Vredík na tvári 8 ročnej dcéry. Začína puberta?

medovka14
16. dec 2013

ahojte, moja dcéra bude mať vo februári osem rokov... dnes som jej nasla prvý vredík, pupák, či ako to nazvať na brade... myslíte, že u nej začína už puberta? kedy od takéhoto znaku môže prísť prvý menzes?

sisaha
16. dec 2013

@medovka14 urcite to este nie je puberta... Na to aby dostala menzes musia byt u nej pritomne druhotne pohlavne znaky, t.j. rast prsia, ochlpenie. Menzes sa vacsinou objavi, az ked narastie ochlpenie aj pod pazuchami a musi dosiahnut urcitu hmotnost..

medovka14
autor
16. dec 2013

@sisaha no dufam, pride mi to skoro... ja som sice uz v 10-tich dostala menzes, ale 8...

dai
16. dec 2013

@medovka14 podla mna je to len vredik a nie akne - moja mala ma 6 a niekedy sa vyhadze ze vyzera ako pubertacka - obycajne je to reakcia na nejake jedlo ( bud vela citrusov ked dostane slinu alebo nieco nove )

o menstruacii ale podla mna hovorit nikdy nie je dost skoro - clovek nikdy nevie ... ja som dostala menzes neinformovana , kedze moja mama ho dostala az v 17tich a v 11tich mi o tom nieco hovorit jej prislo nenormalne skoro. Menzes som dostala v tabore, kde som bola bez rodicov, strasne som sa bala a zaroven hambila a absolutne som nechapala co sa so mnou deje...
ako som pisala - moja dcera ma 6 ale uz vie co je to menzes - nie nejak podrobne ani presne nevie co sa deje a preco, ale vie ze zeny od isteho veku kazdy mesiac krvacaju z tade z kade cikaju a ze to nie je nic zle a keby nieco treba ist za mamou...

podla mna ale v 8mich rokoch nastane puberta len ak ide o nejaku hormonalnu chorobu, inak je to moc skoro.

medovka14
autor
16. dec 2013

@dai dik za nazor, nasa uz davno vie, ako je to s menzesom a detmi 🙂 teraz cez vikend pojedla vela mandariniek, mozno to ma z toho, teraz mi to napadlo ked si spomenula tie citrusy 🙂 len sa to objavilo prvy krat, tak som bola prekvapena 🙂