Tuk na očnom bielku

claudi2011
30. apr 2024

Stretli ste sa prosím niekto s tukom na očnom bielku ? Dcéra ma žltý fľak na bielku, lekárka povedala že to vyzerá na tuk ale dcéra ma len 2 roky nedala sa dobre vyšetriť a na internete neviem nájsť fotky čo by sa mi nato podobalo 😞

sisa_s
30. apr 2024

Pinguecula?

lonely66
30. apr 2024

@claudi2011 mám pocit, že toto malo moje dieťa v rovnakom veku. už bol dokonca dohodnutý termín na zákrok, ktorým by to boli odstránili, keď to samo prasklo. pravdou je, že som mastila očko asi 2 týždne nejakou kortikoidnou mastičkou. tá na prvý pohľad nezabrala a už keď sme riešili zákrok (podľa očnej bežný, jednoduchý a bezpečný) tak to samo rachlo a oko sa vyčistilo. teraz je tomu takmer 13 rokov...

claudi2011
autor
1. máj 2024

@lonely66 my sme mali tobradex kvapky aj mastičku ale nezabralo vôbec. Pozorujem to uz od začiatku tohto roka. Trápi ma že si to nenecha poriadne pozrieť a bojím sa že to nieje len tuk 😞. Priložím fotku očka, či ste to mali aspoň podobne ako my.

claudi2011
autor
1. máj 2024

@sisa_s pinguecula sa vraj nevyskytuje u deti. Bežne je to u ľudí po 40

lonely66
1. máj 2024

@claudi2011 tak u dcéry to bolo inak. mala takú akoby tukovú hrčku v kútiku oka. lekárka aj tvrdila, žeby sa to malo vstrebať masťou, ale nevstrebalo sa. vyzeralo to ako vyrážka, ale v oku. až keď sme mali ísť objednať termín na odstránenie, tak to zrazu prasklo, hnis vytiekol a bol pokoj.
to, čo vidím na prvom obrázku, sa mi neskutočne podobá na moje oko v septembri, keď som "dostala" nejakú baktériu. musela som vybrať tiež kvapky a tuším aj kortikoidnú masť mi vtedy dali. druhá fotka vyzerá akoby úplne iné oko... toto sme teda nemali. ale takú malú hrčku, taký j....ák 😀 😀 čiže teraz neviem poradiť, ľutujem.

laurikagab
1. máj 2024

@claudi2011 ja to mam v oku..netusim od akeho veku, ale uz na SS si to niekto vsimol..obcas som mala ,chut’ si to vybrat..je to ako ,zlty, vajecny bielok

claudi2011
autor
1. máj 2024

@lonely66 áno vyzerá to ako iné oko lebo jedna fotka je fotená cez deň na dennom svetle bez blesku a druha v spánku s bleskom tam mala očko prekrvene lebo nespala na obed tak mala unavene oči 😊
Robili aj ster z oka, našli baktériu Enterococcus faecalis. Nerozumiem ako sa jej takáto baktéria dostala do oka, hygienu dodržiavame až moc. Pritom očko nemala nijako podráždene, ani ju nesvrbelo, nebolelo ani neslzilo. Lekár sa ale vyjadril že tento žltý fľak vôbec nemusí mať žiadny súvis s tou baktériou. Vám to prosím po akom čase zmizlo ?

lonely66
1. máj 2024

@claudi2011 tiež si myslím, že fľak s baktériou nesúvisí, ale nie som lekár... ja si už presne nepamätám, je to veľa rokov, ale trvalo to tak pol roka. len ako som uviedla, šlo o úplne "iné" oko, ako vidím na fotografiách...

lonely66
1. máj 2024

@claudi2011 moja mala akoby tu vyslovene jebáčik (aj prakticky bol, keď to prasklo, normálne jej tiekol hnis cez oko).... viď tvoja upravená foto

claudi2011
autor
1. máj 2024

@laurikagab áno presne tak to vyzerá a aj ste boli s tým u lekára že čo to je ? 🙏

claudi2011
autor
1. máj 2024

@lonely66 ale písali ste že sa to podoba na vaše oko v septembri keď ste mali baktériu, to koľko trvalo kým to zmizlo?

laurikagab
1. máj 2024

@claudi2011 nie, ja som si to sama vygooglila aj fotky nasla na nete..a kedze tam pisali, ze je to neskodne..prip.sa to moze odstranit, tak som to nechala tak..parasox je, ze som absolvovala ocne prehliadky a doktorka mi to nikdy nespomenula a ja som sa na ro nepytala..vzdy som zabudla.

lonely66
1. máj 2024

@claudi2011 aha, toto očko, čo je na prvej fotke? také akoby napuchnuté? no tam som brala kvapky aj masť, tuším... no a začalo to miznúť za cca 5-6 dní. odpúchalo postupne, ale kým som vyzerala ako človek, prešiel takmer týždeň. ale to som mala celý deň oko také, ako je na prvej fotke. ba ešte horšie. taký opuch, že som "nevidela" na pol oka. zasiahlo mi to obe oči. jedno menej, druhé viac. takže som liečivo aplikovala do oboch. tak mi aj lekár predpísal. ale našťastie to zmizlo a nebol potrebný žiaden iný zákrok (jeden známy mal tiež taký opuch ako ja a skončil "pod nožom". museli mu tam trošku narezať, aby hnis vytiekol, toto nebol môj prípad). ale to nechcem strašiť, to by dieťa muselo mať opuchnuté oko celý deň a zo dňa na deň by sa to muselo zhoršovať.

claudi2011
autor
1. máj 2024

@laurikagab ja som nenašla žiadne fotky, vôbec nič čo by sa podobalo 😞

claudi2011
autor
2. máj 2024

@lonely66 to len vyzerá ako napuchnute asi kvôli tomu blesku a zato že mala unavene prekrvene oči ale inak to napuchnute nieje 😊 tak to nebude nás príprav lebo ocko ju nijako netrápi ani sa to nezhoršuje len to tam proste ma