Trojročná dcéra má plienky a 3 mesiace zadŕža stolicu. Čo s ňou?

225vikti
13. dec 2013

standu
13. dec 2013

Skusala si nejaky glycerinovy cipok? Preco zasa plienky? nechapem 😒

ikke
13. dec 2013

1. poziadat admina, aby totu otazku zmenil na diskusiu
2. napis viac - od akeho veku bola bez plienok, teraz nosi plienky stale alebo iba cez den/v noci?, alebo iba kaka do plienky?
3. nieco sa stalo a odvtedy zadrziava?
4. co urobi, ked jej nedas plienku? kolko dni sa nevykaka?
atd atd atd
na to, ze si to dala ako otazku, si napisala velmi malo okolo toho...

minka70
13. dec 2013

ja som mala ten istý problém so synom, keď mal 1 - 2 roky a nosil plienky, tiež zadržiaval stolicu, teraz má 13 rokov a problémy máme doteraz, lebo mu zleniveli črevá a chodíme s tým po lekároch od malička - preto treba na to dať pozor a nenechať to len tak, dobré skúsenosti máme s homeopatikami, ale treba navštíviť odborníka

angellinka
13. dec 2013

homeopatika 🙂 mame velmi pozitivne skusenosti....a preco glycerinovy cipok?Nasa dcerka sa vedela vykakat,nemala zapchu,len mala blok a islo jej to do plienky....nenutila som ju silou mocou na wc,riesili sme jeden zdrav.problem s homeopatom,vyriesil sa zaroven aj plienkovy "problem".drzim palce,vela trpezlivosti

petra141181
13. dec 2013

kup ovsene vlocky v ccapol litra vody uvar asi 3pl vlociek nechaj zovriet potom to sced a v tom jej sprav caj je na tebe aky ide tam o ten odvar alebo jej skus dat slivky

seginiatko
14. dec 2013

urcite zaberie aj lanovy olej, ak ho nemas kup aspon lanove semienka a davaj jej ich pod maslo alebo na maslo na chlebe , pripadne do jogurtov. taku dobru malu lyzicku denne . susene slivky a marhule su tiez dobre a ovsene vlocky .

bleee
14. dec 2013

podla mna má tvoja dcérka psychický problém. V troch rokoch je zadržiavanie zámerné a stojí za ním nejaký psychikcý blok. Preto odúčnie od plienok nejde aj keď dcérka určite rozumie čo od nej očakávaš. Na tvojom mieste by som s ňou navštívila detského psychológa alebo aspoň by som sa poradila cez online detskú psychologickú poradňu

danculka25
14. dec 2013

jednoznačne pedopsychológa treba vyhľadať.držím palec

abbie
14. dec 2013

glycerinovy cipok treba vyskusat a ak si skusala a nepomohlo, tak uz treba riesit problem u lekara

katkabac
14. dec 2013

tak toto riesime aj my mame 2,6 roka je bez plienok ale stolicu zamerne zdrziava uz vyse troch mesiacov.Som si vedoma ,ze je to nejaky blok len neviem z coho a co to sposobilo.Boji sa kakat sama povie.Pritom spapa mozne nemozne ovocie,zeleninu polievky lanove-sezamove zemlicky.Stolicu nema tvrdu ci podobne....Uz som jej davala glyc.cipok prvy krat ho uplne zadrzala celu noc a nasledujuci den-co sme krutili hlavou,ze to nemoze udrzat.No dala to.Druhy sme davali dnes tak trocha vykakala.Ako pisu vyssie treba si na to dat bacha kamoskina mala s tymto bola v nemocnici.Cistili jej crievka(5dni bola) lebo ich mala upchate co nekakala.Teraz berie vlakninu ci probiotika na pravidelne vyprazdnovanie.Tiez sa toho bojim lebo nasa dokaze statocne zadrziavat.Ani po dobrom ani po zlom.Dufam,ze to prejde rychlo a bude uz dobre.....Snazime sa davat kysle mlieko,jogurty,tie zemlicky,makove vyrobky.....

anibas
14. dec 2013

čo na to pediater ? nevykaká sa do nočníka ? ani do nohavičiek ? na zápchu odporúčam prebiotickú vlákninu Valosun a veľa veľa veľa piť - ste v začarovanom kruhu: nepije - nekaká - neje ! Čípok nedávaj - urob mydlovú teplú vodu a cez rektálnu hadičku a striekačku urob klistír - cca 20 ml, do 20 min. musí kakať.

