Synechia - vek, od ktorého sa otvor nezaťahuje blankou

19. aug 2022

Maminky dievčatiek, ktoré mali synechiu-od akého veku ste si všimli, že už sa im otvor nezaťahuje blankou? ďakujem

zuzkaa1991
19. aug 2022

Sa pripnem ak môžem
Tiez som nad tym rozmýšľala kedze nasa detská nechape preco sa jej robí blana kedze kd 2r je bez plienky a na 3r jej musela.odstranit potom povedala ze sa nema uz vytvorit po par.mesiacoch som zas skontrolovala a zas mala.tak.na 3.5r jej zas odstránila ale.to uz rok pravidelne po kupani natahuje si a kontrololujem aj ked uz posledne mesiace párkrát do mesiaca

anavixy
19. aug 2022

Teoria hovori, ze synechie sa tvoria kvoli neodstatku estrogenu (6-8t este koluju v krvi od matky, potom nastava tzv. kludove obdobie) a teda tento problem by mal pominut okolo 8-9 roku.
Co na tom doktorka nechape? 🤷🏻‍♀️ A co robite v ramci prevencie?

autor
20. aug 2022

...no ja jej to každý večer po umytí roztiahnem a skontrolujem. Moja dcérka to mala keď mala 3,5 a odvtedy jej nato dávam pozor. Chcela som vedieť či sa to ozaj porieši v tých 8-9rokoch, lebo moja má teraz 6 a už by som bola rada keby me to nemusili tak strážiť🙄

zuzkaa1991
20. aug 2022

Autor to od 3r robite kazdy vecer?my tak isto po kupani kontrolujem ale zas ako som pisala vyššie. Tak nie Kazdy den uz....tiez.som.citala.ze do 8 9 roka 🙈

autor
20. aug 2022

@zuzkaa1991 veru, tak nám to kázali na gynekologii, preto by som bola rada keby sa to už netvorilo...kázali nám vtedy keď sme boli s tým na rozrušenie a teraz mi to potvrdila aj druhá gynekologička, vraj to má byť súčasťou dennej hygieny to oddelenie pyskov od seba

zuzkaa1991
20. aug 2022

Tak našťastie my sme nemuseli ist na gyndu jej to spravila dvakrát detska s palickou ...... ona vzdy ze kvôli plienke ale videla ze nema dlhodobo tak ze neviem🙈
Ale.keddze si dcerka pamätá "zakrok" tak si to sama.roztahuje uz rok len ja kontrolujem blanu kedze mi nedovoli sa dotknut....keby som necitala raz clanok ani by som nevedela v našej rodine nik nema a svokra ze zbytovne stresujem.....a nakoniec sa potvrdilo

autor
20. aug 2022

@zuzkaa1991 ...moja si to našťastie mne nechá odkontrolovať...takže berie to normálne-žiadne stresy z toho nemá...ale aj tak budem rada keď bude toto za nami...

zuzkaa1991
20. aug 2022

Moja ze ju to boli 🤣🙈 takze som jej ukazala.ako ma chytit tak si spravi ale len pri mojom dohlade

autor
20. aug 2022

@zuzkaa1991 moja sa nesťažuje, pozerá tv a ja jej to vtedy poriešim...hlavne nech sa im to už nevracia🙏