopný krém, ten jej veľmi pomohol, keď mala vysušenú až šupinatú kožičku na tváričke

modrofuzik11
13. júl 2015

nam pomaha bepanthen. naozaj pokozku premasti a ukludni. skus mozno zmenit aj prasok na pranie. pre nas boli zle persil a podobne, nedrazdi nas lovela.

seahorse27
13. júl 2015

Nam najlepsie pomaha kalciova mast. Excipial sme skusali 2x - prvy krat asi v 1,5 roku len na predlakti, výsledok - otrasne cervene pupaky. Druhy krat teraz po 5 rokoch - normalne jej zliezla z toho koza. Oilatum do kupela tiez nula bodov. Ked treba, tak natieram deti kalciovkou od hlavy po paty :D Ja ju tiez pouzivam na suche ekzemove ruky namiesto kremu a nedam na nu dopustit.

maca283
13. júl 2015

Ahoj ja som malu natierala mandlovým mliekom a aj teraz a použivam aj ja Ked bola mala šupala sa ako kapr a pomohlo

terka1607
13. júl 2015

Modra indulona je najlepsia a krasne vonia, doporucili mi ju v porodnici

ivetz
13. júl 2015

Nam pred rokmi (a nielen nam) pomohol pravidelny kupel do ktoreho sme pridavali odvar z otrub. Ta voda bola taka mazlava, ale pokozku premastila a obohatila o vitaminy sk. B.

nanka3
13. júl 2015

@nicoll212 ahoj, my sme vyskusali vsetko, od olejov, excipial, kadejake kremy, indulonu... Od biodermy atoderm, ani nejdem menovat, co vsetko, nakoniec sme skoncili u koznej, ktora odporucila lipikar od la roche alebo od ADermy- exomegu, vraj oba su dobre, kupila som exomegu a fakt dobra, najlepsie, co sme mali, akurat dnes som objednavala cez net.

seahorse27
13. júl 2015

Ano, ako pise nanka3, A-derma exomega je super ako prevencia. Odkedy pouzivame tento telovy krem, pokozka je je v ovela lepsom stave ako predtým. Aj mydlo mame od A-dermy.

meluela
13. júl 2015

@nicoll212 skus bioderma abc derm
a menej kupat, kludne aj len 1-2 krat za tyzden, a len trosku detskym mydlo umyt ritku, inak len cista voda .. pripadne to balneum s tym sa da aj poumyvat namiesto mydla
olej vysusuje (paradoxne), ten by som nedavala

pe
15. júl 2015

odporúčam Bepanthen care mast, výborná mastička na rôzne kožné problémy, ja si ani neviem predstaviť, že by sme ju doma nemali 🙂 skús kúpať len v čistej vodičke a po kúpaní - na noc aj viac krát za deň potri tie miesta Bepanthenom, je výborný aj ako prevencia pred zapareninami, pri prebaľovaní treba natrieť vrstvičku v namáhanej plienkovej oblasti... verím, že vám pomôže a nebudete sa trápiť 🙂

shterezka
15. júl 2015

kokosovy olej a myslim to vážne,nie preto,že u Vás na Slovensku zrovna tereaz ,,frčí,, !!

asocial
15. júl 2015

@nicoll212 no, ja ti nechem brat iluzie, nas syn tym, ze bol dlhsie v bruchu sa narodil cely suchy a taha sa mi to doteray, v oktobri bude mat 3..dokona sa stalo to, ze asi v 5 - 6 mesiacoch mal velmi silny atopicky ekzem..to uz vieme, vdaka vybornej koznej eliminovat..z vyssie uvedenych mu nepomohlo nic..
az po navsteve koznej - ma kyselinu mliecnu namiesanu v lekarni (napr. v BA ju taku spravnu robia len dve lekarne), pouizva este kram od adermy exomega..mame sice aj ihctyol aj krem aj pastu, ale to je na dve veci...

ono asi len skusat, kazdemus a ine osvedci