winka99
14. dec 2013

prepacte, ale ja nerozumiem nejak tej otazke....to su dve otazky v jednej? trapi vas, ze ma stale este plienky a druha vec, ze zadrziava stolicu? ci ako maju suvis plienky so stolicou? uz bola oducena a znova ich nosi? no nechapem 😒 a takisto nechapem ako moze tri mesiace zadrziavat stolicu....ved to sa neda, zeby tri mesiace nemala stolicu 😕
ak neviete zmenit otazku na diskusiu, zalozte znova temu ako diskusiu, takto sa neda ak nevieme konkretnejsie veci o tom

ak ma zapchu, pomoze harmancekovy caj, celozrne pecivo, cerealie, napriklad tie nesquik gulicky, lupienky...moze aj bez mlieka len tak chrumat, slivkovy kompot alebo potom lekar predpise sirup, v najhorsom pripade v lekarni bez predpisu cipky sa daju kupit
ale s tymi plienkami v troch rokoch....no deti su rozne, niektore pouzivaju aj v 4 rokoch plienky

latvia
15. dec 2013

@225vikti popis blizsie problem

225vikti
autor
15. dec 2013

Riesime taky problem ze dcera ma zase plienky. Od jula uz nemala, cikat sa pytala pekne...potom aj kakat. Ona vzdy mala normalne stolicu, raz, dva krat za den. Najvacsi problém nie je to, ze má zase plienku, 24.dec.bude mat 3 roky 😀 ale ze zadrziava stolicu cca od oktobra. Nejak sa boji to vytlacit. Gatky stale len tak zaspinila viackrat denne. Tak som musela dat plienku. A uz celkovo zase zvykla na plienku cikat aj "kakat". Kazde tri dni mame malilinko v plienke...niekedy tyzdenne vytlaci do wc riadne.
Ale to je malo. Vyskusali sme uz vsetko aj v strave slivky, papa jogurty cerealie..mlieko ma velmi rada vypije aj liter denne.....ale nic jej nespravy.
Doktor nam dal duphalac sirup. Tak isto ostalo vsetko ako bolo. Stale hovori ze ona nechce kakat. Ani cipok nepomohlo, za 5 minut uz mala celkovo vonku. Neviem do kedy to bude trvat...Dakujem za informacie.

katka1981
15. dec 2013

@225vikti, nema nafuknute brusko?

lubi
15. dec 2013

a nebude to tym ze ju kakanie boli mozno?
@225vikti

225vikti
autor
15. dec 2013

Nafuknute nie je, no neviem podla mna jej to neboli len psichycky to robi ked citi ze uz treba, viackrat denne rychlo si sadne alebo najde taky póz ze to chce zatlacit naspat. Ale ja to uz viem a utekame na zachod alebo nocnik...

moonglow
16. dec 2013

@225vikti ja by som plienky bez pardonu zrusila ... ked vies, ze dokaze ist na velku potrebu na WC, tak ju nemyl plienkami ... a potom by som vysadila mlieko... liter denne je strasne vela a mlieko moze zapekat

rano pohar teplej vody, potom ovsene vlocky (ziadne presladene musli, ci "cerealie" ale obycajne vlocky) so susenymi slivkami a lanovym semiackom zaliat horucou vodou, nechat nabobtnat a potom osladit medom a zjest... kazdy den davat jablko so supkou a jogurt a nasadit probiotika...

ak ma psychicky blok, tak treba prist na to, z coho a skusit ho odstranit ... a skusit nejaky system odmenovania za kazdodenne kakanie (nalepku napriklad)

ikke
16. dec 2013

@225vikti presne tak, prec s plienkami!!! aj moj syn to mal okolo 3. narodenin tak, ze si isiel aj niekolkokrat za den sadnut na zachod, ale ked mal potlacit, vyskocil a nechcel viac sediet. potom nervozne poskakoval po izbe, lebo len tak to vedel zas na chvilu zadrzat. parkrat aj trochu uslo do gati, no vzdy sme ho nakoniec dali na WC, zostali pri nom, hovorili, ze to je dobre, ze sa vykaka, ze ho nebude boliet brusko a tak. chce to trpezlivost a chvalit, chvalit a chvali, odmenovat nalepkami. po par tyzdnoch to preslo (trvalo to mozno mesiac).
rozhodne sa nesmies vratit k plienkam, urcite nie v tomto veku. ak uz dieta raz bolo odplienkovane, znamena to, ze to dokaze! treba ho povzbudzovat.

no a to mlieko, ak hovoris o kravskom mlieku, moze byt tiez pricinou. skus to znizit na maximalne pol litra denne, najlepsie ale na par dni uplne vynechat. pripadne jej daj probiotika (napriklad biogaia)

minka70
18. dec 2013

@bleee ja si tiež myslím, že to môže byť psychický problém - ako som už písala, mali sme podobný problém so synom a on mal blokádu z toho, že predtým mal tvrdšiu stolicu a urobila sa mu trhlinka pri konečníku a preto sa bál kakať, ale zistili sme to dosť neskoro, až mu nakoniec zleniveli črevá, boli sme aj v nemocnici a urobili nám všetky vyšetrenia, ktoré s tým súviseli a nakoniec nás prepúšťali s touto diagnózou - lenivé črevá. Ani v nemocnici nezistili, že na príčine môže byť tá trhlinka, ale ťažko povedať, už je to niekoľko rokov dozadu a ja som nad tým veľa premýšľala, v čom mohol byť problém, ak to nebolo toto. Ono to začalo tak odrazu a nevedela som vtedy, čo robiť, ako mu to vysvetliť, mal len nejaké 2 roky.

