Syn má od narodenia zrastené prsty na nohe. Ako to riešiť?

moonixi
9. jan 2012

Ahojte mamicky, chcem sa spytat ci nahodou nemate skusenosti so zrastenymi prstikmi na nohe...Moj syncek sa tak narodil, teraz ma 5 mesiacov a bojim sa ci si nevytvori nejaky zly navyk ked sa bude ucit chodit, kedze je zrasteny malicek (ktory je este ktomu akoby zrasteny so 6 prstikom) so stvrtym prstikom... Chcem mat viac info este predtym ako navstivim chirurga...Dakujem 😉

p.j.jacky
9. jan 2012

Ahoj,ja osobne by som sa najskor poradila s lekarom.Lebo zasa operovat ,tiez nieje ziadna vyhra k jeho veku.Uspanie,operacie,rehabilitacia,uzivanie ATB atd...ma syncek nejako pokryvenu slapaj?ci" len "proste zrastene prsteky?

lucia2207
5. apr 2012

Ahoj, môj syn sa narodil so zrastenými prštekami na nôžkach 3-4 prst je spojený. CHodíme každe tri mesiace na plastiku ,len kontrolovať či pršteky rovnomerne rastú, ja osobne mu to nedám operovať ,lebo aj po konzultácii s lekárom som sa tak rozhodla.Na rovnováhu je dôležitý palec a tie má OK.Boli sme aj na genetike ale tan nič nezistili, vraj nejaký vírus som musela prekonať ,keď sa delili pršteky. 🙂 vám niečo zistili?

bielykvet
7. júl 2012

Ahojte

chryse
7. júl 2012

ahoj mojho muza bratranec ma tiez zrastene prsty,,tusim druhy s tretim,,,,ma 25 rokov,,,a nic mu nie je,, ak sa to kontroluje,,tak je to len chybička krasy

hoogy
7. júl 2012

moj syn ma zrasteny druhy a treti prst a nijako to neovplyvnilo jeho chodzu ani to neriesime. doktorka mu to pozrela a zhodnotila, ze je to len esteticke a netreba to v tak malom veku riesit. v mm rodine to maju vsetci chlapci je to geneticke v nasom pripade. niekedy to moze byt spojene aj s problemami obliciek(nepatrala som dalej aky to ma suvis),ale my mame vsetko v poriadku aj vsetci ostatny z rodiny. porad sa s tvojou doktorkou ako to vidi,ale pokial je to len esteticka chyba netreba to podla mna teraz riesit

tinki
9. júl 2012

takéto veci sa riešia na plastickej chirurgii. Treba tam ísť, oni to skontrolujú ako to rastie a potom v predškolskom veku je to jednodňová chirurgia..

traktor
9. júl 2012

mam kamosku, ktorej malicky to mal..tiez to riesila cez plastickeho chirurga...v podstate pokial dietatko nezacalo chodit, nic sa neriesilo..ako zacalo chodit, tak zle stupal, aj lekar zhodnotil, ze to treba hned riesit, kedze sa nejednalo len o esteticku chybu, ale dieta by mohlo zle chodit a ak by to odsunuli na neskôr, mohlo by si na taku chôdzu navyknut..cize to potom riesili hned.., ..ona sama vtedy povedala, ze keby to bola len esteticka chyba, ktora by neovplyvnila chodzu dietata, tak by to urcite neriesila..alebo ak, tak mozno ovela, ovela neskôr..cize zalezi na tom, v akom stave ma nôzku, porad sa aj s lekarom a uvidis..ak by to bolo len esteticke, tiez by som to v tomto veku neriesila

zmrzlinkams
9. júl 2012

moja sestra mala kamaratku a ta mala aj na rukach aj na nohách zrastene prsty tak ako by mala blany medzi prastami, na rukách jej to operovali ale na nohách myslim že nie ale velmi sa ako dieťa napr. hanbila chodiť na kupalisko či sa bude pačiť chlapcom a vždy si nechavala niečo na nohách alebo šup do vody než si niekto všimne....teraz je vidata a dve detičky 😀
skus sa poradiť s dr. ak to malemu nebude vadiť pri chodzi a lekár to potvrdi a povie že je operácia zbytočna tak to teraz nechaj tak ale ked pride do puberty tak by som sa snim o tom porozpravala či mu to nevadi, či sa nehanbi, ale vysvetlim že to neni nič važne a že ženu si najde aj s tym... aby chlapec nemal kompleksi a neriešila si potom tu niečo ine ....
a ak by to oblo zle a velmi mu to vadilo tak sa potom poradť s dr. či sa to da z operovať aj neskor a či mu to spravia, nebude maličky takže mu to neubliži a taktiež ked mu to pomože k sebadovere tak prečo nepomocť ale určite by som prekonzultovala s dr. viac alternativ v roznom veku 🙂

mychaella
9. júl 2012

moj synovec ma zrastene druhy a treti prstík, vobec mu to neubera na rovnovahe, a ze ked to chce oddelit tak cim neskor, pokial to nebude mat vplyv na jeho vyvoj chodze...
ale najlepsie ked pojdes za nejakym odbornikom, ja si myslim, ze pokial to nebude nutne tak by som to rozhodne nesilila...

ludave
9. júl 2012

ja som sa narodila zo zrastenymi prstami, mala som zrasteny malicek a siesty prst na nohe. problemy s chodenim som nikdy nemala, ale boli problemy s obuvanim, lebo ten zrasteny prst sa mi vzdy spriecil v topanke a tlacilo ma to... mne to operovali az ked som mala 9 rokov, ten piaty prst ktory mi ostal sa odlisuje od ostatnych. ja som sa za to dost hambila, aj pred operaciou, aj po operacii. vpliv na chvodzu to v mojom pripade nemalo, myslim ze je to skor estetycky problem...

mahmulienka
11. júl 2012

ahoj, ja sama mam zrastene prsty na nohach - na oboch (druhy a treti prst). nikdy som s tym nemala fyziologicke problemy, akurat co sa mi decka vysmievali a urobil sa mi z toho zvyk sediet so skrcenymi nohami, prstami proste schovanymi, ze mi ich nie je vidno. dodnes to robim 🙂 kazdopadne chodim ako kazdy iny, dokonca mi to lekari v tej dobe odmietli riesit operacne, kedze mi to nerobilo problemy v chodzi.
druha dcerka, ktora ma teraz pol roka, sa mi narodila so syndaktyliou nie len na tych nozickach, ako mam ja, ale aj na rucickach a uz sme boli aj na konzultaciach aj u ortopeda a aj na chirurgii ruk a vsetci lekari sa zhoduju v tom, neriesit zbytocne tie nozicky, kedze to nebude robit problem pri chodzi, ale iba rucicky.
ked mi malicku v porodnici doniesli a povedali o jej dg, hned som povedala, ze nohy riesit nemienim, to nie je nic hrozne a zbytocne ju nechavat prejst operaciou by mi prislo krute voci nej (ale tak ona si to odtrpi pri tych rucickach zasa).

marta669
12. dec 2013

chcela by som sa informovať , či tu má niekto životn. skúsenosti a prešiel zákrokom rozdeľovania prstov na nohe
jeho vnímanie

deni777
14. jún 2016

Ahojte aj ja to mam na nohach a zijem 😀 aj ked nemozem nosit zabky ☹ ale asi zajdem k plastic. Chirurgivi sa popytat