V čom môže šelesť srdca obmedzovať môjho syna?

szzuzka
28. mar 2019

Boli sme u na vyšetrení v októbri/2018, malému bol diagnostikovaný funkčný šelest. Chcela by som sa informovať, či to nejak môže pociťovať malý, lebo sa začal sťažovať posledné dni, že pociťuje búšenie srdca, a mal pocit, že mu vynecháva niekedy ( nepravidelný rytmus). Môže to spôsobiť šelest alebo môže sa s nim nejak súvisieť? (Z manželovej strany môžu byť dedičné srdcovo-cievny choroby. ) Alebo skôr strach, stres.... atď.
Ďakujem za odpovede.

sonicka96
28. mar 2019

Ja som mala šelest a jediné čo som nemohla bolo behanie... To búchanie srdca môže cítiť pri väčšom namahani kedy je organizmus veľmi zaťažený. Určite ho budú kontrolovať na EKG ;) ale šelest není nič hrozné , nemusíte mať strach 🙂 mne ho objavili a za rok a pol zmizol

majic
28. mar 2019

ja mám šelest od narodenia, každoročne som chodila na prehliadky k detskej kardiologičke až dokým som neskončila strednú školu, mohla som všetko, aj behať, som bez ťažkostí 🙂 takže to nie je také hrozné

jana_vaj
28. mar 2019

Jasné že môže. Ako ak by sa ti to dalo, mala by si sa pokúsiť ho držať tak trocha v kľude. Také pocity sa môžu objaviť pri veľkej záťaži na organizmus.

svettii
28. mar 2019

Môže aj nemusí to s tým súvisieť ale všeobecne sa šelest neberie ako nejaká strašne vážna vec. Samozrejme ak by mu bolo zle alebo niečo tak nech sa nenaháňa alebo čo ale deťom to zvykne aj zmiznúť po nejakom roku alebo tak. Každé je ale iné. Možno keď o tom počul tak sa proste zľakol čo sa deje a teraz sa príliš sleduje a aj tým si spôsobuje problémy

sisaka
28. mar 2019

Očividne sa syn začal pozorovať a namyslat si veci, treba od šelestu odpútať pozornosť, zbytočne sa stresuje.
Jedno z mojich deti malo selest, vekom z toho vyrástla, nikdy nebola fyzicky obmedzovaná, ani nemala žiadne symptómy, ma to kopec deti, tak to treba brat a nerobiť z toho problém, keď rodičia budú v pohode a nebudú dieťa v kuse sledovať, dieťa sa vráti do normálu a tiež sa prestane pozorovať

katrinka8
28. mar 2019

To závisí od celkovej diagnózy. Dcéra mala vrodený šelest, objavuje sa jej občasne pri chorobe dýchacích ciest. Nemá žiadne problémy ani prejavy, ani obmedzenia. Mala by už byť vyradená z evidencie kardiológa vraj. Chodíme raz za rok na kontrolu. Akurát mi bolo povedané, že keby chcela robiť vrcholový šport, mala by potom chodiť na záťažové testy. Inak môže robiť absolútne všetko.
Ale to, čo má jeden, nemusí platiť pre druhého. Treba sa radšej poradiť u kardiológa.

eliska13
28. mar 2019

@szzuzka nemal by mať žiadne mala som to ja aj syn.Skor je vystraseny

miriam11
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sendy111
22. mar 2024

@miriam11 ahoj prosim ta mam nedomykavost chlopne chldim stale na kardiologiu nikdy mi doktorka nepovedala ze mam selest a to som bola u troch roznych a dnes ma obvodna pocuvala a hovori pocut selest no ja som z toho hotova je to nieco vazne?