minka70
18. dec 2013

@katkabac tak toto máte ten istý problém ako sme mali my pred 11 rokmi, syn má teraz 13 a vyprázdňovanie nie je také, ako by malo byť, stále s tým chodíme k odbornej lekárke na kontroly, pritom to nie je klasická zápcha, len tá pravidelnosť tam nie je a veľakrát ho ja musím poslať na záchod, kým bol menší, som si myslela, že z toho vyrastie a keď bude väčší, tak si na to dá pozor, snaží sa, ale niekedy aj tá lenivosť vstať od počítača a ísť, keď mu treba robí svoje, držím palce, aby ste sa z toho dostali skôr, ako my

belbel
18. dec 2013

ako píše aj minka70, mohla sa jej spraviť fisura-trhlinka pri konečníku, hojí sa ťažšie na takom mieste, je pravdepodobné, že ju to bolí a ona odmieta spraviť stolicu... Moja osobná skúsenosť je táto, keď sa mi hlavne večer dcéra sťažovala že ju bolí riťka, chytala sa tam, keď mala navoľno pyžamko, ale nevenovala som tomu veľkú pozornosť spočiatku... Zdalo sa mi, že ju svrbí "šuška" U lekárky jej "roztiahla" riťku, ale teda poriadne, lebo to môže byť aj akoby už z vnútornej strany a povedala mi, že to je naozaj bolestivé a sťažovala sa oprávnene. Chuďatko. Ona si rada posedela po kakaní na nočníku, alebo WC a tak si to roztiahla-pukla + tvrdšia stolica... Možno sa tvojej dcérke stalo podobné... Liečba, zmäkčovať stolicu, aby tam neboli tlaky, kým sa riťka nezahojí, my sme mali Duphalac, je na predpis a brala ho aj vyše 4 týždňov podľa pokynov lekárky + hygiena, ale to je normálne. Ak sa to nelieči, vzniká v ranke zápal a može sa koža pukať ďalej, môže zahnisať... my sme našťastie komplikácie nemali. Mala vtedy 3 roky. Držím palce. Túto moju reakciu som skopírovala z inej témy, kde som túto skúsenosť písala.

minka70
18. dec 2013

@225vikti viem, o čom píšeš, bolo by dobre urobiť všetky možné vyšetrenia, my sme boli hospitalizovaní v nemocnici, či nemá zúžené hrubé črevo alebo niečo iné, robili mu irigografiu, a ak by to bolo v poriadku, tak potom určite navštíviť odborného lekára a psychológa (my sme chodili k psychiatričke v Bratislave, ktorá ho liečila homeopatickými liekmi) a tie zabrali a spozorovali sme zlepšenie. Tam bol problém aj v psychike a odblokovať to. Teraz je to lepšie, ale nie tak ako by sme chceli. Mali by sme po niekoľkých rokoch ju znovu navštíviť a pokračovať v liečbe aj u nej.

kikuskapalkovicova
24. apr 2023

Dobrý večer prajem potrebujem poradiť už som fakt zúfalá 😔😔 dcéra má presne 2,5 roka snažím sa ju odnaučiť od plienok ale za ten svet sa mi to nedarí nočník má po ruke len ona si naň nechce ani sadnúť už neviem ako na ňu sedím pri nej pozeráme rozprávky rozprávam jej a nie a nie na nočník a keď ju tam pozadím hneď začne plakať ,raz tam spravila malú potrebu a cez deň jej dávam plienku dole chcem aby sa naučila na nočník chodiť a keď zbadám na nej že chce cikať dám ju tam sedí tam asi 5 minut nič tak ide od tial preč a asi tak za 2 minuti pustí do gatí.. ďakujem pekne každému za radu ako na ňu už som zúfalá prajem pekný zvyšok večera 😊😊😊

timea301196
24. apr 2023

To je tak keď sa derú nútia kakať do šerblika. Potom majú bloky. V živote som nenútila. Syn sa sám od seba vypýtal do šerblika cikať. Ma 3 roky a ešte tam nekaka ma plienku, no postupne začína prejavovať že by skúsil kakať do šerblika aj keď sú len náznaky

kikuskapalkovicova
24. apr 2023

@timea301196 ja ju tam na silu nenutim proste ju tam pozadím a hneď plač